پادویش

گجت پوشیدنی برای مادران باردار

دوران بارداری، دورانی بسیار مهم و حیاتی برای جنین می باشد و همچنین این دوران شیرین ترین دوران برای مادران است. 

ولی همیشه دوران بارداری با استرس و نگرانی های مادرن همراه است.مادران باردار نگران اند که مبادا در این دوران برای فرزندشان اتفاقی بیفتد و دوست دارند همیشه و در همه حال از وضعیت فرزندشان با خبر باشند.

در این مطلب قصد داریم تا با معرفی دو گجت پوشیدنی، نگرانی های این دوره ی حساس را تا جایی که می شود برای مادران کاهش دهیم.

Ritmo Beats وPregsense : 

مادران برای اطلاع از سلامت جنین خود راهی به جز مراجعه ی مداوم به پزشک ندارند.

پزشکان تنها با استفاده از تکنولوژی های مبتنی بر فراصوت می توانند از سلامت جنین آگاه شوند که این روش مشکلاتی دارد که می توان به قابل استفاده نبودن آن در طولانی مدت اشاره کرد همچنین این تکنولوژی ها اطلاعات محدودی از وضعیت جنین و سلامت او به پزشکان ارائه می دهد.

ولی شرکتی با نام Nuvo دست به ساخت دو گجت پوشیدنی زده است که دارای سنسور های مختلف هستند که به صورت پیوسته به وسیله ی حافظه های ابری در ارتباط با یکدیگر عمل می کنند که می توانند اطلاعات بیشتری از وضعیت جنین به مادران و پزشکان بدهد که باعث کاهش استرس در مادران و در نتیجه بهبود سلامت جنین می شود.

فرق این دو گجت پوشیدنی چیست؟

Rimo Beats برای مصرف کنندگان طراحی شده و Pregsense ورژن پزشکی این گجت پوشیدنی است که اطلاعات را در اختیار پزشک قرار می دهد.

نحوه ی کار :

Ritmo Beats

 

کمربند Ritmo Beats دارای سنسورهای مختلف مبتنی بر صوت و الکتروکاردیوگرام قلب یا همان نوار قلب دارد که به طور مستقیم اطلاعات مربوط به قلب کودک را با استفاده از نرم افزار گوشی های هوشمند این گجت به اطلاع مادر می رساند.

یکی از ویژگی ها جالب و زیبای این گجت این است که می توانید صدای قلب جنین را ضبط کرده و با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

Pregsense که برای پزشکان طراحی شده است اطلاعات بسیار گسترده تری را نسبت به Ritmo Beats در اختیار پزشکان قرار می دهد. سنسور های این گجت می توانند ضربان قلب مادر و جنین، ضربه های جنین، وضعیت خواب و انقباض های دوران حاملگی را در اختیار پزشکان قرار دهد.

بیشتر بخوانید  نوکیا آماده ی برگشت به خط مقدم جبهه ی نو آوری ، اما نه از طریق بازار گوشی

 

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : گجت پوشیدنی برای مادران باردار

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *