5 نکته در مورد سنسور اثر انگشت iphone 5S

تکنولوژی سنسور اثر انگشت در آیفون 5S یکی از ابزارهای کاربردی است  برای آسان تر باز کردن گوشی استفاده می شود که می توان از آن به جای کد امنیتی 4 رقمی استفاده کرد که بدون اینکه تنظیمات خاصی را اعمال کنید از طریق iTunes و اپ استور اپل وارد گوشی شما می شود.

اگر شما هنوز از کد 4 رقمی امنیتی استفاده می کنید می توانید از اثر انگشت استفاده کنید تا کار شما راحت تر شود ولی اگر تا به حال از کدهای امنیتی استفاده نکرده اید این تکنولوژی بسیار موثر از لحاظ امنیتی و سریع باز کردن گوشی کاربرد زیادی دارد.

iPhone5s_TouchID

برای تنظیم کردن سنسور اثر انگشت می توانید به مسیر Setting > General > TouchID & Password> Touch ID بروید سپس متناسب با نیاز خودتان امکانات آن را تنظیم کنید. تعدادی نکته در مورد سنسور اثر انگشت است که لازم است شما قبل از استفاده از آن آگاه باشید :

  • انگشت را بالا و پایین اسکن کنید ، اگر میخواهید : وقتی که اثر انگشت خودتان را به دستگاه معرفی می کنید ، اگر دست خودتان در موقع گذاشتن بر روی سنسور بالا و پایین شود سنسور خود به خود انگشت شما را شناسایی می کند که در واقع این سنسور دید 260 درجه دارد.
  • امکان معرفی 5 انگشت خودتان : در این تنظیمات شما می توانید 5 انگشت خودتان را اسکن کنید ، اما این را بدانید که انگشت هایی که شما اسکن می کنید ، سنسور یکی از انگشت ها را انتخاب میکند.
  • کدام انگشت انتخاب شده ؟ اگر شما چند انگشت خود را به سیستم معرفی کنید اما به انگشت ها Lable نزنید که این انگشت برای کدوم انگشت است ، شما می توانید بفهمید این انگشت مربوط به کدام  می باشد. وقتی که شما یکی از انگشت ها را اسکن می کنید به صورت خود کار انگشت را برچسب می زند تا راحت تر شناسایی شود.
  • سه بار سعی کن ، دو بار بزن  : وقتی که سعی میکنید قفل اثر انگشت را باز کنید شما بعد از سه بار تلاش Passcode دریافت می کنید که می توانید این کد را انتخاب کنید تا وارد شوید اما برای این کار فقط دو بار وقت دارید.
  • دکمه Home را پوشش دهید  : اثر انگشت برای راحتی و بهتر شدن عملکرد شما نسبت به گوشی طراحی شده است اما اگر شما با این قضیه مشکل داشته باشید می توانید دکمه هوم را پوشش بدهید و از آن استفاده کنید.
2.2/5 - (4 امتیاز)

بیشتر بخوانید  گوگل با Fast Share در رقابت با AirDrop اپل

نظرات در مورد : 5 نکته در مورد سنسور اثر انگشت iphone 5S

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. امین جان مطلب بسیار جالبی بود ، من یخلی دوست داشتم در مورد این تکنولوژی بیشتر بدونم که زحمتشو شما کشیدین. بازم ممنون