چگونه می توان برنامه های Mac را از هنگام راه اندازی متوقف کرد

آیا Mac شما مدت زمان زیادی طول می کشد تا بوت شود؟ و هنگامی که شروع می شود ، آیا شما با یک سری برنامه هایی که باز نکرده اید بمباران می شوید؟ برنامه های راه اندازی مناسب هستند ، اما تعداد زیادی از آنها می توانند حافظه گرانبها را بخورند و سرعت رایانه شما را کاهش دهند. خبر خوب این است که می توانید برنامه های راه اندازی خود را مقابله کرده و مدیریت کنید. اگر شما Mac خود را دوست دارید اما از انتظار برای بارگیری برنامه ها متنفر هستید ، در اینجا نحوه غیرفعال کردن آنها در هنگام راه اندازی آمده است.

برنامه های راه اندازی را از بارانداز غیرفعال کنید

ساده ترین راه برای غیرفعال کردن راه اندازی یک برنامه در هنگام راه اندازی ، انجام آن از Dock است. روی برنامه کلیک راست کنید و از فهرست در گزینه ها استفاده کنید. برنامه هایی که تنظیم شده اند به صورت خودکار باز شوند، در کنار Open at Login علامت تیک دارند. روی آن گزینه ضربه بزنید تا علامت آن را بردارید و باز نشود.

موارد ورود را پنهان یا غیرفعال کنید

همچنین می توانید چندین مورد راه اندازی را به طور همزمان مدیریت کنید. به لیست تنظیمات سیستم> کاربران و گروهها> موارد ورود به سیستم بروید تا لیستی از برنامه های تنظیم شده برای راه اندازی هنگام راه اندازی را وارد کنید. برای حذف یک برنامه خاص ، آن را برجسته کنید و روی دکمه منهای زیر لیست کلیک کنید.

اگر ترجیح می دهید ، می توان برنامه های خاصی را تنظیم کرد که در هنگام راه اندازی بدون لزوماً روی صفحه ظاهر شوند. این اطمینان می دهد که برنامه مانع شما نخواهد شد اما در صورت لزوم آماده استفاده خواهد بود. با علامت زدن در جعبه پنهان کردن در کنار هر برنامه ذکر شده ، می توانید یک برنامه راه اندازی را فقط در پس زمینه اجرا کنید تا آماده استفاده شوید.

بیشتر بخوانید  ارسال پیام های متنی از رایانه

برنامه های راه اندازی را به طور موقت غیرفعال کنید

شما با عجله Mac خود را راه اندازی می کنید و وقت لازم برای روند عادی راه اندازی رایانه را ندارید. به جای انتظار برای بارگیری همه برنامه های راه اندازی ، می توانید آنها را فقط به مدت یک جلسه متوقف کنید. اطلاعات ورود خود را مطابق معمول وارد کنید ، اما قبل از ارسال شناسنامه ، کلید Shift را در صفحه کلید نگه دارید. نگه داشتن را ادامه دهید تا Dock ظاهر شود ، و برنامه های راه اندازی این بار بارگیری نمی شوند.

تأخیر برنامه های راه اندازی با تأخیر شروع

به جای غیرفعال کردن کامل آنها ، می توانید راه اندازی برنامه های راه اندازی را به تأخیر بیندازید. برنامه تأخیر شروع شخص ثالث به شما امکان می دهد تایمر مشخصی برای برنامه های خاص تعیین کنید تا هنگام شروع کار کنترل شود. Delay Start مانند رابط داخلی خود Mac کار می کند. علامت بعلاوه را کلیک کنید تا برنامه ای به لیست اضافه شود. تنظیم زمان را تغییر دهید تا نشان دهد چه مدت (در چند ثانیه) می خواهید برنامه ها به تأخیر بیفتند. در شروع راه اندازی بعدی ، مواردی که اضافه کرده اید با تأخیری که تعیین کرده اید راه اندازی می شوند.

برنامه های Windows 10 را از هنگام راه اندازی متوقف کنید

ویندوز کامپیوتر دارید؟ در اینجا نحوه جلوگیری از شروع خودکار برنامه ها هنگام روشن کردن رایانه ارائه شده است.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : چگونه می توان برنامه های Mac را از هنگام راه اندازی متوقف کرد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *