7 برنامه رایگان اندروید برای مکان یابی از طریق GPS

7 بهترین برنامه رایگان اندروید برای مکان یابی از طریق GPS

آیا می خواهید برنامه ای برای ردیابی موقعیت دوستان و خانواده خود داشته باشید؟ این روزها اکثر مردم  موقعیت مکانی خود را در رسانه های اجتماعی از جمله اینستاگرام بیان می کنند.

برنامه مکان یابی از طریق GPS

اگر می خواهید بهترین برنامه های مکان یابی ، برنامه های ردیابی GPS و راه هایی برای پیدا کردن موقعیت مکانی یک دوست داشته باشید ، پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

1- Glympse

7 بهترین برنامه رایگان اندروید برای مکان یابی از طریق GPS

 

با گذشت زمان ، Glympse به یکی از محبوب ترین برنامه های مکان یابی در فروشگاه Play تبدیل شده است. فرض اصلی برنامه این است که بتوانید مکان GPS خود را به سرعت و به راحتی با دوستان ، خانواده و همکاران به اشتراک بگذارید.

یکی از بهترین ویژگی های این ردیاب تلفن این است که نیازی به گیرندگان نیست که برای مشاهده مکان شما روی نقشه ثبت نام کنند آنها فقط به اتصال به وب نیاز دارند. این باعث می شود Glympse با سایر برنامه های اشتراک گذاری مکان مانند WhatsApp و Google Maps متفاوت باشد.

Glympse همچنین دارای یک ویژگی امنیتی مهم است به طور خودکار پس از یک دوره زمانی مشخص منقضی می شوند. بنابراین اگر فراموش کنید اشتراک گذاری مکان را خاموش کرده هیچ خطری وجود ندارد، که ساعت ها به طور تصادفی مکان شما مشخص باشد.

2- Family Locator

Family Locator بهترین برنامه این لیست برای کسانی است که بچه دارند و می خواهند همیشه از موقعیت مکانی آنها مطلع باشند. با استفاده از آن می توانید موقعیت مکانی واقعی سایر افراد خانواده خود را که از برنامه استفاده می کنند مشاهده کنید. همچنین دارای یک سرویس پیام رسانی داخلی برای تماس با سایر کاربران وجود دارد.

از همه مهمتر از نظر ایمنی کودک ، Family Locator دارای دکمه SOS برای والدین است. هنگامی که فشار داده می شود ، بلافاصله موقعیت بچه های آنها را روی نقشه نشان می دهد. این در سفرهای خانوادگی در فضاهای عمومی بزرگ مفید است ، بخصوص جایی که بچه ها تنها هستند.

والدین همچنین می توانند اعلان هایی را تنظیم کنند تا هنگامی که فرزندشان به مقصد خاصی (مانند مدرسه یا خانه دوستی) می رسد هشدار دریافت کنند. این برنامه از ایجاد مناطق امن/ناامن پشتیبانی می کند. اگر کودکی از مرز  تعیین شده عبور کند ، به والدین هشدار می دهد.

برخلاف Glympse ، دیگران باید Family Locator را برای شما نصب کنند تا موقعیت آنها را ببینید.

3- ردیاب A-GPS

7 بهترین برنامه رایگان اندروید برای مکان یابی از طریق GPS

برای همه کسانی که زمان زیادی را در مسیرهای خطرناک هستند مفید است. به طور خاص، ما در مورد کوهنوردان ، پیاده روها و مسافرت ها صحبت می کنیم.

پیاده روی در مناطق ناآشنا امکان گم شدن می تواند خطری واقعی برای امنیت شما ایجاد کند یا اگر هوا ناگهان تغییر کند طوفانی یا بارانی شود. بنابراین ، منطقی است که قبل از حرکت A-GPS Tracker را بر روی دستگاه خود نصب کنید.

توسعه دهندگان نقشه را با در نظر داشتن کوهنوردان تهیه کردند. همه نقشه ها دارای اندازه های ارتفاع هستند و مختصات جغرافیایی برای موقعیت مکانی شما در دو درجه و UTM-WSG84 ارائه شده است. همچنین اگر از مکان مورد نظر خود دور شدید ، می توانید مسیرهای کاربران دیگر را بارگیری کرده و زنگ شنیداری دریافت کنید.

4-Geo Tracker

7 بهترین برنامه رایگان اندروید برای مکان یابی از طریق GPS

7 بهترین برنامه رایگان اندروید برای مکان یابی از طریق GPS

Geo Tracker یکی دیگر از برنامه های ردیابی GPS است که ارزش توجه دارد. مانند A-GPS Tracker ، عمدتا برای افرادی است که زمان خود را در بیابان سپری می کنند ، اما در هر محیطی کار می کند.

مکان شما را بر روی نقشه ترسیم می کند ، اما همچنین یک سری داده های اضافی مانند سرعت ، ارتفاع ، فاصله عمودی (برای صعودها و فرودها) و شیب را در اختیار شما قرار می دهد. همه آهنگها در قالب GPX و KML ذخیره می شوند ، به این معنی که می توانید آنها را در برنامه هایی مانند Google Earth و Ozi Explorer وارد کنید.

سایر ویژگی ها شامل پشتیبانی از Yandex Maps (در صورتی که در کشوری هستید که Yandex Maps نسبت به Google Maps برتر است ، مانند روسیه) و توانایی علامت گذاری نقاط جالب در سفر خود است.

مهمتر از همه، شما می توانید مکان خود را با دوستان و خانواده به اشتراک بگذارید. این بدان معناست که می توانید تلفن دوستان خود را در صورتی که مدتی از آنها خبری نداشته اید پیدا کنید.

5- Google Maps

آیا می دانستید که می توانید از Google Maps برای ردیابی دوستان و خانواده خود استفاده کنید؟

این متکی به شخصی است که مکان خود را با شما به اشتراک می گذارد ، بنابراین ممکن است برای برخی شرایط بهترین گزینه نباشد. با این حال ، برای گروهی از دوستان یا همکاران که سعی می کنند جلسه ای ترتیب دهند ، این برنامه کافی است.

اگر می خواهید نحوه اشتراک گذاری موقعیت مکانی خود را با دوستان در Google Maps بدانید ، دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

1- برنامه Google Maps را باز کنید.

2- روی تصویر نمایه خود در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید.

3- از لیست گزینه ها ، اشتراک گذاری مکان را انتخاب کنید.

4- روی دکمه اشتراک گذاری جدید در گوشه سمت راست پایین ضربه بزنید.

5- برای اشتراک گذاری مدت زمان تعیین کنید یا تا زمانی که این مورد را خاموش نکنید انتخاب کنید.

6- افرادی را که می خواهید با آنها به اشتراک بگذارید از لیست مخاطبین خود انتخاب کنید.

به یاد داشته باشید، اگر عضو گروه خانواده Google هستید، از قبل به مکان های GPS هرشرکت کننده دسترسی خواهید داشت. همچنین می توانید از Google Assistant برای ردیابی تلفن استفاده کنید.

6- Life360

Life360 از « Circles » برای مدیریت افرادی که موقعیت مکانی خود را با آنها به اشتراک می گذارید استفاده می کند. بنابراین اگر می خواهید برنامه ای برای ردیابی دوستان یا خانواده خود داشته باشید ، ارزش بررسی آن را دارد.

می توانید موقعیت مکانی خود را با هر Circles به اشتراک بگذارید. به عنوان مثال ، ممکن است بخواهید مکان خود را در یک شب بیرون با دوستان خود به اشتراک بگذارید ، اما نه در بقیه هفته. رویکرد Circles به شما آن سطح کنترل را می دهد.

هر Circles دارای یک نقشه خصوصی و یک سرویس پیام خصوصی است که فقط سایر اعضای حلقه می توانند آن را مشاهده کنند.

7-GeoZilla Family GPS Locator

GeoZilla Family GPS Locator برنامه دیگری برای ردیابی دوستان و خانواده است.

برخلاف بسیاری از برنامه های اشتراک گذاری مکان ، GeoZilla Family GPS به لطف ویژگی SLC (تغییر مکان مهم) از شارژ باتری گوشی شما کم می کند. اگر در مسافت کوتاهی در مکان زندگی خود قدم بزنید ، برنامه روشن نمی شود. در عوض ، تنها زمانی شروع بکار می کند که فاصله قابل توجهی را حرکت دهید.

سایر ویژگی ها شامل هشدار هنگام ورود اعضای خانواده به مقصد ، مشاهده سابقه موقعیت مکانی یک هفته روی نقشه و راهی برای تعیین وظایف مبتنی بر مکان با اعضای خانواده از طریق لیست کارهای مشترک است.

راه های دیگر برای ردیابی افراد

برنامه ها تنها راهی برای ردیابی افرادی نیستند که می خواهید آنها را زیر نظر داشته باشید. خدمات وب و حتی برخی از موتورهای جستجو وجود دارند که می توانند به شما کمک کنند.

و به یاد داشته باشید ، برخی از این برنامه ها بدون شک از نظر حریم خصوصی تهاجمی هستند. قبل از ردیابی هر کسی ، مطمئن شوید که مجوز صریح او را برای این کار دارید.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : 7 برنامه رایگان اندروید برای مکان یابی از طریق GPS

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *