15 میلیون کاربر فعال در پیام رسان های داخلی

پیام رسان های داخلی

پیام رسان های داخلی | همانطور که می دانید دادستانی کل کشور در اواخر شهریور ماه بود که دستور فیلتر تلگرام را برای کاربران ایرانی صادر نمود و پس از آن تاریخ دیگر نقش پیام رسان تلگرام برای کاربران ایرانی کمرنگ شد. در این میان برنامه نویسان داخلی تصمیم به توسعه ی پیام رسان های داخلی و بومی گرفتند که برای مدتی بود بسیاری از افراد حاضر به استفاده از این پیام رسان ها نبودند.

پیام رسان های داخلی

اکنون بر اساس اعلام آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اکنون 15 میلیون کاربر فعال در پیام رسان های داخلی وجود دارند و بسیاری از افراد هم اکنون به منظور ارتباط با سایر دوستان خود از پیام رسان های بومی استفاده می نمایند. وزیر ارتباطات در ادامه ی سخنان خود افزود با اینکه تعداد کاربران فعال پیام رسان های داخلی افزایش داشته است ولی هنوز راه زیادی برای رسیده به سهم بیشتری از بازار دارند و باید در این عرصه توسعه یابند.

پیام رسان های داخلی

آذری جهرمی در خصوص امنیت پیام رسان های داخلی افزود:

کمیسیون امنیت ملی مجلس از وزارت ارتباطات درخواست ارائه گزارشی از وضعیت امنیت فضای مجازی را داشته است که به دنبال این درخواست از وضعیت امنیت و چارچوب‌ های سامانه‌ های اجرا شده به منظور دفاع سایبری در برابر حمله هایی که وجود دارد گزارش کلی به این کمیسیون ارائه شده است و بر همین اساس تعداد تهاجم ها و میزان تهاجم ها شناسایی و دفع شده اند، سامانه‌ ها و ساز و کارهای دیده شده از جمله مفاد این گزارش به حساب می‌ آیند.

جهرمی اعتقاد دارد که بر اساس آخرین گزارش منتشر شده از سوی مرکز ملی فضای مجازی و بر اساس آمار های انتشار یافته در مردادماه سال جاری، مجموع نصب فعال پیام رسان‌ های داخلی اکنون به 15 میلیون کاربر می‌ رسد؛ البته لازم به ذکر است که در بین آن‌ ها فضای رقابتی شدیدی ایجاد شده که این موضوع سبب رشد و نزول برخی دیگر از پیام رسان ها شده است، این پیام‌ رسان‌ ها توانسته‌ اند سهم بازار را در بین خودی ها جا به جا نمایند. با این وجود گویا این پیام‌ رسان‌ ها از لحاظ بازاریابی و سایر حوزه‌ها نیاز به تلاش بسیاری دارند و راهی جدی‌ به منظور کسب سهم بیشتر از بازار به دنبال دارند.

بیشتر بخوانید  در آینده ی نزدیک تلفن های ثابت نیز پیامک می فرستند

 

مطالب مرتبط

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید …

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : 15 میلیون کاربر فعال در پیام رسان های داخلی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *