پادویش

4 راهکار برای خطای شبکه “Down­load Failed ” در کروم

4 راهکار برای خطای شبکه "Down­load Failed " در کروم

خطاهای دانلود در گوگل کروم به اشکال مختلفی وجود دارد. گاهی اوقات، دانلودها به دلیل نامعلومی متوقف می شوند. گاهی اوقات ، با اینکه چند بار تلاش می کنید، دانلود فایل ها کاملاً با شکست مواجه می شود. در این راهنما، ما چند راه حل موثر برای خرابی دانلود ناشی از خطاهای شبکه در Google Chrome را به شما نشان می دهیم.

فرادرس

رفع خطای Down­load Failed

اولین راه حل باید بررسی فعال بودن اتصال اینترنت باشد. روتر اینترنت، مودم یا هر منبع دیگری که منبع اتصال کامپیوتر شما باشد را مجددا راه اندازی کنید. همچنین می توانید فایل را در مرورگر وب دیگری دانلود کنید. اگر بارگیری انجام شود، به این معنی است که مشکل فقط مختص کروم است. احتمال اینکه این خطا ناشی از تنظیمات آنتی ویروس یا فایروال رایانه شما باشد نیز ممکن است. بیایید راه‌هایی را برای از بین بردن این خطا بررسی کنیم تا بتوانید با موفقیت به دانلود فایل‌ها در Chrome انجام گیرد.

تنظیمات آنتی ویروس را تغییر دهید

تنظیمات آنتی ویروس رایانه شما می تواند بارگیری های کروم را مسدود کند. اگر آنتی ویروس روی رایانه خود نصب کرده اید، به منوی security settings بروید و بررسی کنید که Chrome مجاز به دانلود فایل های جدید از اینترنت است.

4 راهکار برای خطای شبکه "Down­load Failed " در کروم

برخی از نرم ‌افزارهای آنتی ویروس نیز ویژگی‌های نظارت بر ترافیک (اسکن HTTP و اسکن اتصال رمزگذاری شده) را ارائه می ‌کنند که بطور غیرمستقیم باعث مشکل در دانلود در Chrome می ‌شوند. این ویژگی ها برای محافظت از رایانه شما در برابر بدافزارهای پنهان شده در پشت وب سایت های به ظاهر امن و رمزگذاری شده طراحی شده اند. با این حال، این برنامه‌های آنتی ‌ویروس گاهی اوقات با مسدود کردن همه بارگیری‌ها امن یا ناامن چیزی فراتر از حفاظت شبکه می ‌روند.

در این صورت، می توانید آنتی ویروس رایانه خود را به طور موقت غیرفعال کنید یا تنظیمات امنیتی شبکه آن را تغییر دهید. پس از انجام این کار، دوباره سعی کنید فایل مورد نظر را دانلود کنید. اگر از آنتی ویروس استفاده نمی کنید یا پس از اصلاح تنظیمات شبکه آنتی ویروس، دانلودها همچنان با شکست مواجه می شوند، راه حل های عیب یابی دیگر را در زیر بررسی کنید.

حالت ناشناس را امتحان کنید

4 راهکار برای خطای شبکه "Down­load Failed " در کروم

افزونه‌های کروم ویژگی‌های مختلفی را ارائه می ‌کنند که به طور کلی به ارتقای تجربه مرور اینترنت شما کمک می‌ کنند. با این حال، گاهی اوقات این افزونه ها دلیل مشکلات در استفاده از کروم هستند. یک افزونه ممکن است خراب، قدیمی باشد، یا با نسخه Chrome که اجرا می کنید ناسازگار باشد.

یک راه خوب برای تعیین اینکه آیا یک افزونه مسئول خطای دانلود ناموفق است این است که سعی کنید فایل را در یک پنجره ناشناس جدید دانلود کنید. با این کار تمام افزونه های غیر Google نصب شده در مرورگر غیرفعال می‌شود. برای استفاده از حالت ناشناس، روی نماد منوی سه نقطه‌ای ضربه بزنید و “پنجره ناشناس جدید” را انتخاب کنید.

4 راهکار برای خطای شبکه "Down­load Failed " در کروم

اکنون آدرس دانلود فایل را در نوار آدرس وارد کرده و Enter/Return را در صفحه کلید خود بزنید. برای فهمیدن این که کدام افزونه ایجاد کننده مشکل است، در کروم (Menu > More Tools > Extensions) را راه اندازی کنید و همه افزونه ها را غیرفعال کنید.

4 راهکار برای خطای شبکه "Down­load Failed " در کروم

پس از آن، افزونه های مورد نیاز خود را یکی یکی فعال کنید  و موردی که باعث می شود دانلودها به دلیل خطای شبکه با شکست مواجه شوند، آن را برای همیشه حذف کنید.

داده های مرورگر کروم را پاک کنید

اغلب، حذف داده‌های موقتی که Chrome می ‌تواند به رفع مشکلات دائمی مؤثر بر عملکرد مرورگر و برخی فعالیت‌ها (دانلود فایل) کمک کند. برای انجام آن مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله 1: روی منوی سه نقطه ضربه بزنید و تنظیمات را انتخاب کنید.

مرحله ۲: به بخش «Privacy and security » بروید و روی «Clear browsing data » کلیک کنید.

4 راهکار برای خطای شبکه "Down­load Failed " در کروم

مرحله 3: به تب Basic بروید و روی دکمه Clear data کلیک کنید.

4 راهکار برای خطای شبکه "Down­load Failed " در کروم

دانلود را دوباره امتحان کنید و بررسی کنید که آیا انجام شده است یا خیر.

ریست کروم

هنوز پیغام “Failed Network ” را هنگام دانلود فایل ها دریافت می کنید؟ ممکن است مجبور شوید مرورگر را ریست کنید، Chrome را به تنظیمات پیش ‌فرض بازگردانید. وقتی Google Chrome را بازنشانی می ‌کنید، افزونه شخص ثالث غیرفعال می ‌شوند (اما حذف نمی‌شوند)، فایل‌های موقت (حافظه پنهان و کوکی‌ها) حذف می ‌شوند،همگام ‌سازی موقتاً متوقف می‌شود.

بازنشانی Chrome روی داده‌هایی مانند سابقه مرور، سابقه دانلود، رمزهای عبور ذخیره ‌شده و نشانک‌ها تأثیری نمی‌ گذارد. در زیر نحوه بازنشانی گوگل کروم  توضیح می دهیم:

مرحله 1: chrome://settings را در نوار آدرس تایپ کنید و Enter/Return را در صفحه کلید بزنید.

4 راهکار برای خطای شبکه "Down­load Failed " در کروم

که شما را به منوی تنظیمات کروم هدایت می کند.

مرحله 2: به پایین منوی تنظیمات بروید و روی دکمه کشویی Advanced کلیک کنید.

4 راهکار برای خطای شبکه "Down­load Failed " در کروم

مرحله 3: در مرحله بعد، روی گزینه ” Restore settings to their original defaults ” کلیک کنید.

4 راهکار برای خطای شبکه "Down­load Failed " در کروم

مرحله 4: برای ادامه روی Reset settings در فرمان کلیک کنید.

4 راهکار برای خطای شبکه "Down­load Failed " در کروم

دانلود با موفقیت انجام شد

Chrome دارای اشکالاتی است که بر عملکردهای درون برنامه مانند پیمایش صفحه، دانلود فایل ها و غیره تأثیر می گذارد. به روز نگه داشتن Chrome این اشکالات را برطرف می کند و در نتیجه خطای دانلود را از بین می برد. اگر مرورگر شما بروز است و مشکل همچنان ادامه دارد، کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید. و اگر نتیجه ای نداشت، کروم را دوباره نصب کنید یا تنظیمات شبکه رایانه خود را بازنشانی کنید.

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : 4 راهکار برای خطای شبکه “Down­load Failed ” در کروم

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *