پادویش

14 ترفند گوگل مپس که نمی دانستید – قسمت سوم (آخر)

9-جستجوی سریع هنگام ناوبری

فرض کنید در حال طی یک مسیر با کمک گوگل مپس هستید, نیاز دارید برای بنزین زدن توقف کنید یا در یک کافه چای یا قهوه ای بنوشید. با قابلیت جدید مپس می توانید به جستجوی مکان هایی که در طی مسیر هستند بپردازید.

برای جستجوی مکان ها در طی مسیر میتوانید گزینه جستجو را انتخاب کنید تا گوگل مپس کافی شاپ ها, رستوران ها, پمپ های بنزین و … را که تا مقصدتان در مسیر قرار دارند را به شما نمایش می دهد ولی اگر به دنبال مکانی خاص می گردید یک بار دیگر گزینه جستجو را انتخاب کرده و نام مکان مورد نظر را تایپ کنید.

10-دستورات صوتی

اگر نمی خواهید هنگام رانندگی تایپ کنید می توانید از قابلیت استفاده از دستورات صوتی مپس استفاده کنید. برای استفاده از این قابلیت می توانید علامت میکروفون روی علامت جستجو رو انتخاب کرده و سوالاتی از قبیل “چهار راه بعدی به کدام طرف بروم؟” را از مپس بپرسید.

11-دوری از باجه های پرداخت عوارض

قابلیت جالب و کمی خنده داری که در نسخه جدید گوگل مپس وجود دارد پیشنهاد استفاده از مسیری است که در آن هیچ باجه پرداخت عوارضی وجود نداشته باشد. برای استفاده از این امکان از منوی تنظیمات مسیر می توانید تیک گزینه Avoid tolls را فعال کنید. همچنین در این منو گزینه هایی مثل عدم استفاده از بزرگراه و آزادراه وجود دارد.

12-با خبر شدن از زمان بندی های ترانزیتی

با گوگل مپس می توانید از زمانبدی عبور قطار ها و اتوبوس ها با خبر شد و همچنین می توانید لیستی از تمام ایستگاه های قطار, مترو یا اتوبوس که در طی مسیر وجود دارد را به همراه زمان بندی های حرکت آنها مشاهده کنید.

13-سفارش تاکسی از اوبر

این قابلیت در نسخه اخیر گوگل مپس به آن اضافه شده ولی از آنجایی که اوبر در ایران فعالیت نمی کند توضیح دادن درباره ی آن فایده ای نخواهد داشت.

14-ژست ها

اخیرا قابلیتی به گوگل مپس اضافه شده که به وسیله ی آن بتوانید ژست های مختلف را تعریف کنید تا استفاده از مپس برایتان آسان تر شود. برای تعریف ژست های مختلف می توانید به تنظیمات گوگل مپس مراجعه کنید.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : 14 ترفند گوگل مپس که نمی دانستید – قسمت سوم (آخر)

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *