پادویش

کار نکردن صفحه لمسی آیفون: 9 راهکار

کار نکردن صفحه لمسی آیفون: 7 راهکار

در حالی که آیفون به دلیل طراحی قوی و کیفیت خود شناخته شده است، به این معنی نیست که بدون مشکل است. برخی از کاربران اخیرا گزارش داده اند که صفحه نمایش لمسی آیفون آنها کار نمی کند. کاملا طبیعی است که احساس ناامیدی کنید زیرا عملا تلفن شما را بی استفاده می کند.

فرادرس

با این حال، خبر خوب این است که این مقاله می تواند به رفع مشکل کمک کند، اما یک مشکل وجود دارد. مشابه مشکل ghost touch، دلایل مختلفی می تواند وجود داشته باشد که چرا صفحه لمسی در آیفون شما کار نمی کند. با این حال، تا زمانی که مشکل مربوط به نرم افزار باشد، می توانید با استفاده از روش های موجود در این راهنما مشکل را برطرف کنید. اگر اینها کمکی نکرد، احتمالاً یک مشکل سخت افزاری است و باید دستگاه خود را به عنوان آخرین راه حل به مرکز خدمات پشتیبانی اپل ببرید.

بنابراین، ابتدا این روش ها را امتحان کنید و ببینید آیا صفحه آیفون به لمس پاسخ نمی دهد یا خیر. بیایید با ساده ترین و کارآمدترین راه حل شروع کنیم.

فورس ریستارت آیفون

ما مطمئن هستیم که سعی کرده اید آیفون خود را خاموش کنید، اما صفحه لمسی دارای مشکل به شما اجازه نمی دهد از نوار لغزنده برای خاموش کردن آیفون خود استفاده کنید. دقیقاً به همین دلیل است که گزینه فورس استارت آیفون طراحی شده است. این به هیچ گونه کنترل لمسی نیاز ندارد. اگر صفحه نمایش لمسی آیفون به دلیل مشکل نرم افزاری کار نمی کند، این بهترین گزینه برای رفع آن است.

کار نکردن صفحه لمسی آیفون: 7 راهکار

مراحل ریستارت اجباری آیفون به نسخه شما بستگی دارد. بنابراین، ما مراحل هر مدل آیفون را فهرست کرده ایم. یکی را که دارید انتخاب کنید

در آیفون 8، آیفون SE نسل دوم و نسخه های جدیدتر:

مرحله 1: دکمه افزایش صدا را فشار داده و به سرعت رها کنید.

مرحله 2: دکمه کاهش صدا را فشار داده و به سرعت رها کنید، سپس دکمه کناری را فشار داده و نگه دارید.

مرحله 3: هنگامی که لوگوی اپل ظاهر شد، دکمه را رها کنید.

در آیفون 7 و آیفون 7 پلاس:

مرحله 1: دکمه کاهش صدا و دکمه Sleep/Wake را همزمان فشار دهید و نگه دارید.

مرحله 2: هنگامی که لوگوی اپل ظاهر شد، هر دو دکمه را رها کنید.

در iPhone 6s و iPhone SE نسل اول:

مرحله 1: دکمه Sleep/Wake و Home را همزمان فشار دهید و نگه دارید.

مرحله 2: هنگامی که لوگوی اپل ظاهر شد، هر دو دکمه را رها کنید.

این تنها کاری است که باید انجام دهید تا آیفون خود را به اجبار راه اندازی مجدد کنید. اگر صفحه لمسی شما پس از راه‌اندازی مجدد خوب کار می‌کند، احتمالاً مشکل مربوط به فرآیند یا برنامه‌ای بوده است.

صفحه نمایش خود را تمیز و خشک کنید

بدن انسان هادی الکتریسیته است. بنابراین، وقتی صفحه ای را لمس می کنید، میدان الکتریکی روی آن را تحریف می کنید و صفحه نمایش محل وقوع آن را تشخیص می دهد. بر این اساس، در نتیجه لمس شما یک خروجی ارائه می شود. حال اگر ذرات جامد یا مایعی بین نوک انگشتان و صفحه نمایش تداخل پیدا کند، این “اعوجاج” رخ نمی دهد و هیچ بازخوردی دریافت نخواهید کرد.

بنابراین، باعث می شود که شما باور کنید که صفحه نمایش لمسی آیفون شما کار نمی کند. بنابراین، همیشه بهتر است ابتدا صفحه نمایش را تمیز کنید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله 1: هرگونه کابل اتصال از آیفون را جدا کنید.

مرحله 2: دکمه sleep/wake را فشار دهید و آیفون خود را قفل کنید.

مرحله 3: از یک پارچه میکروفیبر استفاده کنید و به آرامی روی صفحه نمایش گوشی را پاک کنید.

مرحله 4: اگر به نظر می رسد ذرات از بین نمی روند، از یک پارچه نرم بدون پرز با مقدار بسیار کمی آب صابون استفاده کنید. روی صفحه نمایش خود را پاک کنید. به دکمه Touch ID یا لبه‌های دستگاه خود نزدیک نشوید.

با استفاده از مراحل بالا، آیفون خود را با دقت تمیز کنید. مطمئن شوید که صفحه نمایش خود را به آرامی پاک کرده اید. حالا ببینید صفحه لمسی کار می کند یا خیر.

با استفاده از مراحل بالا، آیفون خود را با دقت تمیز کنید. مطمئن شوید که صفحه نمایش خود را به آرامی پاک کرده اید و از مصرف مایعات زیاد در این فرآیند خودداری کنید. حالا ببینید صفحه لمسی کار می کند یا خیر.

قاب محافظ صفحه را بردارید

در بخش قبل، ذرات گرد و غباری که با نوک انگشتان و صفحه نمایش شما تداخل دارند را بررسی کردیم. این رسانایی الکتریکی را مسدود می‌کند و نمی‌توانید از صفحه لمسی بازخورد دریافت کنید. اگر از محافظ صفحه نمایش ضخیم یا محافظی که با صفحه نمایش شما در تماس است، استفاده می کنید، ممکن است این اتفاق باز بیفتد.

از این رو، توصیه می کنیم قاب و محافظ صفحه را بردارید و سپس از صفحه نمایش استفاده کنید. اگر خوب کار کند، مقصر را پیدا کرده اید. توصیه می کنیم برای جلوگیری از بروز مشکل مشابه در آینده از یک قاب با کیفیت خوب و یک محافظ صفحه نمایش استفاده کنید.

برنامه های مشکل ساز را حذف نصب کنید

اگر صفحه لمسی فقط روی برنامه‌های خاصی کار نمی‌کند، مشکل مربوط به صفحه نمایش شما نیست، بلکه مربوط به خود برنامه است. درست حدس زدی باید برنامه را حذف نصب کنید. در اینجا نحوه حذف یک برنامه در آیفون خود آورده شده است.

مرحله 1: روی آیکون برنامه به مدت طولانی فشار دهید تا شروع به تکان دادن کند. اکنون، روی دکمه “-” در نماد برنامه در بالا سمت چپ کلیک کنید.

کار نکردن صفحه لمسی آیفون: 7 راهکار

مرحله 2: اکنون روی Delete App کلیک کنید.

کار نکردن صفحه لمسی آیفون: 7 راهکار

اگر مشکلات همچنان ادامه داشت، احتمالاً می توانید بررسی کنید که آیا آیفون شما برای به روز رسانی نرم افزاری قرار دارد یا خیر. قسمت بعدی را بخوانید تا بدانید چگونه.

برروزرسانی آیفون

اپل بطور مداوم بروزرسانی‌های نرم‌افزاری را برای رفع باگ‌ها و مشکلات آیفون شما منتشر می‌کند. بنابراین، برای رفع مشکل صفحه لمسی، ما به شدت توصیه می‌کنیم که آیفون خود را به جدیدترین نسخه آپدیت کنید، البته اگر قبلاً این مشکل را نداشته ‌اید. بخش خوب این است که می توانید آیفون خود را با استفاده از دستگاه ویندوز یا مک به روز کنید. اجازه دهید به شما نشان دهم چگونه.

آیفون را با استفاده از مک آپدیت کنید

مرحله 1: آیفون را با استفاده از کابل لایتنینگ به مک خود وصل کنید.

مرحله 2: در لیست دستگاه ها، آیفون خود را انتخاب کنید.

کار نکردن صفحه لمسی آیفون: 7 راهکار

مرحله 3: اکنون، “Check for Update” را انتخاب کنید. اگر آپدیت موجودی وجود دارد، ادامه دهید و آیفون خود را به آخرین نسخه به روز کنید.

کار نکردن صفحه لمسی آیفون: 7 راهکار

اگر از یک دستگاه ویندوز استفاده می کنید، در اینجا می توانید آیفون خود را با استفاده از iTunes به روز کنید.

آیفون را در ویندوز به روز کنید

مرحله 1: iTunes را با استفاده از فروشگاه مایکروسافت دانلود و نصب کنید.

کار نکردن صفحه لمسی آیفون: 7 راهکار

مرحله 2: iTunes را روی رایانه خود نصب و باز کنید.

مرحله 3: آیفون خود را با استفاده از کابل لایتنینگ وصل کنید.

مرحله 4: اکنون، آیفون شما باید در نوار کناری ظاهر شود. دستگاه خود را انتخاب کرده و بر روی Summary کلیک کنید.

کار نکردن صفحه لمسی آیفون: 7 راهکار

مرحله 5: روی « Check for Updates » کلیک کنید. این به شما می گوید که آیا به روز رسانی برای آیفون شما موجود است یا خیر و به شما اجازه می دهد آن را با استفاده از خود iTunes به روز کنید.

کار نکردن صفحه لمسی آیفون: 7 راهکار

اگر حتی پس از به ‌روزرسانی آیفون، مشکل همچنان ادامه داشت، سعی کنید آیفون خود را ریست کنید. مراحل آن در قسمت زیر توضیح داده شده است.

بازنشانی به تنظیمات کارخانه آیفون

یکی دیگر از راه حل ها  وآخرین راه حل ها برای رفع کار نکردن صفحه لمسی در آیفون، بازنشانی آن به تنظیمات کارخانه است. در اینجا مراحل گام به گام برای انجام همین کار توضیح می دهیم:

مرحله 1: تنظیمات را باز کنید.

مرحله 2: General را انتخاب کنید.

کار نکردن صفحه لمسی آیفون: 7 راهکار

مرحله 3: “Transfer or Reset iPhone” را انتخاب کنید.

کار نکردن صفحه لمسی آیفون: 7 راهکار

مرحله 4: Reset را انتخاب کنید.

کار نکردن صفحه لمسی آیفون: 7 راهکار

مرحله 5: “Reset All Settings” را انتخاب کنید و دستورالعمل های روی صفحه را برای تکمیل فرآیند دنبال کنید.

کار نکردن صفحه لمسی آیفون: 7 راهکار

مرحله 6: اگر مشکل ادامه داشت، روی “Erase All Content and Settings” کلیک کنید.

کار نکردن صفحه لمسی آیفون: 7 راهکار

مرحله 7: Continue را انتخاب کنید. دستورالعمل های روی صفحه را برای پاک کردن و تنظیم مجدد آیفون خود دنبال کنید.

کار نکردن صفحه لمسی آیفون: 7 راهکار

اگر هیچ یک از مراحل بالا جواب نداد، احتمالاً باید آن را توسط یک مرکز خدمات مجاز اپل بررسی کنید. ما در بخش بعدی با اطلاعاتی در این زمینه به شما کمک خواهیم کرد.

مرکز خدمات

بردن دستگاه خود به یک مرکز خدمات مجاز اپل می تواند ایمن ترین گزینه باشد. این یک راه مطمئن برای تشخیص مشکل و یافتن راه حل برای آن است. علیرغم اینکه این فرآیند برای شما هزینه دارد، این به شما کمک می کند تا هر مشکلی را حل کنید زیرا اپل پشتیبانی پس از فروش خوبی ارائه می دهد.

خلاصه مطلب

به این ترتیب می توانید کار نکردن صفحه لمسی در آیفون را برطرف کنید. مواجه شدن با چنین موضوعی آزار دهنده باشد. اما ما به شما توصیه می کنیم که با حوصله این روش ها را امتحان کنید. همچنین می‌توانید خدمات Apple Care را برای آیفون خود کاوش کنید تا در درازمدت مقداری پول صرفه‌جویی کنید.

 

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : کار نکردن صفحه لمسی آیفون: 9 راهکار

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *