پادویش

یکی از کاربران آیفون 4S بر اثر جریان برق شارژر گوشی مرد!

یک مرد 28 ساله ای در تایلند بر اثر جریان الکتریسیته گوشی آیفون 4S خودش مـرد . این مرد در یک روز بعد توسط پدرش در حالیکه گوشی آیفون 4S خودش را در دست داشت پیدا شد.

iphone-charging-death
iphone-charging-death

همان گونه که در دادگاه قاضی این پرونده تحقیق کرده است شارژر این گوشی نقش اساسی در این حادته دارد که به گفته قاضی این شارژرهایی که اپل تهیه کرده است هوشمند و استانداردهای لازم را ندارد بطوری که شارژر های نسل سوم نقش اساسی در این حوادث در پیش از آن داشته اند.

اصولا وقتی که انسان یک جسم خاصی را در دستش می گیرد که شوک داشته باشد بدن انسان را سست و شل می کند که این یک واکنش طبیعی است اما یک کاورهایی که این شوک های حاصله را دفع می کنند. اپل نیز قول داده است که این موضوع را حل کند اما یافته هایی که آنها پیدا کرده اند در دسترس بقیه قرار نمی گیرد اما این فکر سختی است که خود شرکت اپل را مقصر اصلی این حوادث بدانیم.

گاهی اوقات تکنولوژی های جدید باعث ایجاد مشکلاتی از این قبیل می شود ، که به نظر من ناآشنایی با استفاده درست این ابزار یکی از دلایل می تواند باشد ، گاهی اوقات هم طراحی دستگاه هوشمند به دلیل استفاده از ابزار نامناسب در طراحی باعث ایجاد چنین مشکلاتی می شود ، امیدواریم از این پس اتفاقات این چنینی باعث صدمات کاربران بی گناه این فناوری ها نشود.

قبلا هم استفاده همزمان گوشی هوشمند در هنگام شارژ ، باعث برق گرفتگی شدید یک کاربر شده بود ، دوستان عزیز حتما در هنگام استفاده از ابزار هوشمند نکات ایمنی را در نظر بگیرید ، از استفاده گوشی در هنگام شارژ جدا خودداری نمایید.

نظر شما در مورد این خبر چی هست؟ دوستان عزیز اگر نکات ایمنی دیگری رو در استفاده از گوشی های هوشمند و سایر دستگاه های هوشمند به نظرتون می رسه رو در قسمت نظرات مطرح کنید تا سایر کاربران استفاده کنند.

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  اشتراک گذاری فایل های PDF از آیفون|5 راهکار سریع| زوم تک

نظرات در مورد : یکی از کاربران آیفون 4S بر اثر جریان برق شارژر گوشی مرد!

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. دست مریزاد ممنون از اطلاعاتی که دادید من خیلی از گوشیم هنگام شارژ استفاده می کردم از این به بعد دیگه این کار رو انجام نمی دم.

  2. به نظر من نباید در حالت کلی گوشی موبایل رو در کنارمون نگه داریم حتی من شنیدم برخی از محققان میگن که زمان خواب هرگز در اتاقتون گوشی همراه نباشه چرا که باعث میشه امواج مغناطیسی زیادی در اتاق باشه. من اینو میدونستم امیدوارم این نکته مفید باشه برا شما