پادویش

5 مشکل رایج در پرینترها را بشناسید

آچار باز

یکی از وسایل پرکاربرد موجود در دفاتر و ادارات پرینتر است که در اکثر مواقع دچار بروز مشکل جدی خواهد شد که باید تعمیر شود.
در اکثر مواقع مشکل دستگاه پرینتر شما با شارژ کارتریج با کیفیت برطرف خواهد شد که معمولا این مشکل در اثر به اتمام رسیدن جوهر کارتریج به وجود خواهد آمد.
در ادامه قصد داریم شما را با 5 مشکل رایج در پرینترها آشنا کنیم با آچارباز همراه باشید.

فرادرس

آچار باز

 1. پرینتر به صورت کلی کار نمی‌کند
  در صورتی که به این مشکل برخوردید بهتر است در ابتدا به فکر تعمیر دستگاه نباشید چرا که ممکن است فراموش کرده باشید دستگاه را به برق متصل کنید و به همین راحتی مشکل شما برطرف شود.
  در مرحله بعدی در صورتی که مشکل شما برطرف نشد بهتر است سینی کاغذ را بررسی کرده و اگر کاغذ درون آن بود باید سایر قسمت‌های پرینتر را بررسی کنید.
  از دیگر علت‌های کارنکردن پرینتر می‌توان به قطع شدن کابل پرینتر از سیستم اشاره کرد که با بررسی آن و مطمئن شدن از اتصال آن‌ها به یکدیگر متوجه خواهید شد که دستگاه مشکل جدی دارد و برای برطرف کردن مشکل آن می‌توان از تیم متخصص و حرفه‌ای کمک گرفت.
 2. چاپ کاغذ با وجود نقطه و خط‌های افقی موجود درون آن
  علت بروز این مشکل می‌تواند خشکی جوهر پرینتر دستگاه شما باشد که برای برطرف کردن آن باید کارتریج دستگاه را خارج کرده و پاک کنید و سپس دوباره جوهر پرینتر را شارژ کنید. بهتر است شارژ کارتریج را با مواد اولیه با کیفیت انجام بدهید، تا علاوه بر استفاده بیشتر از تونر پرینتر، سلامتی دستگاه خود را تضمین کنید.
  در صورتی که علت بروز این مشکل خشکی جوهر پرینتر نبود می‌توانید علت‌های دیگر را، که یکی از آن‌ها مربوط به تنظیمات ابزار‌های کاربردی پرینتر به صورت نرم افزاری است مراجعه کنید و تنظیمات آن را در قسمت کنترل پنل سیستم خود انجام دهید.
 3. کند عمل کردن پرینتر بی سیم
  پرینتر بی سیم به کمک wifi به سیستم کامپیوتر متصل خواهد شد و با دور شدن دستگاه از wifi مطمئنا سرعت کار کردن دستگاه کند خواهد شد برای برطرف کردن این مشکل بهترین کار قرار دادن wifi در نزدیک ترین نقطه به دستگاه است.
  یکی از مواردی که در این بخش قابل توجه است اطمینان از پشتیبانی wifi با مشخصات 11n است که توانایی رقابت با اترنت 100 مگابیت بر ثانیه را دارد.
 4. سینی کاغذ کم ظرفیت
  از دیگر مشکلات رایج پرینتر‌ها کم ظرفیت و یا نازک بودن سینی پرینتر است.
  زمانی که برای خریداری پرینتر مراجعه می‌کنید حتما سینی آن را بررسی کنید چرا که در صورت ضعیف و کوچک بودن ممکن است پس از یکبار استفاده سینی شکسته شده و شما مجبور باشید دوباره برای خرید سینی هزینه زیادی را بپردازید.
  پس بهتر است یک پرینتر با سینی بزرگ و محکم خریداری کنید و آسوده خاطر از آن استفاده کنید.
 5. نصفه پرینت گرفتن روی کاغذ
  یکی از مشکلات رایج که معمولا در اکثر پرینترها بروز می‌کند نصفه پرینت گرفتن است که علت‌های مختلفی باعث بروز این مشکل در دستگاه شما خواهد شد.
  در اولین مرحله باید به تنظیمات سایز برگه اشاره کنیم چرا که در صورت تنظیم نبودن آن مطمئنا برگه نصفه چاپ خواهد شد.
  بهترین کار قبل از چاپ کردن این است که تنظیمات برگه را انجام دهید.
  از دیگر علت‌های بروز این مشکل می‌تواند افتادن یک شئ درون دستگاه باشد، وجود شئ درون دستگاه باعث جلوگیری از تابیدن نور لیزر بر روی کارتریج خواهد شد و در این حالت دستگاه توانایی چاپ همه برگه کاغذ را ندارد با خارج کردن شئ درون دستگاه مشکل برطرف خواهد شد.
  همچنین این امکان وجود دارد که در حین باز کردن نوار پلمپ کارتریج، نوار پلمپ پاره شود و قسمتی از آن درون کارتریج بماند که در این حالت اجازه چاپ کاغذ را به صورت نصفه و یا کامل نخواهد داد.

در صورتی که مشکل پرینتر شما هیچکدام از موارد فوق نبودند می‌توانید از یک مرکز تخصصی تعمیر پرینتر کمک بگیرید.

آچار باز

در اکثر مواقع دستگاه پرینتر دچار مشکل جدی خواهد شد که به راحتی مشکل آن برطرف نمی‌شود و در این زمان اگر تعمیر به موقع پرینتر انجام نشود ممکن است دستگاه غیر قابل تعمیر شود.
درباره تعمیر پرینتر باید بدانید که قبل از تعمیر باید دستگاه را عیب یابی کنید و سپس شروع به تعمیر دستگاه کنید.در قسمت قبل شما با چند مورد از مشکلات پرینترها آشنا کردیم که در همان قسمت هم به چگونگی روش برطرف کردن مشکلات اشاره کردیم. پس از اینکه عیب یابی پرینتر را انجام دادید می‌توانید به تعمیر آن قسمت بپردازید و در صورتی که غیر قابل تعمیر بود باید آن قطعه را تعویض کنید.

خوراک با کیفیت برای پرینتر شما

در این بخش قصد داریم شما را با چگونگی شارژ کارتریج آشنا کنیم در ادامه با ما همراه باشید تا بتوانید خودتان این کار را به بهترین شکل ممکن در محل انجام دهید.

  1. در مرحله اول باید تونر را از دستگاه به آرامی خارج کنید مراقب باشید که به آن آسیب وارد نکنید.
  2. سپس باید درام تونر را از آن خارج کنید.
   این کار را به کمک یک دنده سفید رنگ دایره‌ای شکل که کنار آن قرار گرفته است می‌توان انجام داد.
  3. چرخنده PCR را به کمک یک شئ نوک تیز از تونر جدا کنید.
  4. در مرحله بعدی باید دو قسمت ضایعات و جوهر تونر را از هم جدا کنیم.
  5. قسمت ضایعات را به کمک یک دستمال نرم و تمیز پاک کرده و قسمت جوهر را برای پر کردن جوهر آن تمیز و آماده کنیم.
  6. در این مرحله باید قسمت جوهر را به کمک جوهر با کیفیت و تمیز پر کنید.
  7. حال قسمت ضایعات و جوهر را به هم متصل می‌کنیم.
  8. همانگونه که قطعات دستگاه را از یکدیگر جدا کردید به هم دیگر متصل می‌کنید.

شارژ کارتریج به صورت کامل انجام شد.
در صورتی که توانایی شارژ و تعمیر پرینتر خود را ندارید می‌توانید از مراکز تخصصی عیب یابی، تعمیر و سرویس پرینتر کمک بگیرید.

 

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : 5 مشکل رایج در پرینترها را بشناسید

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *