پادویش

کاربران آیفون 15 در iOS 17.1.1 با شارژرهای بی سیم خودرو مشکل دارند

کاربران آیفون 15 در iOS 17.1.1 با شارژرهای بی سیم خودرو مشکل دارند

به نظر می رسد آخرین نسخه iOS 17.1.1 باعث ایجاد مشکلاتی در پدهای شارژ بی سیم در چندین خودروی جنرال موتورز شده است. دارندگان چندین مدل شورلت از جمله Bolt EUV و Silverado 2500 گزارش داده‌اند که دستگاه‌های سری آیفون 15 آنها پس از به‌روزرسانی به آخرین نسخه iOS، به‌صورت بی‌سیم در داخل خودرو شارژ نمی‌شوند، اما زمانی که گوشی‌هایشان روی iOS 17.1 کار می‌کردند، کار می‌کردند.

نکته گیج کننده این است که iOS 17.1.1 رفع مشکلات شارژ بی سیم و NFC را در برخی از خودروهای BMW ارائه کرده است. بزرگی موضوع جدید در مورد خودروهای جنرال موتورز هنوز مشخص نیست، اما شکایات کاربران متعددی در Reddit و همچنین انجمن‌های GM و انجمن پشتیبانی رسمی اپل وجود دارد. ما مراقب هرگونه پیشرفت در مورد افتضاح شارژ بی‌سیم در خودرو خواهیم بود و شما را بر این اساس به‌روزرسانی خواهیم کرد.

آیفون 15 و مشکل با شارژ بی سیم خودروها

در دیگر خبرها آیفون های اپل نه تنها به دلیل مشخصات فنی بلکه به دلیل قیمت نیز مورد بحث قرار می گیرند. حتی اگر قیمت بالا سود قابل توجهی را برای شرکت فراهم می کند، بر حجم فروش تأثیر منفی می گذارد.

بنابراین، غول فناوری ایالات متحده تمام تلاش خود را می کند تا آیفونی مقرون به صرفه تر را برای افراد کم بودجه ارائه کند. به خصوص با سری SE، اپل توجه ها را به خود جلب کرده و مدل های پایه خود را نیز با قیمت های نسبتاً کمتری به فروش می رساند. با این حال، یک مسئله وجود دارد. برای کاهش هزینه ها، از سری آیفون 14، اپل از پردازنده سال قبل به استثنای مدل های پرو در گوشی های هوشمند  استفاده کرده است.

این امر منجر به کاهش قابل توجه عملکرد شده و انتقادهایی را به دنبال داشته است زیرا قیمت را به میزان قابل توجهی کاهش نداد. ظاهراً اپل نیز از نتیجه راضی نیست، زیرا گویی آنها به این تصمیم رسیدند. شایعه شده است که آیفون 16 و 16 پلاس از تراشه A16 به تراشه A18 منتقل می شوند.  سری آیفون 15 به تازگی معرفی شده، اما انتظار برای مدل های بعدی از هم اکنون آغاز شده است.

بیشتر بخوانید  در آیفون X از دو باتری استفاده شده است

به طور طبیعی، افشاگریها از نزدیک این پیش بینی را دنبال می کنند. علاوه بر این، افشای اولیه نشان می دهد که اپل ممکن است تصمیمی بگیرد این بار کاربران خود را خوشحال کند. طبق گزارش Jeff Pu تحلیلگر، شایعه شده که آیفون 16 و 16 پلاس از A16 به تراشه A18 منتقل می شوند. این ادعاها جدید نیستند، زیرا گزارش های قبلی حاکی از تحولات مشابه بوده است.

با این حال، شنیدن چندین بار یک چیز می‌تواند نشانه‌ای قوی باشد که ممکن است واقعاً اتفاق بیفتد. Pu در آخرین یادداشت خود گفت: «ما انتظار داریم تمام مدل‌های آیفون 16 دارای A18 باشند» و او انتظار دارد تراشه‌ها با نسل دوم فرآیند 3 نانومتری TSMC «N3E» تولید شوند. Pu به تراشه A17 Pro در مدل‌های iPhone 15 Pro، مبتنی بر فرآیند 3 نانومتری نسل اول TSMC «N3B» به عنوان «طراحی انتقال» اشاره کرد. پردازنده های مورد استفاده در خانواده آیفون 16 به ترتیب به شرح زیر است:

  • آیفون 16: تراشه A18 (N3E)
  • آیفون 16 پلاس: تراشه A18 (N3E)
  • iPhone 16 Pro: تراشه A18 Pro (N3E)
  • iPhone 16 Pro Max: تراشه A18 Pro (N3E)

همانطور که می دانید، سری فعلی دارای مدل های iPhone 15 و iPhone 15 Plus مجهز به تراشه A16 Bionic هستند، در حالی که iPhone 15 Pro و iPhone 15 Pro Max از A17 Pro استفاده می کنند. این نشان می دهد که اگر ادعاها درست بوده و افزایش قیمت غیرمنتظره ای وجود نداشته باشد، ممکن است تفاوت عملکرد قابل توجهی بین مدل های استاندارد 15 و 16 وجود داشته باشد. با این حال، این بدان معنا نیست که اپل مدل های Pro را متمایز نمی کند. یکی دیگر از ادعاهای اخیر این است که پردازنده های گوشی های جدید با برندهای A18 و A18 Pro متمایز خواهند شد. تنها زمان مشخص خواهد کرد که کدام ادعا درست است.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : کاربران آیفون 15 در iOS 17.1.1 با شارژرهای بی سیم خودرو مشکل دارند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *