گوگل مدل هوش مصنوعی Gemini 1.5 Pro را در نسخه پیش نمایش منتشر کرد

گوگل مدل هوش مصنوعی Gemini 1.5 Pro را در نسخه پیش نمایش منتشر کرد ر

شرکت گوگل به تازگی هوش مصنوعی Gemini 1.5 Pro خود را در نسخه پیش نمایش منتشر کرد. نسخه ای که ویژگی های قابل توجهی داشته و نیاز مخاطب را برآورده می کند.

گوگل مدل هوش مصنوعی (AI) خود را با بزرگترین پنجره زمینه، Gemini 1.5 Pro در روز سه شنبه در پیش نمایش عمومی معرفی کرد. این غول فناوری برای اولین بار در ماه فوریه مدل هوش مصنوعی را معرفی کرد و تا دو ماه آینده در استودیوی هوش مصنوعی گوگل در دسترس بود تا توسعه دهندگان آن را امتحان کنند. در حال حاضر، برای امتحان کردن در دسترس کاربران است. علاقه مندان همچنین می توانند کلیدهای API را برای ساخت با استفاده از مدل زبان بزرگ (LLM) ایجاد کنند یا به آنها دسترسی پیدا کنند. در باز کردن آن برای عموم، این غول فناوری چندین قابلیت جدید را نیز در Gemini 1.5 Pro قرار داده است.

مدل هوش مصنوعی در پیش نمایش عمومی در رویداد سالانه Google Cloud Next این شرکت معرفی شد. نسخه استاندارد Gemini 1.5 Pro دارای یک پنجره زمینه 128000 توکن است. در مقایسه، Gemini 1.0 دارای یک پنجره زمینه 32000 توکن بود. نوع خاصی از مدل نیز وجود دارد که با یک پنجره زمینه عظیم از یک میلیون توکن همراه است. نشانه‌ها واحدهای اولیه داده‌ها هستند که می‌توانند به صورت هجاها، کلمات یا زیربخش‌های کلمات درک شوند. پنجره زمینه مقدار اطلاعاتی است که یک مدل هوش مصنوعی می تواند بر اساس کلمات کلیدی موجود در اعلان، برای یافتن اطلاعات مرتبط به آن دسترسی داشته باشد.

برای قرار دادن آن در زمینه، یک پنجره زمینه از یک میلیون نشانه می تواند حدود 700000 کلمه باشد که شبیه ده کتاب با اندازه متوسط با 300 صفحه است. این نوع انتشار اطلاعات، هوش مصنوعی را قادر می‌سازد تا زمینه وسیع‌تری را درک کند و با پاسخی که می‌تواند بیشتر مرتبط با کاربر باشد، پاسخ دهد. علاوه بر این، این قابلیت به ویژه زمانی مفید است که کاربر بخواهد هوش مصنوعی یک فایل بزرگ را برای یافتن یک قطعه خاص از اطلاعات تجزیه و تحلیل کند.

کاربر X (که قبلاً توییتر نامیده می شد) روآن چونگ توانست به مدل Gemini AI دسترسی داشته باشد و یافته های خود را از استفاده از آن پست کند. او در یک پست گفت: “من کل مسابقه دانک NBA را از شب گذشته آپلود کردم و پرسیدم کدام دانک بالاترین امتیاز را دارد. Gemini 1.5 به طرز باورنکردنی قادر بود 50 دانک کامل و جزئیات را فقط از درک ویدیوی متنی طولانی خود بیابد!

بیشتر بخوانید  گوگل Bard اکنون می تواند ویدیوهای YouTube را درک کند

مدل هوش مصنوعی با چندین ویژگی جدید نیز همراه است. Google پشتیبانی صوتی یا گفتاری بومی را اضافه کرده است و Gemini 1.5 Pro می‌تواند پیام‌های شفاهی را درک کند. در کنار آن، یک File API برای مدیریت فایل ها، دستورالعمل های سیستم و حالت JSON نیز برای توسعه دهندگان اضافه شده است تا کنترل بهتری بر مدل داشته باشند. همچنین قابلیت چند وجهی خود را دارد و می تواند تصاویر و فیلم ها را تجزیه و تحلیل کند. مدل هوش مصنوعی در حال حاضر در بیش از 180 کشور از جمله هند موجود است.

هوش مصنوعی Gemini 1.5 Pro از راه رسید

در دیگر خبرها گوگل در تدارک گوشی جدید پیکسل 9 خود است که در دو یا سه مدل اواخر سال 2024 معرفی و عرضه می شود. پیشتر اطلاعات جدیدی از این گوشی هوشمند منتشر شد.

در آخرین نسخه بتای برنامه Google (نسخه 15.14.34.29)، کدهایی پیدا شده است که برای اولین بار نام دستگاه پیکسل 9 را ذکر کرده است. این مراجع در فایل‌هایی که احتمالاً به جادوگر راه‌اندازی «دستیار Google» برای گوشی پیکسل آینده متصل هستند، کشف شده‌اند. علاوه بر این، یک فایل انیمیشن JSON همراه با آن وجود دارد، اگرچه به صراحت به دستگاه ها اشاره نمی کند.

با این حال، بدیهی است که گوگل به طور فعال روی پیکسل 9 کار می کند. شایعات تاکنون حاکی از چندین تغییر در این سری هستند که مهم ترین آنها امکان معرفی سه دستگاه جدید توسط گوگل است. به نظر می رسد گوگل ممکن است پیکسل 9 پرو کوچکتر و جیب پسند را در کنار پیکسل 9 استاندارد و پیکسل 9 پرو XL بزرگتر معرفی کند.

گوگل معمولاً یک مدل استاندارد و مقرون به صرفه پیکسل را در کنار یک نسخه حرفه‌ای ممتاز پر از ویژگی‌ها منتشر می‌کند. اما یک مدل کوچک‌تر Pro می‌تواند تجربه‌های سطح برتر را حفظ کند و در عین حال برای کاربرانی که فرم فشرده را ترجیح می‌دهند جذاب باشد.

با نزدیک‌تر شدن به تاریخ رونمایی پیش‌بینی‌شده گوگل در سه ماهه سوم ۲۰۲۴، انتظار می‌رود جزئیات بیشتری درباره سری پیکسل ۹ ظاهر شود. ما شما را در جریان آخرین مشخصات، ویژگی ها و قیمت بالقوه این گوشی های هوشمند جدید هیجان انگیز قرار خواهیم داد. شایان ذکر است، دستگاهی نیز از سری پیکسل 8 به نام پیکسل 8a در راه است. در اوایل این هفته، گوگل به طور ناخواسته طراحی این گوشی را در یک تبلیغ گوگل فای فاش کرد در حالی که طراحی آن نیز در یک تصویر واقعی رونمایی شده است.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : گوگل مدل هوش مصنوعی Gemini 1.5 Pro را در نسخه پیش نمایش منتشر کرد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *