پادویش

چگونه می توانیم کلیدهای میان بری را برای آفیس 2013 ایجاد کنیم ؟

آموزش آفیس 2013

همه ی کاربران آفیس این را می دانند که کلیدهای میان بر معمول ، نه تنها بهره وری را بهبود می بخشند بلکه به طور کلی باعث افزایش سرعت تایپ نیز می شوند . با این حال ، تمامی عملکردها در آفیس 2013 به طور پیش فرض دارای کلیدهای میان بر نمی باشند . تنها برخی از این دستورها دارای این میان برها هستند ، مانند تغییر رنگ یا اندازه ی فونت .

آموزش آفیس 2013
آموزش آفیس 2013

احتمالا برای شما که از عملکردی بارها و بارها استفاده می کنید ، جالب خواهد بود تا با تعریف کلید میان بری برای آنها ، بتوانید به راحتی از آنها بهره ببرید .
در این مطلب ، به شما نشان خواهیم داد که چگونه کلیدهای میان بری را برای عملکردهای مورد نظر تعیین کنید . این ترفند در اکثر برنامه های آفیس 2013 اعم از ورد ، پاورپوینت و اکسل انجام خواهد شد.

 تعریف کلید میان بر برای ورد 2013

در میان سه برنامه ی تولیدی در آفیس 2013 ، در این مطلب ما بیشتر به ورد 2013 خواهیم پرداخت . زیرا تنها ورد ، دارای گزینه ای برای ترکیب کلیدهای میان بر برای اجرای بهینه ی عملکردها می باشد . کلیدهایی که به شما پیشنهاد می کنیم معمولا ترکیب یکی از کلیدهای ctrl ، shift و alt به همراه یک حرف انگلیسی می باشد .
با ما همراه باشید:
ورد 2013 را باز کنید و به بخش تنظیمات آن بروید :
[box type=”shadow” align=”aligncenter” ]File > Options[/box]
سپس به قسمت customize Ribbon رفته و keyboard shortcuts  را پیدا کنید و روی گزینه ی customize در پایین صفحه کلیک کنید .

2ابتدا اجازه دهید تا مواردی را که در این پنجره ی جدید مشاهده خواهید کرد را توضیح دهیم . قسمت commands ، اقداماتی است که شما معمولا روی ورد انجام می دهید ، برای مثال Bold یا Italics . این دستورات در Categories ، بر پایه ی سربرگ هایی در ورد دسته بندی شده اند ، مانند Home tab .

3این آرایش به شما اجازه می دهد تا به راحتی عملکرد مورد نظر را جهت ایجاد یک میان بر برای آن ، بیابید . با انتخاب هر یک از موارد در قسمت commands ، اگر قبلا کلید میان بری برای آن اختصاص نیافته باشد ، کادر ” Current Keys ” خالی می باشد و شما می توانید با کلیک در کادر ” press new shortcut key ” ترکیبی از دو کلید را برای آن وارد کنید . برای مثال ، ما برای دستور Strikethrough ، کلید ترکیبی Alt + s  را وارد می کنیم و در نهایت باید دکمه ی Assign را در پایین صفحه کلیک کرده تا عملکرد مورد نظر تکمیل شود . با این کار هر وقت که بخواهیم متنی را هایلایت کنیم ، ابتدا با موس روی آن می کشیم ( آن را انتخاب می کنیم ) و با زدن دکمه ی Alt + s ، می توانیم کاربرد آن را مشاهده کنیم .

1برای پاور پوینت و اکسل 2013 میانبر تعریف کنید.
ایجاد میان بر در برنامه های پاورپوینت و اکسل دارای محدودیت هایی می باشد . با این حال ، اضافه کردن کلیدهای میان بر در هر دوی این برنامه ها ساده تر می باشد .  به عنوان مثال ، از دکمه ی Auto Sum استفاده کنیم .
هنگامی که شما احتیاج به جمع مقادیر فیلد های مشخصی پیدا کنید، از تابع auto sum استفاده می کنید . اگر برای مثال کار حسابداری انجام می دهید ، اختصاص دادن یک کلید میان بر به این تابع ، به شما کمک بسیاری خواهد کرد . برای افزودن یک کلید میان بر به تابع Auto Sum ، روی آن راست کلیک کرده و گزینه ی ” Add to Quick Access Toolbar ” را انتخاب کنید . این کار باعث می شود تا در کنار گزینه های ” Save ” و ” Undo ”  گزینه ی Auto Sum  ظاهر شود .

45 برای فعال کردن این میان بر ، تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که کلید Alt را فشار دهید و عدد نمایش داده شده برای تابع auto sum  را ( که در اینجا 4 است ) بفشارید تا این تابع اجرا شود . شما می توانید همین کار را برای دستورات و عملکردهای دیگر در برنامه های پاورپوینت و اکسل انجام دهید ( این مورد برای ورد هم صادق است ) .

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : چگونه می توانیم کلیدهای میان بری را برای آفیس 2013 ایجاد کنیم ؟

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. با تشکر مشکلم حل شد مدتها بود کلید میانبر اشتباها تعریف کرده بودم نمی دونستم از کجا حذف کنم

    ممنون