پادویش

4 راه برای متمایز کردن طراحی سایت [رپورتاژ آگهی]

webdesign

تمام برندها و شرکت ها خواهان این هستند که طراحی سایت شان با دیگران متمایز و متفاوت باشد و توجه مشتری را بیشتر به خودش جلب کند.

فرادرس

اگر به وب سایت های مختلف توجه کنید تقریباً دارای طراحی سایت یکسان هستند و ایده جدیدی ندارند که باعث جلب توجه مخاطب شوند. پس بهتر است به دنبال طراحی وب سایتی متفاوت و منحصر به فرد باشید که این کار شانسی اتفاق نمی افتد بلکه با برنامه ریزی و تلاش زیاد محقق میشود. در این مقاله به 4 راه برای ایجاد تمایز در طراحی سایت اشاره کرده ایم که در عین ساده بودن بسیار اثربخش هستند.

 

  • چیدمان و ساختار

خوب این یکی از بازرترین راه ها برای ایجاد تمایز در سایت میباشد و همچنین یکی از سخت ترین ها! برای این کار باید طراح سایت از تجربه و مهارت خود در طراحی وب سایت استفاده کند و برای داشتن چیدمان و طراحی متفاوت ایده پردازی نماید. در این حالت ممکن است پروسه طراحی طولانی تر شود ولی در نهایت وب سایتی با قالب و ساختار اختصاصی و متفاوت خواهید داشت که نمونه آن جای دیگری نیست.

 

  • گرافیک و تصاویر

از گرافیک ها و تصاویر میتوانید به بهترین شکل برای متمایز کردن وب سایتتان استفاده کنید. سایت هایی که از تصاویر بزرگ استفاده میکنند نرخ تبدیل بالاتری دارند(یعنی کاربران را بیشتر جذب میکنند). انسان ها کلاً موجودات بصری هستند پس قرار دادن عناصر بصری مثل عکس و گرافیک آن ها را بیشتر به خود جذب میکند. از آنجا که انتهایی در گرافیک و تصاویر وجود ندارد به راحتی میتوانید از انواع آن ها برای ایجاد تمایز در سایت استفاده کنید.

البته توجه داشته باشید که تصاویر و گرافیک های سایت باید اورجینال و منحصر به فرد باشند و اختصاصی برای سایت شما ساخته شده باشند. استفاده از گرافیک ها و تصاویر آماده و عمومی تأثیر عکس و منفی خواهد داشت.

 

  • متن و محتوا

این مورد شاید یکی از مهم ترین و همینطور سخت ترین راه ها برای ایجاد تمایز در سایت باشد. محتوای سایت و هر متنی که در سایت قرار بگیرد نشان دهنده فرهنگ و هویت آن شرکت یا برند میباشد. باید سعی کنید محتوای باکیفیت و دست اول در سایت قرار دهید حتی میتوانید بخشی از محتوا را به صورت ویدئو به مخاطب ارائه کنید.

هرگز از محتوای کپی استفاده نکنید و سعی کنید محتوایی با کیفیت با توجه به نیاز مخاطبتان تولید کرده و در سایت قرار دهید.

همینطور توجه داشته باشید که محتوای سایت کاربر را تشویق به تعامل با سایت کند مثل قرار دادن فرم های نظرسنجی، عضویت در خبرنامه و …

  • وب دیزاینانیمیشن

انیمیشن همیشه جزء گزینه های جذاب برای مخاطب بوده است و هنوز هم هست. زمانی که انیمیشن به درستی در وب سایت پیاده سازی شود مسلماً نتیجه خیلی خوبی خواهد داشت و تجربه متمایزی را برای کاربر فراهم خواهد کرد.

همانطور که گفتیم انسان ها موجودت بصری هستند پس انیمیشن از اجزاء بسیار مهم و تأثیرگذار در طراحی سایت میباشد ولی در استفاده از آن باید بسیار دقت کرد زیرا استفاده نادرست از انیمیشن میتواند باعث کندی سایت و پایین آمدن عملکرد آن و همچنین مشکلات کاربری شود که به دنبال آن در نهایت موجب نارضایتی کاربر از سایت خواهد شد.

 

نتیجه

به وب سایت های مختلف در اینترنت نگاه کنید متوجه خواهید شد که همه آن ها از ترکیب این موارد استفاده کرده اند نه فقط از یکی. پس سعی کنید با شناخت نیاز مخاطب و توانایی های خودتان در طراحی سایت تمرکز خود را بیشتر بر روی یکی از این موارد گذاشته و سپس به میزان نیاز بقیه موارد را هم با آن ترکیب کنید مثلاً اگر نویسنده و ایده پرداز خوبی هستید تمرکز خود را بر روی تولید محتوای باکیفیت قرار دهید و در کنار آن سعی کنید از تصاویر و گرافیک های ویژه هم استفاده کنید.

 

منبع : طراحی سایت webone

3/5 - (2 امتیاز)

نظرات در مورد : 4 راه برای متمایز کردن طراحی سایت [رپورتاژ آگهی]

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *