14 ترفند گوگل مپس که نمی دانستید – قسمت دوم

اگر از گوگل مپس در تلفن هوشمند خود استفاده می کنید, حتما متوجه شده اید در آپدیت های اخیر تغییرات بسیاری کرده و ویژگی های زیادی به آن اضافه شده است.

امروز ۱۴ ترفند برای استفاده ماهرانه تر از گوگل مپس را برای شما آماده کرده ایم.

5-اضافه کردن چندین مکان توقف

اگر می خواهید در طول مسیر خود در چند “مکان توقف” نمایید در آخرین نسخه گوگل مپس بالاخره پس از درخواست های بسیار کاربران این امکان اضافه شده و فقط کافی است بعدا از انتخاب مبدا حرکت به جای مقصد از گزینه افزودن “مکان توقف” استفاده کنید و به هر تعداد که می خواهید “مکان توقف” در مسیر قرار دهید.

6-دیدن مکان هایی که در آنجا بوده اید

تاریخچه مکان گوگل

گوگل مپس محبوب ترین اپلیکیشن برای ناوبری مکان های ناشناخته در موبایل است ولی همچنین می توان از آن برای دیدن مکان هایی که قبلا در آنجا بوده اید استفاده کرد.

از این پس می توانید از منوی گوگل مپس گزینه تاریخچه مکان ها را انتخاب کرده و تمام مکان هایی را که آنجا بوده اید را با تمام جزئیات مثل مدت زمان حضور در آن مکان ببینید. با این قابلیت از این پس می توانید به رئیستان ثابت کنید که واقعا دلیل دیر کردنتان ترافیک بوده است 🙂

اگر یک کاربر اندروید هستید از منو ساید بار گوگل مپس می توانید گزینه مکان های شما را انتخاب کرده و از بخش بازدید شده تمام مکان هایی که در آن بوده اید را مشاهده کنید.

7-فضای بیشتری در گوگل درایو به رایگان داشته باشید

اگر یک کاربر خوب باشید و با گوگل همکاری کنید گوگل در عوض به شما جایزه می دهد!

با نوشتن کامنت برای مکان ها, عکس گرفتن از آنها و پاسخ دادن به سوالات دیگران درباره ی هر مکان می توانید از گوگل امتیاز بگیرید و در ازای امتیازاتی که جمع می کنید گوگل به شما جایزه می دهد. اگر امتیازاتتان به 200 برسد یک ترابایت فضای رایگان در درایو از گوگل هدیه میگیرید.

8-اندازه گیری فاصله

فاصله دو مکان
اگر می خواهید بدانید دو مکان چقدر از هم فاصله دارند می توانید آن دو را به عنوان مبدا و مقصد تعیین کنید و فاصله را ببینید ولی در این صورت فاصله آنها در مسیر مشخص می شود و شما دقیقا نمی دانید که چقدر از هم فاصله دارند.

  • برای اندازه گیری دقیق فاصله دو مکان از هم یکی از مکان ها را انتخاب کنید و کارت مربوط به آن را بالا بکشید.
  • سپس گزینه “سنجش فاصله” را انتخاب کرده و مکان دوم را نیز انتخاب کنید تا فاصله آنها از هم مشخص شود.
  • اگر می خواهید مکان سومی اضافه کنید فقط کافیست علامت به علاوه در پایین صفحه را انتخاب کنید.
بیشتر بخوانید  معرفی بهترین اپلیکیشن های اندرویدی تیر ماه برای شما کاربران عزیز زوم تک

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : 14 ترفند گوگل مپس که نمی دانستید – قسمت دوم

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *