یوتیوب از ویدیوهای با وضوح 8K در متا کوئست پشتیبانی می کند

یوتیوب از ویدیوهای با وضوح 8K در متا کوئست پشتیبانی می کند

یوتیوب را باید پلتفرم محبوب تماشا ویدئو دانست که در حال حاضر میلیاردها مخاطب دارد. اکنون گزارش شده که یوتیوب از ویدیوهای با وضوح 8K در متا کوئست پشتیبانی می کند.

طبق یک گزارش، یوتیوب بروزرسانی جدیدی را برای برنامه خود برای Meta Quest ارائه کرده است. کاربران هدست واقعیت ترکیبی اکنون می توانند ویدیوهای یوتیوب را با وضوح 8K مشاهده کنند. با این حال، گفته می‌شود که ویدیوهای HDR از 8K پشتیبانی نمی‌کنند و در عوض حداکثر با وضوح 4K برای تماشا در دسترس خواهند بود. ظاهراً این ویژگی اخیراً با به‌روزرسانی جدید برنامه YouTube برای رابط متا کوئست منتشر شده است. نکته قابل توجه این است که غول پخش ویدیو اخیراً اعلام کرده است که اقدامات مناسبی را علیه برنامه های شخص ثالثی که تبلیغات را مسدود می کنند آغاز خواهد کرد.

طبق گزارش Android Central، آخرین نسخه 1.54 برنامه YouTube for Meta Quest اکنون از وضوح 8K یا 7680 × 4320p پشتیبانی می کند. این ویژگی در Meta Quest 3 مشاهده شد که در اکتبر 2023 راه اندازی شد. جالب اینکه صفحه نمایش Meta Quest 3 دارای پنل های LCD 4K با وضوح 2064 x 220p در هر چشم است. مشخص نیست که آیا بینندگان می توانند تفاوت بین کیفیت ویدیوی 4K و 8K را در هدست واقعیت ترکیبی تشخیص دهند یا خیر.

بر اساس گزارش، کاربران فقط باید در برنامه به روز شده باشند تا عملکرد را دریافت کنند. پس از ورود به برنامه، می توانند ویدیوهای 8K را در برنامه VR جستجو کنند. پس از شروع پخش، با ضربه زدن روی نماد تنظیمات واقع در پایین پخش کننده، گزینه ای برای تغییر کیفیت، مطابق گزارش، نشان داده می شود. با انتخاب 4320p گفته می شود که ویدیو با وضوح 8K پخش می شود.

با این حال، طبق گزارش‌ها، ویدیوهای HDR در Quest 3 هنوز از کیفیت 8K پشتیبانی نمی‌کنند، بنابراین آن‌ها تنها تا رزولوشن 4K خواهند بود. جالب اینجاست که تا زمانی که ویدیو با کیفیت SDR باشد، کاربران می توانند محتوای 360 درجه را با کیفیت 8K نیز تماشا کنند.

تجربه تماشا بهتر یوتیوب در متا کوئست

یوتیوب همچنین به طور فعال برنامه های شخص ثالثی را که تبلیغات را مسدود می کنند، سرکوب کرده است. در یک اطلاعیه اخیر، این شرکت اعلام کرد که اقدامات مناسبی را علیه چنین برنامه هایی که از API آن استفاده می کنند و چنین خدماتی را ارائه می دهند، آغاز خواهد کرد زیرا شرایط خدمات شرکت را نقض می کند. همچنین به بینندگانی که از این برنامه‌های شخص ثالث استفاده می‌کنند هشدار داد که ممکن است هنگام تلاش برای تماشای ویدیو، با مشکلات بافر مواجه شوند یا خطای «محتوای زیر در این برنامه موجود نیست» را ببینند.

بیشتر بخوانید  تصاویری از ساعت معرفی نشده متا منتشر شد

در دیگر خبرها بر اساس گزارشی از وال استریت ژورنال، متا، شرکت مادر اینستاگرام و فیسبوک، ظاهراً در حال بررسی ارائه نسخه‌های بدون آگهی از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی خود در اروپا است. این اقدام در پاسخ به مقررات جدید حریم خصوصی اتحادیه اروپا است که متا را ملزم می‌کند تا قبل از نمایش تبلیغات هدفمند، رضایت کاربران را دریافت کند.

درخواست رضایت از کاربران می تواند به نتیجه شرکت لطمه بزند، زیرا بعید است که اکثر کاربران به میل خود داده های خود را به اشتراک بگذارند. این می تواند درآمد تبلیغاتی متا را که منبع اصلی درآمد آن است، کاهش دهد. برای مقابله با این موضوع، متا در نظر دارد برای حذف تبلیغات از فید رسانه‌های اجتماعی از کاربران، هزینه‌ای ماهانه دریافت کند. بر اساس طرح پیشنهادی، کاربران در اروپا برای حذف تبلیغات از اینستاگرام و فیسبوک خود باید مبلغی ماهانه بپردازند. این اولین باری است که متا برای دسترسی به خدمات اصلی خود از کاربران هزینه دریافت می کند.

انتظار می رود که طرح اشتراک بدون آگهی در دستگاه های تلفن همراه حدود 13 یورو در ماه و در مرورگرهای وب 10 یورو در ماه هزینه داشته باشد. کاربران همچنین باید 6 یورو اضافی برای هر حساب اضافی بپردازند. مشخص نیست که طرح اشتراک بدون آگهی چه زمانی در اروپا ارائه می شود و آیا آینده در مناطق دیگر نیز ارائه خواهد شد. با این حال، گفته می شود که متا در مورد این طرح با ناظران حریم خصوصی در بلژیک و ایرلند گفتگو می کند.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : یوتیوب از ویدیوهای با وضوح 8K در متا کوئست پشتیبانی می کند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *