آنتی ویروس پادویش

5 روش برای اسکن کدهای QR در ویندوز

اسکن کدهای QR در ویندوز

کدهای QR بخشی جدایی ناپذیر از دنیای ما هستند، زیرا راهی سریع و کارآمد برای دسترسی به اطلاعات یا وب سایت ها ارائه می دهند. با این حال، آیا تا به حال که به این مربع های پیکسل های سیاه و سفید خیره شده اید و به این فکر کرده اید که برای چیست؟ این راهنما به شما نشان می دهد که چگونه کدهای QR را در رایانه ویندوزی خود اسکن کنید.

کدهای QR در ویندوز

با این حال، قبل از آن، اجازه دهید در مورد کدهای QR به شما بگوییم. QR مخفف Quick Response است و بارکدهای منحصر به فردی هستند که شامل اطلاعاتی از ایمیل ها و شماره تلفن های ساده گرفته تا URL های پیچیده هستند. علاوه بر این، می توانید اطلاعات رمزگذاری شده را با استفاده از یک اسکنر کد QR، که در رایانه ویندوز شما نیز موجود است، دریافت کنید. اما چگونه می توان آنها را در رایانه اسکن کرد؟ برای دانستن بیشتر با ما همراه باشید.

 

  1. استفاده از برنامه پیش‌فرض دوربین ویندوز

برنامه دوربین در رایانه یا لپ تاپ ویندوزی شما برای ثبت تصاویر طراحی شده است و می تواند یک دارایی عالی برای جستجوی جزئیات رمزگذاری شده در یک کد QR زمانی که اتصال اینترنتی فعال دارید باشد. در اینجا نحوه استفاده از برنامه دوربین برای اسکن یک کد QR در رایانه شما آمده است.

 

مرحله 1: روی نماد Start کلیک کنید، Camera را تایپ کنید و در نتیجه روی Open کلیک کنید.

اسکن کدهای QR در ویندوز

مرحله 2: نماد بارکد را در برنامه دوربین انتخاب کنید.

اسکن کدهای QR در ویندوز

مرحله 3: کد QR خود را قبل از دوربین رایانه خود نگه دارید. تجزیه و تحلیل کد QR و نمایش لینک مربوطه مدتی طول می کشد.

اسکن کدهای QR در ویندوز

اگرچه برنامه Windows Camera می تواند اسکن کد QR را مدیریت کند، اما محدودیت هایی دارد. به شما اجازه نمی دهد کدهای QR را از تصاویر ذخیره شده در رایانه خود اسکن کنید. با این حال، لازم نیست نگران باشید، زیرا چندین تکنیک جایگزین برای اسکن یک کد QR از قبل موجود در لپ تاپ شما در دسترس است.

 

  1. کد QR را با استفاده از لنز GOOGLE در کروم اسکن کنید

تا به حال، حتماً لنز گوگل را به عنوان یک ابزار تشخیص بصری مبتنی بر هوش مصنوعی می‌دانستید که می‌تواند به شما در شناسایی متن و اشیاء در تصویر کمک کند. با این حال، بخش جالب اینجاست: خیلی بیشتر از این است. این به شما امکان می دهد کدهای QR را در زمان واقعی اسکن کنید و همچنین به شما امکان می دهد اطلاعات مربوط به کد QR ذخیره شده در لپ تاپ یا رایانه شخصی خود را جستجو کنید.

اسکن کد QR در لحظه

تصور کنید در حال مرور یک وب سایت با گوگل کروم هستید، و یک کد QR می بینید که علاقه شما را برانگیخته است. برای یافتن آنچه در کد QR وجود دارد، روی آن کلیک راست کرده و از میان گزینه‌ها Search image with Google را انتخاب کنید.

 

اسکن کدهای QR در ویندوز

Google Lens اکنون کد QR را اسکن می کند و یک منوی جانبی با اطلاعات مربوط به آن کد را در مرورگر شما نشان می دهد. اگر یک لینک وب است، روی آن کلیک کنید تا به وب سایت بروید. فقط به یاد داشته باشید، سرعت اینترنت شما می تواند بر سرعت عملکرد این کار تأثیر بگذارد.

اسکن کد QR از طریق عکس

مراحل زیر را برای اسکن کد QR ذخیره شده در رایانه خود دنبال کنید:

مرحله 1: مرورگر کروم را باز کنید.

مرحله 2: به Google بروید و دکمه Search by image  نماد دوربین لنز Google  را کلیک کنید.

اسکن کدهای QR در ویندوز

مرحله 3: کد QR را که می خواهید جستجو کنید بکشید و رها کنید یا آن را از رایانه خود آپلود کنید.

 

اسکن کدهای QR در ویندوز

مرحله 4: گوگل اکنون کد QR را اسکن می کند و نتایج را با اطلاعات مربوط به آن نمایش می دهد. اگر سایت یک لینک وب است، می توانید برای بازدید از سایت کلیک کنید.

با کمک یک سرویس اسکن QR آنلاین

با استفاده از یک سرویس آنلاین می توانید کدهای QR را به سرعت در رایانه خود اسکن کنید. این ابزارها رمزگشایی کدهای QR را ساده کرده و نیاز به نرم افزار اضافی را از بین می برند. می‌توانید آنلاین شوید، در صورت نیاز به دوربین دسترسی داشته باشید و به سرویس اجازه دهید کار خود را انجام دهد. بیایید از 4qrcode به عنوان مثال استفاده کنیم.

مرحله 1: مرورگر وب مورد نظر خود را باز کنید.

بیشتر بخوانید  انتقال لایسنس ویندوز 10 به کامپیوتر جدید

مرحله 2: با استفاده از پیوند زیر به 4qrcode بروید و اسکنر کد QR را در نوار ناوبری انتخاب کنید

اسکن کدهای QR در ویندوز

مرحله 3: تصویر کد QR را آپلود کرده و نتیجه را در کنار آن مشاهده کنید.

اسکن کدهای QR در ویندوز

همچنین می توانید یک کد QR را به صورت زنده با دوربین اسکن کنید و نتایج در کادر کنار آن ظاهر می شود. علاوه بر این، در اینجا برخی از خدمات اسکن کد QR آنلاین بیشتری وجود دارد که می توانید در نظر بگیرید:

ZXing Decoder Online

Web QR

Online QR Code Scanner

استفاده ازافزونه گوگل کروم برای اسکن کد QR در ویندوز

اسکن کدهای QR با برنامه‌های افزودنی در مرورگر مبتنی بر Chromium نه تنها یکی از ساده‌ترین، بلکه یکی از امن‌ترین روش‌ها برای رمزگشایی هدف کد است. این رویکرد شما را قادر می‌سازد تا کدهای QR تعبیه‌شده در تصاویر وب‌سایت را مستقیماً اسکن کنید، بدون نیاز به دستگاه‌های مبتنی بر دوربین خارجی.

با استفاده از این برنامه های افزودنی، نیاز به یک برنامه اضافی را در دستگاه خود حذف می کنید و داده های خود را در برابر کدهای بالقوه مضر تقویت می کنید. بسیاری از برنامه های افزودنی می توانند کدهای QR را برای محتوای مخرب اسکن کنند و از دستگاه شما در برابر تهدیدات پنهان محافظت کنند.

بیایید از یکی از برنامه‌های افزودنی به نام خواننده کد QR کلیک راست برای تصویر استفاده کنیم.

مرحله 1: مرورگر وب مبتنی بر Chromium خود را باز کنید.

مرحله 2: به right-click QRcode reader بروید و روی دکمه Add to کلیک کنید.

همچنین می توانید یک کد QR را به صورت زنده با دوربین اسکن کنید و نتایج در کادر کنار آن ظاهر می شود. علاوه بر این، در اینجا برخی از خدمات اسکن کد QR آنلاین بیشتری وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

مرحله 3: روی Add extension در فرمان نمایش داده شده کلیک کنید.

همچنین می توانید یک کد QR را به صورت زنده با دوربین اسکن کنید و نتایج در کادر کنار آن ظاهر می شود. علاوه بر این، در اینجا برخی از خدمات اسکن کد QR آنلاین بیشتری وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

مرحله 4: پس از افزودن، می توانید از هر وب سایتی با کد QR بازدید کنید. روی کد QR کلیک راست کرده و از بین گزینه ها گزینه read QR code را انتخاب کنید.

اسکن کدهای QR در ویندوز

اکنون، اطلاعات ذخیره شده در کد QR را خواهید دید. اگر یک پیوند وب است، می توانید روی آن کلیک کنید تا به آن وب سایت بروید.

خواندن کدهای QR با استفاده از یک برنامه اختصاصی در ویندوز

اگرچه تکنیک‌های بالا ساده هستند، اما محدودیت‌های خاصی دارند. به عنوان مثال، بیشتر آنها به یک اتصال اینترنتی فعال نیاز دارند، در حالی که برخی به مرورگرهای مبتنی بر Chromium محدود می شوند.

علاوه بر این، اگر از یک برنامه اختصاصی استفاده می کنید، لازم نیست نگران آن باشید. بسیاری از آنها حتی بدون اتصال به اینترنت به خوبی کار می کنند و می توانند اطلاعات رمزگشایی شده در کد QR را در اختیار شما قرار دهند. با این حال، برای دسترسی به وب سایت ممکن است نیاز به اتصال به اینترنت داشته باشید.

اکنون بیایید بررسی کنیم که چگونه می توانید از این برنامه ها استفاده کنید. ما از CodeTwo برای تصاویر استفاده می کنیم.

توجه: مراحل زیر بسته به برنامه ای که استفاده می کنید می تواند متفاوت باشد.

مرحله 1: مرورگر وب خود را باز کنید و از CodeTwo بازدید کنید.

مرحله 2: CodeTwo را دانلود و بر روی رایانه خود نصب کنید.

اسکن کدهای QR در ویندوز

مرحله 3: برنامه را اجرا کنید و به سمت چپ بالای صفحه نگاه کنید. یک منو با چهار گزینه برای اسکن کدهای QR خواهید دید. شما می توانید هر یک از آنها را انتخاب کنید.

From screen: به شما امکان می دهد بخشی از صفحه نمایش خود را انتخاب کنید و هر کد QR قابل مشاهده را بخوانید.

From webcam: از این برای خواندن یک کد QR با استفاده از دوربین روی لپ تاپ یا رایانه خود استفاده کنید.

From file: یک کد QR را از تصویری که در دستگاه خود ذخیره کرده اید با استفاده از این ویژگی اسکن می کنید.

From clipboard: به شما امکان می دهد یک کد QR را از تصویری که در کلیپ بورد خود کپی کرده اید بخوانید.

همچنین می توانید یک کد QR را به صورت زنده با دوربین اسکن کنید و نتایج در کادر کنار آن ظاهر می شود. علاوه بر این، در اینجا برخی از خدمات اسکن کد QR آنلاین بیشتری وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

پس از اتمام اسکن، اطلاعات در متن کد QR در پایین صفحه نمایش داده می شود.

علاوه بر این، در اینجا چند پیشنهاد دیگر برای برنامه هایی وجود دارد که به شما امکان می دهد کد QR را در رایانه ویندوز خود اسکن کنید:

Codex – QR Reader & Generator

QR Code Scanner by Matthias Duyck

Simply QR by Meng Xuan XIa

QR Scanner+ // QR Code and Barcode Reader

Free QR Code Scanner

سوالات متداول در مورد اسکن کدهای QR در رایانه

  1. چگونه می توانم کدهای QR خود را ایجاد کنم؟

راه های زیادی برای ایجاد کدهای QR وجود دارد. برای مثال، می‌توانید از یک تولیدکننده کد QR آنلاین رایگان، یک برنامه تولیدکننده کد QR یا یک نرم‌افزار تولید کد QR خاص استفاده کنید.

 

  1. انواع مختلف کدهای QR چیست؟

کدهای QR در اشکال مختلفی وجود دارند که هر کدام هدف خاصی را انجام می دهند. برخی از انواع محبوب عبارتند از کدهای QR برای یک وب سایت، PDF، گالری تصاویر، دانلود برنامه، حساب رسانه های اجتماعی و پرداخت.

 

سخن پایانی

کدهای QR برای دسترسی به اطلاعات، پرداخت‌ها و ردیابی مکان‌ها راحت، همه‌کاره و ایمن هستند. این مقاله به شما نشان می دهد که چگونه کدهای QR را در رایانه ویندوزی با استفاده از روش های مختلف اسکن کنید. حالا دیگر می‌دانید چگونه کدهای QR را از تصاویر روی رایانه خود اسکن کنید و به‌طور هم‌زمان از آنها استفاده کنید تا زندگی خود را آسان‌تر و راحت‌تر کنید.

 

به این پست امتیاز بدید

https://www.guidingtech.com/scan-qr-codes-on-windows-pc/

نظرات در مورد : 5 روش برای اسکن کدهای QR در ویندوز

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *