پادویش

5 روش موثر برای افزایش عمر باتری آیفون 7

5 روش موثر برای افزایش عمر باتری آیفون 7

عمر باتری آیفون 7 بر اساس درصد سلامت باتری یا حداکثر میزان شارژ شدن آن مشخص می شود. این مقدار به مرور زمان کمتر می شود اما راه هایی برای افزایش آن و جلوگیری از کاهش سریع آن وجود دارد که باعث می شود باطری موبایل نیز دیرتر خالی شود. در این مقاله 5 تا از موثرترین راه ها برای افزایش عمر باتری آیفون 7 بررسی شده است.

فرادرس

کاهش فروش باتری موبایل آیفون 7 توسط اپل به دلیل قدیمی بودن آن، باعث شده است تا دارندگان این گوشی راه هایی را برای افزایش عمر باطری آن امتحان کنند. هرچند خرید باتری گوشی آیفون 7 امکان پذیر است و باتری های این گوشی در بازار پیدا می شود، با این حال مراقبت از باتری راه به صرفه تر و بهتری نسبت به خرید باتری است. در ادامه با ما همراه باشید.

1- مدیریت روشنایی (Brightness) نمایشگر گوشی

روشنایی بالای صفحه نمایش گوشی، یکی از اصلی ترین علت های خالی شدن سریع باتری و کاهش عمر آن است. بهتر است در زمان هایی که نور زیادی در محیط وجود ندارد و می توانید صفحه گوشی را با روشنایی کم ببینید، روشنایی آن را تا حد امکان کاهش دهید.

برای کاهش روشنایی نمایشگر گوشی باید در Settings به بخش Accessibility مراجعه کنید. پس از آن در بخش Display & Text size، گزینه Auto Brightness را غیر فعال کنید تا بتوانید روشنایی را تغییر دهید. سپس می توانید روشنایی را در هر زمان با توجه به نور محیط و شرایط کاهش دهید تا میزان مصرف باتری کاهش یابد.

5 روش موثر برای افزایش عمر باتری آیفون 7

2- تنظیمات اضافی را غیر فعال کنید

در زمان هایی که استفاده ای از لوکیشن گوشی ندارید، GPS آن را خاموش کنید. روشن ماندن این گزینه باعث خالی شدن بسیار سریع تر باتری می شود و در طولانی مدت حداکثر میزان شارژ شدن باتری گوشی را کاهش می دهد.

برای خاموش کردن GPS، کافی است در تنظیمات به بخش Privacy بروید و در همان بالای صفحه، گزینه Location Services را غیر فعال کنید. با این کار دسترسی اپلیکیشن ها نیز به لوکیشنتان محدود می شود. در صورتی که بخواهید لوکیشن را خود را برای یک اپلیکیشن مشخص کنید، یا از طریق آن لوکیشن خود را ارسال کنید؛ باید این گزینه را مجددا از همین راه فعال کنید.

از تنظیمات دیگر می توان به انیمیشن های رابط کاربری آیفون اشاره کرد. این انیمیشن ها برای جلوه بیشتر طراحی شده اند اما مصرف باتری را افزایش می دهند. هر چند میزان این افزایش زیاد نیست اما خاموش کردن افکت های انیمیشنی رابط کاربری می تواند عمر باتری را افزایش دهد.

برای غیر فعال کردن این افکت ها، باید به بخش Accessibility در تنظیمات مراجعه کنید. پس از آن گزینه Reduce Motion را پیدا کرده و آن را فعال کنید. فعال کردن آن باعث می شود میزان جلوه های انیمیشنی رابط کاربری کاهش پیدا کند.

5 روش موثر برای افزایش عمر باتری آیفون 7

3- قرار دادن گوشی روی حالت هواپیما و خاموش کردن وایفای

اگر با استفاده از وای فای به اینترنت متصل می شوید، در زمان هایی که نیازی ندارید، وایفای را خاموش کنید. متصل ماندن گوشی به اینترنت در طولانی مدت باعث کاهش سلامتی باتری می شود. با خاموش کردن وایفای از مصرف بی رویه باتری جلوگیری می کنید.

یکی از عواملی که باعث مصرف زیاد باطری می شود، داده تلفن همراه و اتصال آن به شبکه سیم کارت است. در صورتی که نیازی به استفاده از سیم کارت خود ندارید، گوشی خود را روی حالت هواپیما قرار دهید. اتصال گوشی به دکل و شبکه سیم کارت، تاثیر زیادی روی مصرف باتری دارد و آن را افزایش می دهد.

با خاموش کردن اتصالات گوشی در زمان هایی که نیازی به آن ها ندارید، می توانید میزان مصرف باتری موبایلتان را تا حد زیادی کاهش دهید و در طولانی مدت از کاهش یافتن سلامتی آن جلوگیری کنید.

 

 

4- استفاده کردن از شارژرهای اورجینال و استاندارد

استفاده کردن از شارژهای فیک برای شارژ کردن باتری، علاوه بر این که عمر باتری را کاهش می دهد، باعث آسیب رسیدن به سخت افزار گوشی نیز می شود. شارژرهای شرکت اپل دارای استاندارد MFi هستند که به معنی بهینه و استاندارد بودن شارژرها است. این استاندارد مخصوص شرکت اپل است که دریافت آن برای شارژرها پس از موفقیت در تست و آزمایش های مختلف انجام پذیر است.

5- استفاده از حالت Low Power

روشن کردن این حالت، باعث می شود تا عمر باتری افزایش زیادی پیدا کند و مدت زمان خالی شدن چند برابر می شود. با این حال با فعال کردن این گزینه، استفاده از برخی از اپلیکیشن ها و ویژگی ها محدود می شود و ممکن است نتوانید از برخی از امکانات گوشی خود استفاده کنید.

دانلودهای خودکار، استفاده از SIRI، استفاده از iCloud و دریافت کردن ایمیل ها با روشن کردن این گزینه محدود می شود. همچنین بهتر است در زمان شارژ شدن گوشی از آن استفاده ای نکنید و این حالت را فعال کنید. شارژ کردن گوشی با فعال کردن حالت Low Power باعث افزایش عمر باطری می شود.

5 روش موثر برای افزایش عمر باتری آیفون 7

بستن برنامه های پس زمینه، عمر باتری را افزایش نمی دهد

بسیاری از مردم تصور می کنند با بستن برنامه های پس زمینه، عمر باتری موبایل خود را افزایش می دهند. گوشی ها به طوری طراحی شده اند که به صورت خودکار، میزان استفاده از این برنامه ها را کاهش می  دهند و در نتیجه باز ماندن برنامه ها در پس زمینه، تاثیری روی باتری ندارد. علاوه بر آن، بستن این اپلیکیشن ها به صورت مکرر، ممکن است روند طبیعی فعالیت گوشی را به هم زند و حتی میزان مصرف باتری را افزایش دهد.

تفاوت های باتری اصل و تقلبی در آیفون ها

استفاده از باتری تقلبی ممکن است به موبایل آسیب برساند. همچنین این باتری ها عمر بسیار کوتاه تری نسبت به باتری های اصل دارند. قیمت باتری موبایل اگر اصل نباشد، ممکن است بسیار پایین تر باشد و به همین دلیل بسیاری از افراد این باتری ها را برای خرید انتخاب می کنند. این باتری ها در زمان کوتاهی خراب می شوند و مصرفشان نیز بهینه نیست. راه هایی برای تشخیص باتری اصل و تقلبی برای گوشی آیفون وجود دارد. برای مطالعه این روش ها، کلیک کنید.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : 5 روش موثر برای افزایش عمر باتری آیفون 7

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *