پادویش

5 برنامه آفیس برای دستگاه های اندرویدی در سال 2023

آیا  تلفن همراه مجهز به اندروید دارید؟ آیا به استفاده از یک برنامه آفیس فکر کرده اید تا بتوانید اسناد، صفحات گسترده و ارائه ها را در گوشی ایجاد و ویرایش کنید؟ در واقع تعدادی برنامه آفیس برای دستگاه های اندرویدی موجود است. برخی از آنها واقعاً خوب هستند و برخی دیگر حداقل محدودیت هایی دارند. بنابراین تصمیم گرفتم تا آنجایی که می‌توانم برنامه‌های آفیس اندروید را آزمایش کنم تا بتوانم نظر خود را در مورد بهترین‌ها برای شما بیان کنم.

Microsoft Office

5 برنامه آفیس برای دستگاه های اندرویدی در سال 2023

می توانید نسخه های موبایل Microsoft Word، Microsoft PowerPoint و Microsoft Excel را به صورت رایگان در فروشگاه Google Play یا در صفحه رسمی مایکروسافت دریافت کنید. معمولاً کلمات “مایکروسافت” و “رایگان” با هم ظاهر نمی شوند، اما در این حالت، می توانید این سه برنامه را بدون هیچ هزینه ای دانلود کنید.

زمان زیادی طول کشید تا مایکروسافت برنامه خود را برای کاربران اندروید آماده کند، اما مطمئنا ارزش صبر کردن را داشت. نسخه‌های رایگان ورد، پاورپوینت و اکسل اکثر ویژگی‌های ضروری را فعال کرده‌اند، اما برای استفاده از این ویژگی‌ها به یک حساب مایکروسافت نیاز دارید، در غیر این صورت فقط می‌توانید اسناد را مشاهده کنید.

نکته واقعا خوب در مورد نسخه اندرویدی این برنامه های مایکروسافت آفیس این است که بسیار شبیه به نسخه های دسکتاپ هستند. بنابراین اگر به استفاده از ورد، پاورپوینت و اکسل در رایانه عادت دارید، استفاده از نسخه‌های اندروید روی گوشی یا تبلت خود بسیار آسان است.

متوجه شدم که ویژگی‌های اساسی برای کاری که می‌خواهم با برنامه‌های Microsoft Office برای اندروید انجام دهم کافی است. شما در واقع حدود 90 درصد از عملکرد را با پیشنهادات رایگان دریافت می کنید. همه چیز ساده و آسان برای استفاده در یک دستگاه تلفن همراه بود. اگر می خواهید ویژگی های بسیار بیشتری را باز کنید، می توانید اشتراک Microsoft Office 365 انجام دهید.

پس از ایجاد اسناد در اندروید ، می توانید آنها را با استفاده از One Drive مایکروسافت با رایانه خود همگام سازی کنید. همانطور که قبلاً حدس زده اید استفاده از مایکروسافت آفیس در تبلت بسیار آسان تر از تلفن هوشمند است زیرا اندازه صفحه نمایش بزرگتر است. من قطعا می گویم این مایکروسافت آفیس یکی از بهترین برنامه های آفیس برای اندروید است.

WPS

5 برنامه آفیس برای دستگاه های اندرویدی در سال 2023

آیا می دانستید که “” WPS در WPS Office مخفف Writer، Presentation و Spreadsheets است؟ خوب، شما در حال حاضر! نسخه دسکتاپ WPS Office یک جایگزین عالی برای مایکروسافت آفیس است و نسخه اندروید نیز همینطور است.

رابط کاربری WPS Office نامرتب است و استفاده از آن بسیار ساده است. اگر از مایکروسافت آفیس یا WPS آفیس روی رایانه رومیزی استفاده می کنید، عادت کردن به آن اصلاً زمان نمی برد.

می‌توانید با این برنامه آفیس عالی برای اندروید، همه اسنادی که معمولاً استفاده می‌شوند را ایجاد کنید. این به معنای اسناد متنی با تصاویر و موارد دیگر، صفحات گسترده با فرمول های پیچیده و ارائه های قدرتمند است. همچنین می توانید اسناد PDF را از برنامه های مختلف ایجاد کنید.

WPS Office برای اندروید با بیش از چهل گزینه زبان ارائه می شود و می توانید به صورت بی سیم از همه برنامه ها چاپ کنید. اگر از EverNote در دستگاه اندرویدی خود استفاده می کنید، با این نیز یکپارچه سازی وجود دارد.

می توانید اسناد خود را در قالب های Microsoft Office ذخیره کنید که عبارتند از docx برای Word، pptx برای PowerPoint و xlsx برای Excel. هیچ نسخه پریمیوم WPS Office برای اندروید موجود نیست، به این معنی که باید تبلیغات ظاهر شدن را تحمل کنید. اما به زودی به اینها عادت خواهید کرد و این واقعیت را از بین نمی‌برند که این یک برنامه آفیس عالی برای اندروید است.

Polaris Office

5 برنامه آفیس برای دستگاه های اندرویدی در سال 2023

یکی دیگر از برنامه های آفیس بسیار خوب برای اندروید Polaris Office است. این تا حدودی با سایر برنامه های آفیس متفاوت است زیرا از رویکرد “همه در یک” استفاده می کند که در آن می توانید اسناد را در قالب Microsoft Office doc/docx، xls/xlsx و ppt/pptx  باز کرده و ویرایش کنید. همچنین می توانید فایل ها را با فرمت PDF مشاهده کنید.

یکی دیگر از ویژگی‌های مفید Polaris، امکان ارسال نمایش‌ها، اسناد و صفحات گسترده با استفاده از Chromecast است. من واقعاً رابط کاربری را ساده و آسان برای درک و استفاده یافتم. می توانید اسناد خود را با استفاده از یک سرویس ذخیره سازی ابری مانند DropBox یا Google Drive همگام سازی کنید یا می توانید از سرویس Polaris Drive استفاده کنید.

Polaris Office از بیش از 15 زبان پشتیبانی می کند و یکی دیگر از ویژگی های مفید این است که اسناد را از یک فایل Zip بدون نیاز به استخراج ابتدا باز می کند. آخرین ویژگی مفید، آپلود و بارگیری ساده اسناد شما از دسکتاپ به دستگاه Android شما است.

اگر مدتی است که کاربر اندروید بوده اید، ممکن است نام Docs To Go را شنیده باشید زیرا مدت زیادی است که در دسترس بوده است. همچنین یکی از بهترین برنامه های آفیس برای اندروید است که کاملا رایگان است.

Docs To Go

5 برنامه آفیس برای دستگاه های اندرویدی در سال 2023

هنگامی که برای اولین بار Docs To Go را باز می کنید، ظاهر و احساس یک کاوشگر فایل را دارد. این به این دلیل است که شما به راحتی می توانید اسنادی را که می خواهید ویرایش کنید پیدا کنید. این نرم افزار با فرمت های معمول مایکروسافت آفیس مانند docx، xlsx و pptx سازگار است، بنابراین شما یک عملکرد پردازش کلمه و همچنین یک صفحه گسترده و عملکرد ارائه دارید.

پس از ایجاد/ویرایش فایل های خود می توانید آنها را در هر کجا که بخواهید ذخیره کنید. یکی از ویژگی‌های بسیار جالب Docs To Go این است که می‌توانید تغییراتی را که در فایل‌های خود ایجاد کرده‌اید به روشی مشابه عملکرد “ردیابی تغییرات” در مایکروسافت آفیس ردیابی کنید.

اگر می خواهید فایل های خود را با دسکتاپ خود همگام سازی کنید، باید برای باز شدن این ویژگی هزینه پرداخت کنید. همین امر در مورد ذخیره فایل های شما در بسیاری از سرویس های مختلف ذخیره سازی ابری صدق می کند. فقط در صورت پرداخت هزینه اضافی می توانید اسناد محافظت شده با رمز عبور را باز کنید.

OfficeSuite

5 برنامه آفیس برای دستگاه های اندرویدی در سال 2023

آخرین برنامه آفیس اندرویدی که در لیست من قرار گرفت، OfficeSuite بسیار همه کاره است. با OfficeSuite می‌توانید برای همگام‌سازی با دستگاه‌های دیگر وارد شوید و با سرویس‌های ابری مختلف ارتباط برقرار کنید تا اسناد خود را آماده ویرایش کنید.

شما می‌توانید فایل‌های Microsoft Word، Excel و PowerPoint را با OfficeSuite باز کنید زیرا از همه فرمت‌ها (doc/docx، xls/xlsx و ppt/pptx) پشتیبانی می‌کند و همچنین فایل‌های PDF، فایل‌های RTF، فایل‌های TXT و فایل‌های ZIP را باز می‌کند. و همچنین دیگران.

نسخه رایگان OfficeSuite دارای تمام ویژگی هایی است که اکثر مردم همیشه به آن نیاز دارند. در صورت نیاز، ویژگی های پیشرفته تری در نسخه پولی موجود است. به عنوان مثال با نسخه پریمیوم، می توانید تصاویر و اسناد را با دوربین خود اسکن کنید و همچنین فایل ها را به PDF تبدیل کنید.

نتیجه

من بهترین برنامه مایکروسافت آفیس را دوست دارم زیرا به استفاده از مجموعه مایکروسافت آفیس در رایانه خود عادت کرده ام و انتقال واقعاً آسان بود. این برنامه آفیس برای مدت طولانی در دسترس نیست و ممکن است چند باگ در آن ظاهر شود، اما این یک برنامه مایکروسافت است، بنابراین شما می دانید که آنها سعی می کنند هر مشکلی را سریع برطرف کنند.

WPS Office یک برنامه آفیس خوب برای اندروید است، اما تبلیغات ممکن است کمی آزاردهنده باشند و شما نمی توانید آنها را خاموش کنید. من رابط کاربری و ویژگی های Polaris Office را دوست داشتم و Docs To Go نیز یک برنامه آفیس خوب بود. OfficeSuite یک برنامه خوب است، اما اگر ویژگی های پیشرفته  آن را می خواهید، بسیار گران هستند.

سخن پایانی

در پایان، تفاوت زیادی بین هیچ یک از این برنامه های آفیس برای اندروید وجود ندارد. پیشنهاد می کنم یکی یکی آنها را دانلود کنید و امتحان کنید تا ببینید کدام را بیشتر دوست دارید. پس از همه، آنها آزاد هستند.

به این پست امتیاز بدید

https://www.technize.com/software/best-office-apps-for-android/#Conclusion

نظرات در مورد : 5 برنامه آفیس برای دستگاه های اندرویدی در سال 2023

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *