پادویش

7 مدل ویدئو پروژکتور ارزان قیمت

7 مدل ویدئو پروژکتور ارزان قیمت

آشنایی بهترین پروژکتور های ارزان قیمت

خیلی از افراد به دنبال خرید ویدئو پروژکتور ارزان قیمت هستند و دلیل این موضوع نیز مزایای زیاد پروژکتور ارزان قیمت می باشد. شما می توانید اتاق خواب خود یا پذیرایی را با استفاده از یک پروژکتور ارزان، به سالن سینمای خانگی تبدیل کنید. به صورت ساده می توان گفت استفاده از پروژکتور یک راه عالی برای ایجاد تجربه سینمای در محیط های کوچک می باشد. همچنین باید در نظر داشته باشید که پروژکتور ها دارای قیمت پایین تری نسبت به تلویزیون، هستند به همین دلیل نیز جذابیت آنها چندین برابر می شود.

فرادرس

البته انتخاب یک پروژکتور سخت است، چون این موضوع به مقدار زیادی با توجه به محیطی که قرار است پروژکتور در آن قرار بگیرد و نحوه استفاده شما از آن، بستگی دارد. ممکن است شما نیاز به ارزانترین ویدئو پروژکتور خانگی برای راه اندازی سینمای خانگی داشته باشید و فرد دیگری به دنبال ارزانترین پروژکتور جیبی برای حمل و نقل آسان باشد. کاربرد های مختلف از پروژکتور می تواند ویژگی های در نظر گرفته شده برای پروژکتور را نسبت به استفاده شما تغییر دهد.

ما چندین مدل را از برند های معتبر بررسی کردیو در اینجا 7 مدل از ارزانترین پروژکتور های بازار را معرفی خواهیم کرد.

بهترین پروژکتور ارزان قیمت به صورت کلی

بهترین پروژکتور ارزان قیمت

ویدئو پروژکتور Vankyo Leisure 3

وضوح تصویر: 1920×1080

روشنایی: 2400 لومن

نسبت کنتراست: 2000:1

سایز صفحه نمایش: 170 اینچ

وانکیو Vankyo Leisure 3 به صورت کلی یک ویدئو پروژکتور مقرون به صرفه می باشد که از همه جهات ویژگی های خوبی را ارائه کرده. این محصول دارای کیفیت حمل و نقل، درگاه HDMI، AV و VGA است. همچنین این کابل ها به همراه پروژکتور ارائه می شود و نیازی نیست آنها را به صورت جداگانه خریداری کنید. پورت های SD و USB نیز برای این پروژکتور در نظر گرفته شده تا بتوانید انواع دستگاه ها را به پروژکتور متصل کنید.

یک سیستم عامل داخلی برای این پروژکتور در نظر گرفته شده است و می توان به راحتی به بخش های مختلف پروژکتور از جمله تنظیم، با استفاده از این سیستم عامل دسترسی داشت. برای این محصول پایه های بسیار کوچکی طراحی شده است و احتمالا برای تنظیم تصویر نیاز به یک میز داشته باشید. نسبت کنتراست 2000:1 کیفیت خوبی دارد اما روشنایی این پروژکتور نسبت به 2400 انسی لومن بسیار کمتر به نظر میرسد!

با اینکه بلندگوهای داخلی نیز برای این پروژکتور ارزان قیمت در نظر گرفته شده است، اما بعید به نظر میرسد که این بلندگوها بتوانند کسی بیننده را تحت تاثیر قرار دهند. البته Vankyo Leisure 3 دارای یک پورت 3.5 میلیمتری است که این امکان را به کاربرد می دهد تا بلندگوهای خارجی را به پروژکتور متصل کند.

بهترین پروژکتور اداری ارزان قیمت

7 مدل ویدئو پروژکتور ارزان قیمت

ویدئو پروژکتور اپسون Epson EX3280 XGA Projector

وضوح تصویر: 1024×768

روشنایی: 3600 لومن

نسبت کنتراست: 15000:1

سایز صفحه نمایش: 300 اینچ

اگر قبلا تهیه یک پروژکتور را انجام داده باشید، قطعا خرید ویدئو پروژکتور اپسون یکی از اولویت های شما برای انتخاب بوده است. پروژکتور اپسون EX3280 کمی گرانتر از دیگر ارزانترین پروژکتور های این لیست می باشد. اما در صورتی که به دنبال خرید ویدئو پروژکتور قابل حمل جهت استفاده در جلسه های کاری هستید، بهترین گزینه برای انتخاب است.

این پروژکتور وضوح 768p XGA دارد و نسبت کنتراست 15,000:1 نیز برای آن در نظر گرفته شده است. نسبت کنتراست بالا باعث شده تا در هنگام نمایش، جزئیات به خوبی مشاهده شود. پشتیبانی از HDMI , VGA , USB از دیگر مزایای این محصول می باشد. البته در این بین نیز درگاه USB هم وجود دارد که می توانید به راحتی از آن برای اتصال دستگاه های مختلف استفاده کنید.

روشنایی 3600 انسی لومنی مقدار بسیار خوبی برای یکی از ارزانترین ویدئو پروژکتور های بازار به شمار می رود و روشنایی بسیار خوبی را ارائه می کند.

ارزانترین پروژکتور فاصله نزدیک

ویدئو پروژکتور BenQ HT2150ST Projector

وضوح تصویر: 1920×1080

روشنایی: 2200 لومن

نسبت کنتراست: 15000:1

سایز صفحه نمایش: 300 اینچ

ویدئو پروژکتور بنکیو BenQ HT2150ST به صورت کلی در سطح بالاتری از محصولات موجود در لیست ویدئو پروژکتور های ارزان قیمت می باشد. این محصول می تواند گزینه ایده آلی برای بازی های رایانه ای باشد و دارای تاخیر 16 میلی ثانیه ای است که مقدار بسیار کمی به شمار می رود.

این پروژکتور مقرون به صرفه، دارای نسبت پرتاب 1:1.69 می باشد و به ازای هر فوت که از دیوار دور شود، 2 فوت ابعاد تصویر را بزرگتر می کند. این نسبت پرتاب به شما امکان می دهد تا در مکان های کوچک مانند اتاق از پروژکتور استفاده کنید. روشنایی 2200 لومنی می تواند در محیط هایی با نور کم و متوسط، عملکرد خوبی داشته باشید، همچنین وضوح در نظر گرفته شده کیفیت بسیار بالایی دارد و کنتراست مناسب نیز جزئیات را به خوبی نمایش میدهد. می توان گفت پورت های این محصول بسیار کامل است و شامل HDMI , USB-A , USB Mini , VGA , خروجی 3.5 میلیمتری می باشد. با این وجود، احتمالا کمتر دستگاهی را پیدا کنید که نتوانید آن را به پروژکتور متصل کنید.

بهترین پروژکتور ارزان قیمت موبایل

پروژکتور TopVision T21

وضوح تصویر: 1920×1080

روشنایی: 3600 لومن

نسبت کنتراست: 2000:1

سایز صفحه نمایش: 175 اینچ

پروژکتور ارزان قیمت Topvision T21 یک پروژکتور مناسب برای فعالیت با موبایل، تبلت و دیگر دستگاه های دیجیتالی می باشد. این پروژکتور می تواند از طریق درگاه های HDMI, USB, VGA,  AV به انواع دستگاه ها متصل شده و محتوایی با وضوح 1080 را به نمایش بگذارد.

روشنایی 3600 انسی لومنی و کنتراست 2000:1 می تواند تصاویر بسیار خوبی را به نمایش بگذارد که کیفیت و روشنایی قابل قبولی دارد. همچنین بلندگوهای داخلی این محصول نیز برای تماشا ویدیو در یک محیط بسته بسیار مناسب هستند و می توان کیفیت خوبی را ارائه کنند.

ارزان ترین پروژکتور پرتابل

پروژکتور پرتابل Kodak Luma 150

وضوح تصویر: 854×480

روشنایی: 60 لومن

نسبت کنتراست: 1000:1

سایز صفحه نمایش: 150 اینچ

این پروژکتور از وضوح پایین 480p برخوردار می باشد به همین دلیل نمی توان گزینه خوبی برای سینمای خانگی در نظر گرفته شود. اما اندازه کوچک و ظاهر مناسبی که دارد، این محصول را به یکی از ارزانترین پروژکتور های قابل حمل تبدیل کرده است و مناسب برای مسافرت، شرکت، گردهمایی و ارائه ها می باشد.

علاوه بر اتصالات معمولی HDMI و USB از اتصال بی سیم برای دستگاه های اپل، اندروید و ویندوز نیز پشتیبانی می کند. روشنایی 60 لومنی و کنتراست 1000:1 احتمالا فعالیت های شما را محدود به محیط های کوچک و تاریک محدود خواهد کرد. البته این پروژکتور از اتصال سه پایه پشتیبانی می کند و برای نصب و قرار دادن آن در محل های مختلف هیچ مشکلی نخواهید داشت.

ارزان ترین پروژکتور فضای باز

 

ویدئو پروژکتور Anker Nebula Capsule Max

وضوح تصویر: 1280×720

روشنایی: 200 لومن

نسبت کنتراست: 400:1

سایز صفحه نمایش: 100 اینچ

ویدئو پروژکتور Anker Nebula Capsule Max دارای انواع پورت های HDMI , USB می باشد، اما یکی از مزایای اصلی این پروژکتور، پشتیبانی از سیستم عامل اندروید است که آن را بسیار جذاب کرده. با استفاده از این پروژکتور می توانید برنامه های اندروید را اجرا کنید و ویدئو های مورد نیاز خود را از انواع نرم افزار ها به نمایش بگذارید.

همچنین با استفاده از این دستگاه می توانید مانند یک تلفن هوشمند یا تبلت، نرم افزار های خود را در دسترس داشته باشید و از آنها استفاده کنید. اندازه این پروژکتور ارزان قیمت نیز دیگر مزیت آن به شمار می رود. این پروژکتور ابعادی به اندازه یک قوطی نوشابه دارد و امکان حمل ن نقل را به سادگی فراهم می کند. همچنین یک باتری داخلی در این محصول وجود دارد که قابلیت 4 ساعت فعالیت را برای پروژکتور فراهم کرده است.

ارزان ترین پروژکتور از نظر بودجه

پروژکتور Philips NeoPix Easy

وضوح تصویر: 800×480

روشنایی: 40 لومن

نسبت کنتراست: 3000:1

سایز صفحه نمایش: 80 اینچ

ویدئو پروژکتور Philips NeoPix Easy یک انتخاب ارزان قیمت به شمار می رود که ارزش بررسی را دارد. البته ممکن است به دلیل روشنایی پایین برای هر کسی مناسب نباشد. این پروژکتور دارای درگاه های HDMI, VG, USB, MicroUSB می باشد و وضوح خروجی 480p را ارائه می دهد. در صورتی که میخواهید تصاویر را با کیفیت بالا تماشا کنید، این کیفیت مشکل ساز خواهد شد و توصیه نمی کنید از این پروژکتور استفاده کنید.

البته این رزولوشن برای کودکان و بینندگانی که به کیفیت تصویر اهمیت نمی دهند مناسب است. در پروژکتور Philips NeoPix Easy درگاه AV وجود ندارد. اما پروژکتور دارای یک آداپتور AV می باشد و همچنان می توانید از آن استفاده کنید.

ویژگی های یک ویدئو پروژکتور ارزان قیمت

روشنایی پروژکتور ارزان قیمت

زمانی که از پروژکتوری با روشنایی زیاد استفاده می کنید، می توانید تصاویر روشن را در فواصل مختلف در دسترس داشته باشید. اما در صورتی که از پروژکتور در محیط های تاریک استفاده می کنید و فاصله و بزرگی پرده پروژکتور برای شما اهمیت ندارد، می توانید از پروژکتورهایی با روشنایی کمتر که قیمت پایین تری دارند، استفاده کنید.

روشنایی پروژکتور بر اساس لومن اندازه گیری می شود و هر چقدر این مقدار بیشتر باشد، روشنایی پروژکتور بیشتر خواهد بود. اگر قصد استفاده از پروژکتور در محیط های تاریک را دارید، می توانید از پروژکتور های پایینتر از 1000 لومن استفاده کنید.

نسبت کنتراست

با اینکه روشنایی به صورت مستقیم بر روی تصویر تاثیر ندارد، اما نسبت کنتراست دارد! اختلاف بین نقاط تیره و روشن در پروژکتور، نسبت کنتراست را نشان میدهد. هر چه کنتراست بالاتر باشد، می توانید کیفیت بالاتری از تصویر را در اختیار داشته باشید و همچنین در تصویر جزئیات بیشتری را مشاهده خواهید کرد. اهمیت کنتراست در پروژکتور های خانگی زیاد است و در نظر داشته باشید که روشنایی زیاد محیط می تواند کنتراست را خنثی کند.

وضوح پروژکتور

درست مانند دیگر نمایشگر ها، پروژکتور ها نیز تصویر را با استفاده از پیکل نشان میدهد. تعداد پیکسل های بیشتر، تقریبا همیشه باعث افزایش کیفیت تصویر خواهد شد. اگرچه پروژکتور هایی با وضوح مختلف در بازار وجود دارد، اما می توانید با استفاده از پروژکتور 4K بالاترین سطح کیفیت را در دسترس داشته باشید.

این مطلب توسط تیم تحریریه پروژکتور برتر تهیه شده است. فروشگاه پروژکتور برتر ارائه کننده انواع ویدئو پروژکتور با برند های مختلف، به همراه تجهیزات مورد نیاز پروژکتور می باشد و محصولات مورد نیاز مشتریان را با بهترین قیمت به خریداران ارائه میکند.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : 7 مدل ویدئو پروژکتور ارزان قیمت

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *