ساخت عکس با هوش مصنوعی معرفی ابزار لئوناردو

چگونه با استفاده از لئوناردو با هوش مصنوعی تصاویر بسازیم

با ابزاری مانند ChatGPT، Google Gemini و Adobe Firefly، واضح است که روش‌های فراوانی برای تولید تصاویر با هوش مصنوعی وجود دارد. اگر به دنبال یک تولیدکننده تصویر هوش مصنوعی هستید که نتایج ثابتی ایجاد کند و تعداد مدل‌ها و سبک‌های در حال رشدی را برای بهبود فرآیند ارائه دهد، پیشنهاد می‌کنم لئوناردو را امتحان کنید.

ساخت عکس با هوش مصنوعی

این ابزار بر اساس مدل‌های منبع باز Stable Diffusion ساخته شده است، اما با سفارشی‌سازی و تنظیم دقیق قابل توجه، از جمله برای واقع‌گرایی عکس. این پلتفرم همچنین به تازگی یک ویژگی جدید برای ارجاع سبک راه‌اندازی کرده است تا مفهوم یک تصویر را گرفته و آن را در یک اثر دیگر اعمال کند.

با ویژگی‌هایی مانند انتخاب مدل و گزینه‌ای برای تعیین دستورات منفی، لئوناردو به کاربران کنترل قابل توجهی بر فرآیند ایجاد تصویر می‌دهد. استفاده از هوش مصنوعی برای تولید تصاویر باید بدون زحمت باشد، اما داشتن احساس مشارکت در نحوه کار لئوناردو با دستور شما به شما کمک می‌کند تا احساس کنید بخشی از فرآیند هستید.

چگونه با استفاده از لئوناردو تصاویر هوش مصنوعی ایجاد کنیم کل فرآیند از ایده تا نتایج باید تنها چند دقیقه طول بکشد. همانطور که با ابزارهای مشابه، لئوناردو دستورات متنی شما را می‌گیرد، مدل‌های خود را اعمال می‌کند و تصاویر خیره کننده‌ای را ایجاد می‌کند که برای استفاده آماده هستند.

 

راهنمای گام به گام ایجاد تصاویر با هوش مصنوعی با لئوناردو

۱. وب‌سایت لئوناردو را باز کنید

برای شروع، به وب‌سایت لئوناردو سر بزنید.

۲. یک حساب کاربری ایجاد کنید

برای ایجاد تصاویر با هوش مصنوعی با لئوناردو، به یک حساب کاربری نیاز دارید. برای ثبت‌نام، روی «create account» کلیک کنید. همچنین اگر قبلا ثبت‌نام کرده‌اید، روی «launch app» در بالای وب‌سایت کلیک کنید.

۳. یک تصویر جدید ایجاد کنید

. یک تصویر جدید ایجاد کنید

بعد از ورود، می‌توانید فرآیند خلاقانه را آغاز کنید. برای ادامه، روی دکمه «create a new image» کلیک کنید.

۴. یک متن راهنما بنویسید

یک متن راهنما بنویسید

به چیزی که می‌خواهید تصویرش را بسازید فکر کنید، آن ایده را به کلمات درآورید و متن راهنمای خود را در فیلد مربوطه وارد کنید.

۵. مدل خود را انتخاب کنید

مدل خود را انتخاب کنید

لئوناردو به شما امکان دسترسی به مدل‌های مختلفی را می‌دهد که برای موارد استفاده‌ی متفاوت طراحی شده‌اند. هر مدل به گونه‌ای آموزش دیده یا تنظیم شده است که بهترین نتایج را بر اساس متن راهنمای شما ارائه دهد. اگر می‌خواهید تصاویر انیمه‌ای ایجاد کنید، احتمالا بهتر است مدل‌هایی مانند «Anime Pastel Dream» را امتحان کنید.

بیشتر بخوانید  25 بهترین افزونه های چت جی پی تی کروم که هرکسی باید نصب کند

۶. یک سبک انتخاب کنید

یک سبک انتخاب کنید

می‌توانید نوع سبک کلی را که می‌خواهید به تصویر خود اعمال کنید، انتخاب کنید. آیا می‌خواهید ساخته‌ی شما سینمایی به نظر برسد یا یک مدل سه بعدی مدنظرتان است؟ حالا زمان آن است که از بین گزینه‌های از پیش تعیین شده، سبکی را انتخاب کنید که برای کار مورد نظر شما مناسب‌تر است.

۷. یک عنصر انتخاب کنید

«عناصر» ترکیبی از سبک‌ها و فیلترها هستند که به شما امکان می‌دهند تا شخصی‌سازی بیشتری به تصویر خود اضافه کنید. این نکته مهم است که شما می‌توانید بیش از یک عنصر اضافه کنید و به هر عنصر وزنی اختصاص دهید. هرچه وزن بیشتری به یک عنصر بدهید، تأثیر آن بر محصول نهایی قوی‌تر خواهد بود. به خاطر داشته باشید که عناصری که می‌توان با یک مدل تنظیم‌شده استفاده کرد، به مدل پایه‌ای آن بستگی دارد.

۸. یک متن راهنمای منفی اضافه کنید

اگر چیزی وجود دارد که به طور خاص نمی‌خواهید در خروجی نهایی خود ببینید، دکمه‌ی «negative prompt» را روشن کنید و آن را تایپ کنید. برای مثال، اگر نمی‌خواهید در تصویری از یک گربه، عینک آفتابی داشته باشد، می‌توانید عبارت «بدون عینک آفتابی» را به عنوان متن راهنمای منفی وارد کنید.

۹. تصویر هوش مصنوعی خود را تولید کنید

بعد از اینکه از متن راهنما و تمام شخصی‌سازی‌های مختلف راضی بودید، وقت لحظه‌ی حقیقت است! برای اینکه لئوناردو کارش را انجام دهد، روی «generate » کلیک کنید.

۱۰. ساخته‌ی خود را دانلود کنید

مجموعه‌ای از عکس‌های تولید شده بر اساس متن راهنما به شما نمایش داده می‌شود. روی عکسی که می‌خواهید ذخیره کنید کلیک کرده و سپس روی دکمه‌ی «download » کلیک کنید تا تصویر در دستگاه شما ذخیره شود.

 

به این پست امتیاز بدید

https://www.tomsguide.com/ai/ai-image-video/how-to-make-images-with-ai-using-leonardo

نظرات در مورد : ساخت عکس با هوش مصنوعی معرفی ابزار لئوناردو

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *