چگونه با گلکسی S24 اسکرین شات بگیریم؟

چگونه با گلکسی S24 اسکرین شات بگیریم؟

همزمان با آغاز سال جدید، مجموعه ای از گوشی های جدیدبه بازار عرضه می شوند. یکی از جدیدترین نسخه های منتشر شده، سری Galaxy S24 از سامسونگ است. این گوشی ها مجهز به فناوری های پیشرفته مانند پردازنده Snapdragon 8 Gen 3 برای Galaxy، مقدار زیادی رم و حافظه داخلی، سخت افزار دوربین عالی و عمر باتری فوق العاده هستند. سامسونگ همچنین مجموعه ای از ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی به نام Galaxy AI را اضافه کرده است تا زندگی شما را بیش از پیش آسان کند.

نحوه گرفتن اسکرین شات در Galaxy S24

اما گاهی اوقات، همه ما نیاز به انجام کارهای ضروری مثل گرفتن اسکرین شات داریم. چرا اسکرین شات؟ مزیت آن ثبت دقیق چیزی است که در حال حاضر روی صفحه می بینید تا بتوانید آن را از طریق شبکه های اجتماعی یا پیام تصویری با دیگران به اشتراک بگذارید. همچنین، اسکرین شات هنگامی که می خواهید به دیگران نحوه انجام کارها با گوشی شان را نشان دهید، بسیار مفید است.

اگر قبلاً از آیفون استفاده می کردید و به تازگی به گوشی های اندرویدی مانند Galaxy S24 روی آورده اید، یا صرفاً نیاز به یادآوری دارید، در اینجا نحوه گرفتن اسکرین شات در دستگاه جدیدتان آورده شده است:

اسکرین شات در گلکسی اس 24: دکمه های کاهش صدا و پاور

این روش را می توان راحت ترین راه برای گرفتن اسکرین شات در گلکسی اس 24 شما در نظر گرفت، اما همچنین بسیار ساده است. با این روش، شما فقط چیزی را که در حال حاضر روی صفحه است، ثبت می کنید.

همچنین می توانید به سرعت چندین اسکرین شات متوالی با این روش بگیرید، اما بهتر است قبل از گرفتن اسکرین شات بعدی، یک یا دو ثانیه صبر کنید تا تصویر کوچک پیش نمایش اسکرین شات در گوشه پایین سمت چپ ناپدید شود (یا قبل از اسکرین شات بعدی در هر نقطه از صفحه ضربه بزنید).

مراحل:

  1. انگشتان خود را همزمان روی دکمه کاهش صدا و کلید پاور قرار دهید.
  2. همزمان هر دو دکمه را فشار دهید.

اسکرین شات در گلکسی اس 24: دکمه های کاهش صدا و پاور

اسکرین شات در گلکسی اس 24: کشیدن کف دست روی صفحه برای ثبت تصویر

یکی از مزایای اندروید این است که برای انجام یک کار روش های مختلفی وجود دارد. برای گرفتن اسکرین شات، قابلیت کشیدن کف دست برای ثبت تصویر هم در نظر گرفته شده است که به شما امکان می دهد به جای فشار دادن دکمه ها، با یک حرکت ساده یک اسکرین شات اولیه بگیرید.

زمانی که این قابلیت فعال باشد، کافی است لبه دست خود را از روی صفحه بکشید تا اسکرین شات گرفته شود. به همین راحتی! در اینجا نحوه فعال کردن آن را توضیح می دهیم:

مرحله 1: برنامه تنظیمات را باز کنید.

مرحله 2: به پایین اسکرول کنید و “ویژگی های پیشرفته” را انتخاب کنید.

 

اسکرین شات در گلکسی اس 24: کشیدن کف دست روی صفحه برای ثبت تصویر

در مرحله بعد، باید “حرکات و اشارات” و سپس “کشیدن کف دست برای ثبت تصویر” را پیدا کنید. مطمئن شوید که کلید کنار آن روشن است.

حالا می توانید با کشیدن لبه دست خود از روی صفحه (از چپ به راست یا راست به چپ)، به راحتی اسکرین شات بگیرید.

مرحله 3: گزینه  Motions and gestures را انتخاب کنید.

مرحله 4: کلید کنار Palm swipe to capture  روشن کنید.

اسکرین شات در گلکسی اس 24: اسکرین شات اسکرول شونده

اسکرین شات در گلکسی اس 24: اسکرین شات اسکرول شونده

تا به حال پیش آمده چیزی روی صفحه ببینید که نیاز به اسکرول داشته باشد اما بخواهید کل آن را ثبت کنید؟ در حالی که می توانید چندین اسکرین شات بگیرید، راه حل ساده تر استفاده از اسکرین شات اسکرول شونده است. این یعنی نیازی نیست چند اسکرین شات بگیرید و به هم بچسبانید یا به صورت جداگانه به اشتراک بگذارید و امیدوار باشید دیگران به ترتیب آنها را ببینند. با اسکرین شات اسکرول شونده، گوشی خودش همه کار را برای شما انجام می دهد!

با اسکرین شات اسکرول شونده، اساساً یک اسکرین شات بسیار طولانی دارید که صفحه را در حین پایین رفتن ثبت می کند. اما قبل از اینکه بتوانید به دکمه اسکرین شات اسکرول شونده دسترسی پیدا کنید، باید با یکی از دو روش دیگری که قبلاً ذکر کردیم، اسکرین شات بگیرید تا نوار ابزار اسکرین شات ظاهر شود که دکمه اسکرین شات اسکرول شونده را دارد.

مراحل:

  1. با استفاده از روش های “فشردن دکمه ها” یا “کشیدن کف دست برای ثبت تصویر” که قبلا ذکر کردیم، یک اسکرین شات بگیرید.
  2. زمانی که نوار ابزار اسکرین شات ظاهر شد، دکمه “اسکرین شات اسکرول شونده” را که بیرون می آید انتخاب کنید. این دکمه دارای دو پیکان رو به پایین داخل یک مربع است.
  3. به انتخاب دکمه “اسکرین شات اسکرول شونده” ادامه دهید تا همه چیزهایی که نیاز دارید ثبت کنید. با هر بار فشار دادن دکمه، صفحه به طور خودکار به پایین اسکرول می شود.

اسکرین شات در گلکسی اس 24: اسکرین شات اسکرول شونده

اسکرین شات در گلکسی اس 24: انتخاب هوشمند

گاهی اوقات، ممکن است نیاز به ثبت دقیقاً قسمت کوچکی از صفحه داشته باشید، نه همه آن. شاید فقط یک پاراگراف متن از مقاله ای که می خوانید باشد، یا شاید یک نظر در پستی در شبکه های اجتماعی.

مشابه اسکرین شات اسکرول شونده، گزینه “انتخاب هوشمند” نیز فقط پس از گرفتن اسکرین شات در دسترس است، زیرا فقط در نوار ابزار ظاهر می شود.

مراحل:

  1. با استفاده از روش های “فشردن دکمه ها” یا “کشیدن کف دست برای ثبت تصویر” که قبلا ذکر کردیم، یک اسکرین شات بگیرید.
  2. زمانی که نوار ابزار اسکرین شات ظاهر شد، دکمه “انتخاب هوشمند” را انتخاب کنید. این دکمه دارای یک نماد برش با یک مداد روی آن است.
  3. برای تنظیم انتخاب خود، دسته های گوشه را بکشید. اگر تصویری در اسکرین شات وجود دارد، روی دکمه آبی رنگ ضربه بزنید تا روی تصویر بزرگنمایی کنید و سایر قسمت ها را برش دهید.

اسکرین شات در گلکسی اس 24: اسکرین شات اسکرول شونده

 

مرحله 4: اگر نیاز به حاشیه نویسی روی اسکرین شات دارید، نماد «قلم» را انتخاب کنید تا ابزارهای طراحی ظاهر شوند.

مرحله 5: پس از اتمام، کافیست دکمه های «اشتراک گذاری» یا «ذخیره» را در نوار ابزار انتخاب کنید.

مرحله 6: می توانید این نوع اسکرین شات را در هر جایی که یک اسکرین شات “normal” می گیرید، انجام دهید. چه چیزی را در گوگل کروم، Threads یا هر برنامه دیگری ثبت کنید، همیشه این گزینه برای شما در دسترس خواهد بود.

اسکرین شات اس 23

اسکرین شات در گلکسی اس 24 اولترا: از قلم S Pen استفاده کنید

اگر از گوشی گلکسی اس 24 اولترا سامسونگ استفاده می کنید، به لطف قلم S Pen به یک روش دیگر برای گرفتن اسکرین شات دسترسی دارید. هنگامی که قلم S Pen از محفظه خود خارج می شود، منویی از ویژگی های مفید از جمله اسکرین شات دریافت می کنید.

1.مطمئن شوید که در صفحه ای که می خواهید اسکرین شات بگیرید، قرار دارید.

2.قلم S Pen را بیرون بیاورید و نوک آن را نزدیک صفحه نگه دارید، بدون اینکه با آن تماس داشته باشید تا منوی Air command نمایش داده شود.

3.”نوشتن روی صفحه” یا “انتخاب هوشمند” را انتخاب کنید.

4.”نوشتن روی صفحه” یک اسکرین شات می گیرد که در صورت نیاز می توانید روی آن بنویسید. “انتخاب هوشمند” فقط بخشی را که شما مشخص می کنید، ثبت می کند، اگرچه همچنان می توانید در صورت نیاز روی آن حاشیه نویسی کنید.

5.”Save” را انتخاب کنید.

سخن پایانی

همانطور که از این مقاله از زوم تک مشاهده می کنید، گرفتن اسکرین شات در Galaxy S24 شما کار بسیار ساده ای است. پس از گرفتن اسکرین شات، می توانید با اسکرین شات اسکرول شونده یا انتخاب هوشمند کار را یک قدم جلوتر ببرید و حتی در صورت نیاز حاشیه نویسی کنید. اگر مدل برتر S24 Ultra را دارید، با قلم S Pen یکپارچه گزینه های بیشتری در اختیار خواهید داشت. S Pen نه تنها گرفتن اسکرین شات را آسان تر می کند، بلکه می توانید از آن برای کارهای دیگر مانند “جستجوی دایره ای” و حتی به عنوان شاتر بی سیم برای دوربین نیز استفاده کنید.

 

 

 

 

 

 

به این پست امتیاز بدید

https://www.digitaltrends.com/mobile/how-to-take-a-screenshot-on-samsung-galaxy-s24/

نظرات در مورد : چگونه با گلکسی S24 اسکرین شات بگیریم؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *