کاهش فروش لپ تاپ در سه ماهه نخست 2023

کاهش فروش لپ تاپ در سه ماهه نخست 2023

انتظار می‌رود فروش جهانی لپ‌تاپ در سه‌ماهه اول 2023 با 13 درصد کاهش به حدود 33.9 میلیون دستگاه برسد، که دلیل آن عوامل مختلفی مانند تداوم تأثیرات کند اقتصاد بر اعتماد مصرف‌کننده، افزایش تورم و کاهش هزینه‌های شرکت‌ها است.

اثرات ماندگار این بیماری همه گیر بر بازار مصرف تأثیر گذاشته و در نتیجه پیشرفت فروش لپ تاپ در کانال کاهش یافته است. در نتیجه، برندها برای مدیریت فشار موجود، سفارشات خود را از OEM ها کاهش می دهند. علاوه بر این، انتظار می‌رود که سه ماهه اول 2023 شاهد کاهش 39 درصدی محموله‌ها در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته باشد.

با این حال، همه چیز برای سه ماهه دوم 2023 رو به جلو است. انتظار می‌رود فشار موجودی رایانه‌های نوت‌بوک و اجزای آن کاهش یابد و منجر به افزایش ماه به ماه تقاضا برای تکمیل کانال شود. تخمین زده می شود که فروش لپ تاپ در سه ماهه دوم سال 2023 به 37.63 میلیون دستگاه افزایش یابد که نشان دهنده افزایش 11 درصدی نسبت به سه ماهه قبل است. با این حال، حتی با وجود این بهبود، انتظار داریم که فروش لپ‌تاپ در سه‌ماهه دوم سال 2023، 18 درصد کمتر از مدت مشابه سال گذشته باشد.

اگرچه تبلیغات فصل اوج در نیمه دوم سال 2023 می تواند تأثیر مثبتی بر بازار داشته باشد، انتظار داریم نرخ کاهش سالانه محموله های جهانی نوت بوک به دلیل عوامل مختلف در سال 2023 به 13 درصد برسد. با این وجود، انتظار می‌رود نمایشگاه رایانه‌ای کامپیوتکس تایپه در ماه می ۲۰۲۳، پایگاه مصرف‌کنندگان را برای کارت‌های گرافیکی جدید گسترش دهد و تقاضا را افزایش. محبوبیت فزاینده هوش مصنوعی و ورزش های الکترونیکی با عملکرد بالا و مدل های رده بالا نیز ممکن است بازار را هدایت کند، البته به عنوان یک محصول خاص.

شرکت های تولیدکننده لپ تاپ هر سال نسل جدیدی از محصول خود را معرفی می کنند و انتظار داریم سال جاری گزینه های خاصی برای ارائه داشته باشند. برندها بزرگ دنیا در تلاش بوده سبد محصول خود را با محصولات متنوع تکمیل سازند. برندهایی نظیر ایسوس، ایسر، لنوو، دل و بسیاری دیگر از بازیگران اصلی این بازار هستند.

به هر حال جهت مشخص شدن اینکه تا پایان 2023 وضعیت فروش به کجا خواهد رسید، باید منتظر ماند.

بیشتر بخوانید  لپ تاپ برای برنامه نویسی

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : کاهش فروش لپ تاپ در سه ماهه نخست 2023

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *