چگونه پروفایل اینستاگرام خود را بهینه سازی کنیم؟

اینستاگرام

همان طور که شما عزیزان هم به خوبی می دانید امروزه اپلیکیشن اینستاگرام یکی از برترین اپلیکیشن ها در سطح جهانی است و این برتری را مدیون کاربران زیاد و فضایی است که در حال حاضر در این اپلیکیشن اجتماعی به وجود آمده است. این اپلیکیشن ممکن است برای یکی از کاربران صرفا جهت سرگرمی و تفریح باشد ولی از سویی دیگر برای یکی دیگر از کاربران سکو و تریبونی برای معرفی کالا و برند و یا حتی حرفه ی خودش باشد.

همان طور که آمار به خوبی نشان می دهد در سال ۲۰۱۷ میلادی بالغ بر یک صد میلیون کاربر جدید وارد پلتفرم اینستاگرام شدند و این روند رو به رشد و تکاملی اینستاگرام در سال جاری میلادی هم ادامه دارد، البته این موضوع جذب کاربران اتفاق عجیب و باور نکردنی نیست زیرا دلایل زیادی وحود دارد تا این پیشرفت شبکه ی اجتماعی اینستاگرام را توجیه کند. بیشتر کاربران عادی و معمولی برای تماشا کردن تصاویر و فیلم هایی که دوستان و آشنایانشان و یا حتی دیدن برند های محبوب شان از اپلیکیشن اینستاگرام استفاده می کنند و از طرف دیگر هم کمپانی ها و شرکت ها و همچنین برند ها هم به این اپلیکیشن اعتماد دارند، چون که در حال حاضر کاربران و برای دیدن و آشنایی با برند های جدید و محبوب از این اپلیکیشن استفاده می کند به همین خاطر برند های تازه پدید آمده یا حتی برندی های بسیار محبوب و معروف برای حذب فالوور های بیشتر و بالطبع مشتریان بیشتر به این اپلیکیشن پناه می آورند.

برای شما که به دنبال ایجاد یک کسب و کار خوب در اپلیکیشن اینستاگرام هستید این نکاتی که قرار است در این جا بیان کنیم بسیار مفید خواهد بود بنابراین به خوبی به این نکات توجه کنید.

۱. قبل از هر کاری می بایست بک حساب کاربری تجاری در اینستا گرام ایجاد کنید

بر طبق گزارشات و آمار هایی که موجود است بیش تر از بیست و پنج میلیون حساب کاربری تجاری در اپلیکیشن اینستاگرام وجود دارد که به راحتی برای دست رسی به تجزیه و تحلیل های شخصی و مفید خود و همچنین ابزار های بسیار زیاد و تاثیر گذار تبلیغاتی از اپایکیشن اینستاگرام استفاده می کنند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید حساب های کاربری تجاری بر خلاف حساب های کاربری شخصی این ویژگی و امکان را دارند تا تجزیه و تحلیل های مربوط به هر یک از پست ها و همچنین اطلاعات و جزئیات مربوط به رشد فاوور هایشان را مشاهده کنند.

نکته ی شایان ذکر در اینجا این است که اپلیکیشن اینستاگرام بدون اینکه به نوع پست هایی که شما پست می کنید، توجه کند برای شما بخش ها و قسمت های وسیع تری را از مخاطبان و کاربران پیش رویتان می گذارد تا بتوانید پروفایل خودتان را به خوبی ارتقا بدهید.

اینستاگرام

۲. یکی از ساده ترین و در عین حال موثر ترین کاری که می توانید به آسانی آن را انجام دهید استفاده از لینک پیگیری در صفحه ی پروفایلتان است

از آن جایی که همه ی ما به خوبی می دانیم این اپلیکیشن ممکن است خیلی مشتری و فالوور را به دنبال برند و کالای ما بکشد پس برای صفحه ی تجاری اینستاگراممان می بایست یک لینک قابل پیگیری و درست را بر روی صفحه ی پروفایلمان بگذاریم. این که برخی از صفحه های تجاری بدون اینکه به قابلیت پیگیری لینکشان دقت کنند، آن را بر روی پروفایلشان می گذارند و این باعث می شود که اصلا نفهمید چه تعداد از این کاربران و مشتریان از طریق صفحه ی تجاری اینستاگرام کالای شما را دنبال کرده اند.

۳. استفاده از تصاویر چندگانه به جای پست کردن تصاویر به صورت جداگانه

همان طور که می دانید برند هایی معروف و مشهور مثل رولز-رویس به دلیل اینکه ممکن است با محدودیت پست کردن تصاویر و پست هایشان مواجه شوند، آن ها را به صورت تصاویر چندگانه پست می کنند. اینکه شما بخواهید تصاویر خود را به صورت تکی پست کنید به خصوص در حالتی که پست ها به هم دیگر ربط داشته باشند باعث می شود که فالوور ها از تعقیب کردن شما و برندتان خسته بشوند و از سویی دیگر هم استفاده کردن از ویژگی های جدید و تازه ی این اپلیکیشن شما را به صورت یک برند همیشه به روز شده نشان می دهد.

۴. سرمایه گذاری بر روی شیوه ی قدرتمند تجزیه و تحلیل اینستاگرام

همان که شما هم به خوبی می دانید در حال حاضر این حالت در ذهن همه جا گرفته است که هر برندی که فالوور و دنبال کننده ی بیشتری داشته باشد موفق تر است ولی این ممکن است کاملا اشتباه باشد. فالوور زیاد ممکن است خوب باشد ولی می بایست کیفیت فالوور ها از کمیت آن ها بیشتر باشد برای مثال ممکن است شما ۱۰۰۰ فالوور  داشته باشید ولی نصف بیشتر آن ها دیر دیر آنلاین باشند و یا اینکه اصلا تمایلی به این نوع از برندی که شما در حال معرفی آن هستید، نداشته باشند به همین دلیل می بایست به دنبال فالوور ها و دنبال کننده هایی باشید که به احتمال نزدیک به یقین تبدیل به مشتری شوند.

اینستاگرام

۵. همیشه به روز باشید و گوش به زنگ

اگر شما در حال معرفی کسب و کار و یا برندی هستید که ممکن است هر آن از هر نقطه ی جهان به شما مراحعه کنند پس می بایست همیشه آماده ی جوابگویی و پاسخ به خواسته های مشتریان و کاربران باشید. اگر تعداد درخواست ها زیاد باشد می بایست به جای یک ادمین چندین ادمین فعال داشته باشید تا بتوانید به خوبی و به سرعت پاسخ گو باشید.

۶. برای صفحه ی اینستاگرام خود یک اسم جذاب و خوب انتخاب کنید

در برخی موارد ممکن است شما با دیدن اسم یک کاربر و یا برند بروید و صفحه ی آن را چک کنید که این باعث بیشتر شدن تعداد بازدید کننده ها می شود ولی در برخی موارد هم ممکن است حتی با اینکه شما به دنبال آن کالا یا برند هستید ولی به دلیل اینکه اسم و نام کاربری بدی که برایش انتخاب شده است، از دنبال کردن و چک کردن آن منصرف شوید.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید….

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : چگونه پروفایل اینستاگرام خود را بهینه سازی کنیم؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *