چگونه بررسی کنیم که گوشی سامسونگ اصل یا تقلبی است؟

تشخیص اصل بودن گوشی سامسونگ

خرید گوشی به صورت آنلاین می تواند به شما کمک کند تا بین قیمت های متفاوت بهترین قیمت را برای گوشی سامسونگ مورد نظر خود داشته باشید، ممکن است مواردی وجود داشته باشد که قیمت بیش از حد انتظار مناسب باشد. بنابراین، همیشه بهتر است پس از دریافت دستگاه، اصل یا تقلبی بودن گوشی سامسونگ را بررسی کنید. اما چگونه؟

بررسی  اصل یا تقلبی بودن گوشی سامسونگ

برای بررسی اصل یا تقلبی بودن گوشی سامسونگ، چند نکته را در نظر بگیرید. اکثر دستگاه‌های تقلبی جزئیات قابل مشاهده‌ای دارند که آنها را متمایز می‌کند، مانند لنزهای دوربین که به طرز نامناسبی قرار گرفته‌اند، لوگو نامناسب ، دکمه‌های دستگاه ناهموار و غیره. اگر چنین چیزی را مشاهده کردید، بررسی های زیر را انجام دهید.

 

  1. IMEI دستگاه را بررسی کنید

با استفاده از یک کد USSD ساده، می توانید شماره IMEI اختصاص داده شده به گوشی سامسونگ خود را بررسی کنید. این برای هر دستگاه تلفن همراه منحصر به فرد است. هنگامی که قابل مشاهده است، آن را با جزئیات IMEI چاپ شده روی جعبه گوشی سامسونگ خود مقایسه کنید. اگر مطابقت داشته باشند، به احتمال زیاد گوشی شما یک گوشی سامسونگ اصلی است. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

مرحله 1: برنامه تلفن را باز کنید و روی Dialer ضربه بزنید.

مرحله 2: باز کردن صفحه کلید قابل مشاهده است، *#06# را شماره گیری کنید.

IMEI دستگاه را بررسی کنید

مرحله 3: سپس منتظر بمانید تا IMEI دستگاه شما ظاهر شود.

See-IMEI-number

مرحله 4: اکنون، پشت یا نوار کناری جعبه تلفن سامسونگ خود را بررسی کنید.

اعداد IMEI باید با یک بارکد در زیر آن قابل مشاهده باشند. این را با ارقام IMEI قابل مشاهده بر روی صفحه نمایش گوشی سامسونگ خود مقایسه کنید.

  1. سعی کنید ابزار تشخیصی را باز کنید

اکثر دستگاه های سامسونگ از قبل با یک ابزار تشخیصی نصب شده اند. این نه تنها می تواند به تشخیص مشکلات دستگاه کمک کند، به خصوص اگر آن را برای تعمیر می دهید، بلکه به اطمینان از مشروعیت دستگاه نیز کمک می کند. این به این دلیل است که تنها در صورتی می‌توانید برنامه ابزار تشخیصی را با استفاده از کد USSD راه‌اندازی کنید که دستگاه شما اصلی باشد. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

مرحله 1: برنامه تلفن را باز کنید و روی صفحه کلید ضربه بزنید.

مرحله 2: اکنون *#0*# را شماره گیری کنید.

*#0*#

مرحله 3: این باید به طور خودکار ابزار تشخیصی را راه اندازی کند.

Use-Diagnostic-Tool

در اینجا، از گزینه های روی صفحه برای اجرای عیب یابی استفاده کنید. اگر خوب کار کند، به این معنی است که محصول سامسونگ شما اصل است. برای خروج از Diagnostic Tool می توانید روی دکمه Back دوبار ضربه بزنید.

 

  1. محصول را ثبت کنید

اگر در تلفن سامسونگ خود وارد حساب سامسونگ خود شده اید، به احتمال زیاد محصول را قبلاً در حساب شما ثبت کرده است. در غیر این صورت، می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن Samsung Members نیز محصول را به صورت دستی ثبت کنید. لطفاً توجه داشته باشید که برای مشاهده گزینه های مربوطه باید وارد حساب کاربری خود شوید. پس از انجام، مراحل زیر را برای تکمیل فرآیند دنبال کنید.

مرحله 1: برنامه Samsung Members را در تلفن سامسونگ خود باز کنید. از گزینه های منو، روی پشتیبانی ضربه بزنید.

مرحله 2: در اینجا، روی Register ضربه بزنید.

مرحله 3: به قسمت «Manual input or barcode» به پایین بروید و روی Enter info ضربه بزنید.

Manual input or barcode

مرحله 4: از لیست محصولات، تلفن را انتخاب کنید.

مرحله 5: در اینجا، نام مدل و جزئیات IMEI یا MEID گوشی خود را وارد کنید.

اینها باید در جعبه تلفن یا در بخش درباره تلفن در برنامه تنظیمات باشد.

مرحله 6: هنگامی که گزینه ها در دسترس هستند، روی ثبت نام ضربه بزنید.

Enter-device-details

اگر دستگاه شما با موفقیت ثبت شود، به این معنی است که از یک گوشی سامسونگ اصل استفاده می کنید.

  1. مقایسه ویژگی ها و مشخصات دستگاه با وب سایت/راهنما

تلفن سامسونگ شما بیشتر جزئیات مربوط به نسخه نرم افزاری دستگاه، اطلاعات باتری و غیره را دارد. می‌توانید این اطلاعات را ببینید و با آنچه در وب‌سایت رسمی سامسونگ یا دفترچه راهنمای داخل جعبه در مورد دستگاهتان ذکر شده است، مقایسه کنید. در اینجا نحوه مشاهده اطلاعات دستگاه آورده شده است.

مرحله 1: برنامه تنظیمات را در تلفن سامسونگ خود باز کنید. به پایین اسکرول کنید و روی About phone ضربه بزنید.

مرحله 2: صفحه را مرور کنید و اطلاعات دستگاه مربوطه را مشاهده کنید.

مرحله 3: سپس، از وب سایت سامسونگ در هر مرورگر وب بازدید کنید.

دستگاه خود را با استفاده از نوار جستجو جستجو کنید و جزئیات دستگاه قابل مشاهده در برنامه تنظیمات را مقایسه کنید. همچنین می‌توانید ویژگی‌های دستگاه فیزیکی و نحوه عملکرد آن‌ها، به‌ویژه دوربین را با هم مقایسه کنید تا بررسی کنید که آیا گوشی اصلی است یا خیر.

 

  1. اجرای Maintenance Mode را امتحان کنید

قابلیت Maintenance Mode در گوشی سامسونگ به شما این امکان را می‌دهد که اطلاعات شخصی خود را هنگام تحویل آن به شخص دیگری قفل کنید، مانند زمانی که گوشی را برای تعمیر می‌دهید. این برای سامسونگ منحصر به فرد است و می توان آن را با استفاده از کد USSD فعال کرد. این یک راه عالی برای تأیید مشروعیت تلفن سامسونگ شما نیز می کند. برای فعال سازی مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله 1: تنظیمات را باز کنید و روی Device care ضربه بزنید.

مرحله 2: به پایین بروید و روی حالت Maintenance ضربه بزنید.

مرحله 3: سپس روی Turn on ضربه بزنید.

مرحله 4: هنگامی که از شما خواسته شد، روی Restart ضربه بزنید.

هنگامی که دستگاه شما راه اندازی مجدد می شود، در صورت قانونی بودن دستگاه باید وارد حالت Maintenance Mode شود.

  1. به روز رسانی های نرم افزار را بررسی کنید

اکثر دستگاه های سامسونگ حداقل 2 تا 3 سال به روز رسانی نرم افزاری منظم را دریافت می کنند. می‌توانید از این برای تأیید مشروعیت تلفن سامسونگ استفاده کنید، زیرا فقط دستگاه‌های تلفن همراه معتبر این به‌روزرسانی‌ها را دریافت خواهند کرد. اگر به روز رسانی قابل مشاهده نیست، به صورت دستی آن را بررسی کنید. در اینجا نحوه

مرحله 1: برنامه Settings را باز کنید و روی Software update ضربه بزنید.

مرحله 2: در اینجا، روی دانلود و نصب ضربه بزنید.

منتظر بمانید تا دستگاه سامسونگ شما به‌روزرسانی‌ها را بررسی کند. در صورت وجود، به روز رسانی های نرم افزار را دانلود و نصب کنید. پس از اتمام راه اندازی مجدد گوشی سامسونگ، آخرین نسخه اندروید باید منعکس شود.

7. استفاده از BIXBY را امتحان کنید

در حالی که اکثر دستگاه های اندرویدی از دستیار گوگل استفاده می کنند، Bixby یک امتیاز برای کاربران گوشی های سامسونگ است. برای استفاده از این ویژگی، دکمه Side را دوباره پیکربندی کنید تا Bixby در تلفن سامسونگ شما باز شود. سپس، بررسی کنید که آیا بیکسبی به دستورات پاسخ می دهد و مطابق انتظار عمل می کند. برای انجام آن مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله 1: برنامه تنظیمات را باز کنید و روی Advanced features ضربه بزنید.

مرحله 2: در اینجا، روی دکمه Side ضربه بزنید.

مرحله 3: به بخش Press and hold بروید و گزینه Wake Bixby را انتخاب کنید.

اکنون دکمه کناری دستگاه سامسونگ خود را فشار داده و نگه دارید تا Bixby بیدار شود و به آن دستور بدهد. همچنین ممکن است مواردی وجود داشته باشد که Bixby حتی روی تلفن‌های اصلی سامسونگ کار نکند. بنابراین، اگر در استفاده از دستیار شخصی مشکل دارید، ابتدا مشکل کار نکردن بیکسبی را در تلفن سامسونگ خود عیب یابی کنید.

 

8. تلفن را در فروشگاه سامسونگ تأیید کنید

یکی از ساده‌ترین و ساده‌ترین راه‌ها برای بررسی اصالت گوشی سامسونگ، بردن آن به فروشگاه فیزیکی یا مرکز خدمات سامسونگ است. حتما فاکتور خرید و جعبه دستگاه را نیز همراه داشته باشید. سپس، از کارکنان فروشگاه بخواهید که دستگاه را با استفاده از سیستم خود تأیید کنند. اگر دستگاه اصلی است، IMEI، شماره سریال و غیره گوشی باید در سیستم آن ظاهر شود.

 

اصل بودن گوشی سامسونگ خود را بررسی کنید

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا بررسی کنید که آیا گوشی سامسونگ شما اصل است یا تقلبی. اگر تلفن اصلی است، می توانید داده ها را از دستگاه تلفن همراه قبلی خود با استفاده از برنامه Smart Switch منتقل کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

https://www.guidingtech.com/check-if-your-samsung-phone-is-original-or-fake/

نظرات در مورد : چگونه بررسی کنیم که گوشی سامسونگ اصل یا تقلبی است؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *