آنتی ویروس پادویش

15 نکته که باید در رابطه با بازی Mafia: Definitive Edition بدانید

Mafia: Definitive Edition

فرانچایز مافیا فراز و نشیب‌های بسیاری را در سه گانه‌ی خود داشته اما با این وجود همچنان این سه گانه را می‌توان موفق‌ترین سه گانه در میان عناوین هم سن و رقیبش دانست. در میان این سه گانه می‌توانیم نسخه‌ی اول را که در سال 2002 منتشر شد درخشان‌ترین بازی این سری بدانیم و دلیل برتری آن هم قطعا می‌توان خط داستانی قدرتمند و اکشن بی‌نهایت جذاب آن دانست. همین سبب شد تا استودیو هنگ 13 (Hangar 13) که ساخت نسخه‌ی سوم را به عهده داشت به دنبال بازسازی نسخه‌های قدیمی این سری رفت و پس از انتشار نسخه‌های بازسازی شده‌ی دوم و سوم به دنبال ساخت و توسعه‌ی نسخه‌ی اول این سری نیز رفت. در ادامه قصد داریم به بررسی 15 مورد از برترین و مهم‌ترین نکات نسخه‌ی بازسازی شده‌ی Mafia 1 با نام Mafia: Definitive Edition بپردازیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

بازسازی از صفر

معمولا در بازی‌های ریمستر (حداقل آنچه که در نسخه‌ی ریمستر Mafia 2 دیدیم) بسیاری از محتویات بازی از نسخه‌ی اصلی به نسخه‌ی بازسازی شده منتقل می‌شوند اما نسخه‌ی اول را بیشتر می‌توان ریمیک دانست چرا که سازندگان تقریبا همه چیز را از اول و براساس نسخه‌ی اصلی طراحی نمود‌ه‌اند. تنها طراحی بازی نیست که از اول انجام شده بلکه گیم‌پلی آن هم تغییرات بسیار زیادی نسبت به نسخه‌ی اصلی داشته و ساخت کامل دررابطه با آن صورت گرفته است. بخش مربوط به صوت و موسیقی بازی نیز کاملا باز سازی شده و بخش‌‌های لازمه و مربوط به آن ارتقاء یافته‌اند. بنابراین باتوجه به اینکه همه چیز از صفر ساخته شده این بازی را نمی‌توان عنوانی ریسمتر به حساب آورد و شاید بهتر باشد آن را ریمیک بدانیم چراکه حتی گیم‌پلی آن هم تغییر پیدا کرده است.

ارتقاء جلوه‌های بصری

Mafia: Definitive Edition

در نگاه اول محیط بازی Mafia: Definitive Edition به اندازه‌ی کافی گویای همه چیز است. سازندگان برای توسعه‌ی این نسخه تصمیم گرفتند تا از نوع ارتقاء یافته‌ی موتور گرافیکی عنوان Mafia 3 استفاده کنند. این موتور گرافیکی مزایای بسیاری برای سازندگان داشته و به عنوان نمونه می‌توانیم به سیستم نورپردازی قدرتمند آن اشاره داشته باشیم. همچنین نمایه‌های سینماتیک بازی نیز به دلیل استفاده از این موتور گرافیکی از جزئیات بسیار بالایی برخوردار هستند.

کا‌ت سین‌ها

کات‌سین‌ها همواره نقش مهمی در روایت بازی‌ها دارند. در نسخه‌ی سوم دیدیم این بخش خوبی وظیفه‌ی خود را انجام داد. باتوجه به ویدئو‌هایی که از Mafia: Definitive Edition تا به امروز دیدیم به‌نظر می‌رسد کات‌ سین‌های بازی هم همگی همانند نسخه‌ی سوم ساخته و به کار گرفته شده‌اند. تمامی شخصیت‌ها، صداها و دیالوگ‌های موجود در کات سین‌ها از اول ساخته شده‌اند و برخی از دیالوگ‌های بازنویسی شدند که به مراتب تاثیر بیشتری در روایت داستان بازی دارند.

داستان گسترده

در بالا گفتیم تمامی دیالوگ‌ها بازنویسی شدند و محیط بازی و موارد دیگر همگی تغییراتی داشتند اما این بدان معنا نیست که تغییرات زیادی در داستان بازی ایجاد شده است. توسعه‌دهندگان در رابطه با این تغییرات گفتند ما اسکلت اصلی بازی را حفظ کرده‌ایم و فقط شاخ و برگ‌هایی به آن اضافه کردیم تا گستردگی بازی و وجود شخصیت‌های مهم‌تر داستان بیشتر به نظر بیایند. برای مثال می‌توانیم به شخصیت سارا اشاره داشته باشیم که در روند روایت داستان بازی نقش موثری دارد.

لاست هیون (Lost Heaven)

Mafia: Definitive Edition

براساس گفته‌ی تیم سازنده جهان باز موجود در فرانچایز مافیا خیلی مسئله‌ی نگران کننده‌ای برای آن‌ها نبوده، چراکه شهرها و جهان آزاد موجود در آن به عنوان زمینه‌ای جهت سرگرم کردن بازی‌بازان بوده و عملا قرار نیست تمام وقتشان را در آن محیط بگذرانند. اما با این حال سعی شده تا تمامی جلوه‌های بصری بازی ارتقاء یابند تا بازی‌بازان نمایی بسیار زیبا و چشم نواز از این شهر داشته باشند. علاوه‌براین تغییراتی نیز در بازی و شهر اعمال شده که با شهری بزرگ و بسیار جذاب روبه‌رو هستید که می‌توانید در آن به اکتشاف موارد مختلف بپردازید.

پیشرفت‌های جهان آزاد بازی

باتوجه به بازسازی و افزایش جزئیات لاست هیون آیا پیشرفت‌هایی را در امکان چرخش در شهر و درمجموع جهان آزاد بازی داریم؟ باتوجه به آنچه که در ویدئوهای منتشر شده دیدیم بخش خاصی وجود ندارد اما سازندگان بر این امر تاکید دارند که بخش‌هایی از خیابان‌های شهر و مکان‌های مختلف با NPCهایی روبه‌رو می‌شوید که می‌توانید با انجام و انتخاب کارهای مختلف تجربه‌ای به نسبت آزادتر داشته باشید. این کار سبب می‌شود تا احساس بزرگ بودن شهر به خوبی به شما القا شود.

بیشتر بخوانید  سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی Mafia3

بازسازی مکانیک‌ها

تقریبا دو دهه از ساخت نسخه‌ی اصلی می‌گذرد و این اصلا چیز عجیبی نیست که بخش‌های مختلف بازی و مکانیک‌های آن بازسازی شوند. همان‌طور که کاملا مشخص است سیستم و روند گیم‌پلی کاملا بروز و مدرن شدند. یکی از بهترین و مهم‌ترین بخش‌های ارتقاء یافته به سیستم یا به نوعی مکانیک تیراندازی و اسلحه‌ها و البته رانندگی مرتبط است. همان‌طور که می‌دانید در نسخه‌ی سوم این سیستم‌ها به‌طور کامل تغییر یافت و با سبکی نوین در تیراندازی در این عنوان روبه‌رو بودیم.

اسلحه‌ها

به‌نظر می‌رسد هنگ 13 انرژی زیادی را صرف این مورد کرده است. باتوجه به ویدئوهایی که از این عنوان دیدیم به‌نظر می‌رسد که به خوبی جزئیات لازمه در ساخت اسلحه‌ها به کار گرفته شده و تعدادی اسلحه‌ی جدید هم به نسخه‌ی جدید اضافه شده که بازی‌بازان به راحتی می‌توانند از آن‌ها در درگیری‌های مختلف و متناسب با نیازشان استفاده کنند تا در نهایت لذت تجربه‌ی شما از تیراندازی و نبرد به مراتب افزایش یابد.

درگیری و نبردها

اگر نسخه‌ی قدیمی را بازی کرده باشید قطعا می‌دانید که برخلاف نسخه‌ی سوم بخش‌هایی هستند که شما مجبور به نبرد تن به تن و درگیری مستقیم با دشمنان می‌شوید. مجموعه‌ی سازنده این بخش را به خوبی بازسازی کرده و تغییر دادند. همان‌طور که بالا هم اشاره کردیم هیچ خبری از این نوع درگیری‌ها در نسخه‌ی سوم نیست اما برای آنکه هیچ قسمت مهمی از بازی حذف نشود سازندگان این بخش را به خوبی بازسازی کرده‌اند. البته در گیم‌پلی منتشر شده این درگیری‌ها کمی تکراری به‌نظر می‌رسند اما به هرصورت احتمالا کیفیت آن‌ها قابل قبول خواهد بود.

وسایل نقلیه

Mafia: Definitive Edition

یکی دیگر از بزرگ‌ترین دغدغه‌های سازندگان در ساخت بازی Mafia: Definitive Edition مربوط به وسایل نقلیه موجود در بازی بوده است. همان‌طور که در ویدئوهای منتشر شده دیدیم به غیر از انواع وسایل نقلیه قدیمی و خودروها این بار و در این نسخه شاهد اضافه شدن موتورسیکلت‌ها هم هستیم. در نسخه‌ی اصلی بازی هیچ موتورسیکلتی وجود نداشت اما در نسخه‌ی جدید که شاید حتی فراتر از عنوانی ریمیک توسعه یافته موتور سیکلت‌هایی هم برای جابه‌جایی در نقاط مختلف شهر وجود دارند. حتی در بخشی از گیم‌پلی دیدیم که کارکتر اصلی بازی در حال فرار با موتور سیکلت است و این مسئله نشان می‌دهد بخشی از روایت داستان بازی نیز به این نوع از وسایل نقلیه محول شده است.

امکانات رانندگی

مکانیک رانندگی همیشه در این فرانچایز خاص بوده و این مسئله به خوبی در نسخه‌ی اول بازی دیده می‌شد. رانندگی در نسخه‌ی اول شباهت زیادی به دنیای واقعی داشت و به جای آنکه آن را آرکید بدانیم بیشتر باید آن را شبیه‌ساز به حساب بیاوریم. سازندگان در این رابطه گفتند، سعی کردیم سیستم رانندگی بازی را به آرکید نزدیک‌تر کنیم تا بازی‌بازان در آب و هواهای مختلف بتوانند به خوبی از این مکانیک یا به نوعی رانندگی لذت ببرند. تقریبا همان چیزی که از این نسخه انتظار می‌رود.

سطح دشواری

یکی دیگر از چالش‌های بازی‌ سازان در قیاس با توسعه‌ی Mafia 3 سطح بندی میزان دشواری این بازی است. برخلاف نسخه‌ی سوم که لینکن کلی پروتاگونیست بازی بود توماس آنجلو یا همان تامی درگیری تن به تن به شکل لینکن ندارد و بیشتر مبارزات و درگیری‌های او برپایه‌ی استفاده از اسلحه‌های مختلف یا مشت است. بنابراین دشمنان به نحوی طراحی شده‌اند که چالش‌هایی متناسب با شخصیت تامی برای بازی‌بازان ایجاد نمایند.

سطح دشواری کلاسیک

برای کسانی که به دنبال سطح بالاتری از چالش هستند و تصمیم دارند احساسی نزدیک‌تر به نسخه‌ی اصلی داشته باشند می‌توانند این بخش را تجربه نمایند. در حالت سطح دشواری کلاسیک دستیار رانندگی خاموش بوده و پلیس‌ها هیچ بخششی ندارند و با کوچک‌ترین حرکتی شما را تعقیب خواهند کرد. همچنین سیستم گردش شما در شهر وابسته به مدیریت سوختتان و رعایت اصول رانندگی است و همچنین هنگام پرکردن خشاب اسلحه اگر عجله کنید ممکن است گلوله‌های پرتان هم از دست بدهید.

پلی‌استیشن 4 پرو و ایکس‌باکس وان ایکس 

Mafia: Definitive Edition

قطعا بازی Mafia: Definitive Edition از مورد انتظارترین بازی‌های نسل هشتم است و از کیفیت  گرافیکی و جلوه‌های بصری بسیار بالایی برخوردار است اما تجربه‌ی آن برروی کنسول‌های پلی‌استیشن 4 پرو و ایکس‌باکس وان ایکس کیفیتی فراتر از انتظار به شما ارائه می‌دهد. بنابراین تجربه‌ی بازی برروی این کنسول‌ها و استفاده از ویژگی‌های نسخه‌ی متناسب با آن‌ها می‌تواند شما را شگفت زده کند.

قیمت

باتوجه به آنچه که سازندگان اعلام کردند این بازی در هنگام انتشار در تاریخ 4ام مهر ماه (25 سپتامبر) 40 دلار خواهد بود. اما همان‌طور که می‌دانید نسخه‌ی سه گانه‌ی این فرانچایز که شامل این نسخه هم می‌شود با قیمت 60 دلار اکنون در دسترس بازی‌بازان قرار دارد. این بدان معناست که شما تنها با پرداخت 20 دلار بیشتر امکان تجربه‌ی نسخه‌ی بازسازی شده‌ی دوم و سوم هم در کنار این بازی دارید. در نهایت انتخاب با شماست که کدام نسخه را تهیه نمایید.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : 15 نکته که باید در رابطه با بازی Mafia: Definitive Edition بدانید

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *