پادویش

10 شاسی بلند کم مصرف دنیا

1) مزدا CX-3

یکی از مهیج ترین شاسی بلندهای کوچک مزدا CX-3 می باشد که علاوه بر شتاب خوب آن می توان به هندلینگ مناسب و کارکرد آن در جاده اشاره نمود. این مزدا دارای طراحی فوق العاده ی است و هم چنین تلاش های بسیاری در بیرون و داخل داشته که نتایج ایده الی را رقم زده است( می تواند جایگزین خوبی برای افرادی باشد که به کپه کوچک علاقه دارند) .به صورت استاندارد نسخه 2.0لیتری 4 سیلندر این مزدا با جعبه دنده 6 سرعته خودکار عرضه می گردد ، مصرف ترکیبی آن 7.5 لیتری می باشد. به همین دلیل می توانیم CX-3 را به عنوان کم مصرف ترین شاسی بلند حاضر در بازار معرفی کنیم .

مزدا CX-3

2)هوندا HR-V

این خودرو فضای چندان بزرگی ندارد و می توان گفت کپی شده کوچک CR-V است و افراد بلند قد برای نشستن در صندلی عقب دچار مشکل می شوند . موتور 1.8 لیتری 4 سیلندر آن، مصرف ترکیبی 7.7 لیتری را دارد که امکان انتخاب جعبه دنده CVT  برای آن به وجود می آورد .

هوندا HR-V

۳- هوندا CR-V

این خودرو از نظر طراحی نسبت تقریبا خوب عمل کرده است و فضای بار و فضای داخلی خوبی را توانسته است در اختیار کاربران قرار دهد . مصرف سوختی آن 7.7 لیتر و موتور 1.5 لیتری توربو آن به صورت استاندارد با جعبه دنده CVT عرضه شده است .

هوندا CR-V۴- نیسان جوک

این خودرو به تازگی وارد بازار کشور شده است و می توان گفت در کنار هیجان رانندگی از جمله اسپرت ترین خودرو های خودروهای حاضر در سگمنت خود است . مصرف ترکیبی نسخه 1.6 لیتری 4 سیلندر توربو آن 7.9 می باشد و امکان سفارش جعبه دنده 7 سرعته خودکار برای آن وجود دارد.

نیسان جوک

۵. بیوک انکور

در نسخه 2017 بیوک انکور ، ساب آن تغییرات بسیاری را دیده است که قسمت های خارجی و داخلی را شامل می شود . فضای داخلی آن بسیار زیبا می باشد ولی انکور به عنوان یک خودروی سریع نمی باشد . در میان SUVهای کوچک این خودرو آرام ترین کابین را داشته است . نسخه استاندارد آن موتور 1.4 لیتری 4 سیلندر توربو دارد و مصرف سوخت ترکیبی آن 7.9 لیتر می باشد .

بیوک انکور

۶. جگوار F-Pace 20d

شاید بخاطر وجود جگوار در لیست آنها شگفت انگیز شوید اما باید بدانید  نسخه ای با موتور توربو دیزل علت حضور آن است . جگوار در مقابل با خودروهای دیگر لوکس تر است و کارکرد بهتری داشته است . موتور 2.0 لیتری 4 سیلندر توربو دیزل  آن سوخت ترکیبی 8 لیتر داشته است .

جگوار

۷. نیسان روگ

یکی از بهترین خودرو ها در جهان نیسان روگ می باشد که فضای داخلی بزرگی داشته است و کارکرد آن در جهان خوب می باشد و پولی که برای خرید آن بپردازید ارزش استفاده از آن را دارد. نسخه استاندار این خودرو با موتور 2.5 لیتری 4 سیلندر و جعبه دنده خودکار و سیستم چهار چرخ متحرک، مصرف سوخت 8 لیتری ترکیبی دارد.

نیسان روگ۸. سوبارو کراس‌ترک (Crosstrek)

در واقع می توانیم بگوییم که سوبارو کراس‌تک به عنوان  یک ایمپرزا بلند قد میباشد که ویژگی های متفاوتی به آن افزوده شده است تا بتواند به عنوان یک شاسی بلند به شمار بیاید . این خودرو می تواند تجربه یک رانندگی خوب را به شما بدهد همچنین دارای قیمت مناسبی است و به شکل استاندارد با سیستم AWD  ارائه می شود . مصرف سوخت ترکیبی آن 8 لیتر است .

 سوبارو کراس‌ترک

۹- هیوندای توسان اکو

این خودرو از طراحی خوبی برخوردار است و نسخه جدید آن به کشور ایران وارد شده است علاوه بر آن فضای داخلی بزرگی دارد . یک نسخه با با موتور 1.5 لیتری توربو و جعبه دنده 7 سرعته خودکار دو کلاچه وجود دارد و نسخه SE و SE پلاس موتور 2.0 لیتری 4 سیلندر داشته است . مصرف ترکیبی نسخه با موتور 1.6 لیتری توربو با جعبه دنده 7 سرعته خودکار 8.6 لیتر است و به عنوان کم مصرف ترین نمونه می باشد.

هیوندای توسان اکو 

۱۰- سوبارو فارستر

شاید بتوان در رابطه با این خودرو گفت که در جاده دارای کارکرد خوبی نیست در صورتی که فضای بزرگی دارد و می توان عملکرد آن را قابل قبول دانست . ویژگی های خوب آن در برابر قیمت پرداختی آن ارزش خرید آن را دارد . برای بسیاری از کاربران موتور چهار سیلندر استاندارد آن کافی می باشد در صورتی که پیشنهاد بهتر آن نسخه توربوشارژ است که از لحاظ مصرف سوخت در جایگاه پایین تری می باشد . مصرف ترکیبی نسخه 2.5 لیتری استاندارد این خودرو با جعبه دندهCVT  در اصل 9.3لیتر می باشد.

 سوبارو فارستر

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : 10 شاسی بلند کم مصرف دنیا

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *