آنتی ویروس پادویش

چگونه با تبلیغات ویدئویی مشتریان بیشتری جذب کنیم؟

چگونه با تبلیغات ویدئویی مشتریان بیشتری جذب کنیم؟

در دنیای دیجیتالی امروزه کاربران زمان بیشتری از 24 ساعت خود را به گشت‌وگذار در اینترنت و تعامل با محتواهای مختلف اختصاص می‌دهند. این موضوع را که در کنار افزایش علاقه کاربران به محتواهای ویدیویی قرار دهیم؛ به این نتیجه می‌رسیم که تبلیغات ویدئویی یکی از بهترین گزینه‌ها برای تاثیر گذاری بر روی مخاطبان هدف و تبدیل آن‌ها به مشتری می‌باشد.

از تبلیغ در یوتیوب گرفته تا طراحی کمپین‌های ویدئو مارکتینگ در اینستاگرام؛ گزینه‌های زیادی وجود دارند که می‌توانند به شما کمک کنند تا کسب‌وکار خود را به تعداد افراد بیشتری معرفی کرده و مشتریان جدیدی برای آن جذب کنید.

اما آیا واقعا تبلیغات ویدئویی ارزش سرمایه‌گذاری و صرف هزینه را دارد؟ در ادامه این مطلب به این سوال پاسخ داده و به این موضوع می‌پردازیم که چگونه تبلیغات ویدئویی می‌تواند باعث رسد کسب‌وکار ما شود.

مزایای تبلیغات ویدئویی

در مقایسه با تبلیغات متنی و تصویری، تبلیغات ویدئویی با ترکیب عناصر دیداری و شنیداری خیلی بهتر می‌توانند بر روی مخاطبان تاثیر گذاشته و پیام شما را به آن‌ها منتقل کنند. این موارد از مهم‌ترین دلایلی هستند که اهمیت تبلیغات ویدئویی در کسب‌وکار شما را عنوان می‌کنند:

  • دریافت تعامل بیشتر: در یک نگاه کلی، ویدئوها برای کاربران جذابیت بیشتری داشته و بهتر می‌توانند احساسات آن‌ها را تحریک کنند و پیام کسب‌وکار شما را به آن‌ها منتقل کنند.

  • هدف‌گیری تعداد زیادی از کاربران: گزینه‌هایی همچون تبلیغات یوتیوب که از جمله متدهای تبلیغات گوگل ادز می‌باشد؛ دارای طیف گسترده‌ای از کاربران بوده و این امکان را برای شما فراهم می‌منند تا برند خود را به تعداد افراد بیشتری معرفی کنید.

  • نرخ تبدیل بهتر: مطالعات نشان داده‌اند که تبلیغات ویدئویی این می‌توانند نرخ تبدیل کاربران را تا 80٪ افزایش دهند که این مورد این گزینه مارکتینگ را به یک ابزار عالی برای افزایش فروش تبدیل کرده است.

  • بازده اقتصادی: در مقایسه با گزینه‌های تبلیغاتی همچون بیلبوردهای خیابانی یا حتی تبلیغات دیجیتالی همچون تبلیغات بنری سایت‌ها، تبلیغات ویدئویی بازده اقتصادی بیشتری برای کسب‌وکارها به همراه دارد. به عنوان مثال تعرفه گوگل ادز برای تبلیغات یوتیوب، عدد بسیار معقولی را برای کاربران ایرانی نشان می‌دهد. عددی که شاید به دلار محاسبه شود؛ اما نرخ بازگشت سرمایه (ROI) بالاتری را هم برای کاربران به همراه دارد.

چگونه با تبلیغات ویدئویی مشتریان بیشتری جذب کنیم؟

چگونه یک کمپین تبلیغات ویدئویی طراحی کنیم؟

برای این که بتوانید حداکثر استفاده زا از تبلیغات ویدئویی داشته باشید؛ نیاز دارید تا از یک برنامه جامع و کارآمد برای طراحی کمپین‌های تبلیغاتی خود استفاده کنید. در ادامه به توضیح مراحل مختلف طراحی یک کمپین تبلیغات ویدئویی کارآمد می‌پردازیم.

  1. اهداف تبلیغاتی و مخاطبان هدف خود را مشخص کنید

قبل از انجام هر کاری نیاز دارید تا به صورت شفاف اهداف کمپین تبلیغاتی خود را مشخص کنید. آیا انتظار دارید تا ترافیک بیشتری برای سایت خود دریافت کنید، ایجاد آگاهی از برندتان را بیشتر کنید یا این که نرخ فروش خود را افزایش دهید؟ مشخص کردن مخاطبان هدف کمپین نیز به همین میزان مهم است. در این مورد به این سوال پاسخ دهید که مخاطبان هدف شما چه افرادی هستند؟ چه نیازهایی دارند و اولیت‌های آن‌ها چه گزینه‌هایی می‌باشد.

با مشخص کردن این موارد می‌توانید یک دید شفاف از نقطه نهایی که قصد دارید به آن برسید داشته باشید.

  1. داستان جذابی برای نقل کردن داشته باشید

در قلب هر تبلیغ ویدیویی موفق، داستانی جذاب وجود دارد. بر روی ایجاد داستانی تمرکز کنید که با نیاز مخاطبان شما همخوانی داشته باشد. در داستان خود نشان دهید که چگونه محصول یا خدمات شما می‌تواند مشکلات آن‌ها را حل کند. به این موضوع توجه داشته باشید که تلفیق احساسات در داستان سرایی شما می‌تواند ارتباط قوی‌تری میان کسب‌وکار و مخاطبان ایجاد کرده و تاثیر بیشتری بر روی آن‌ها بگذارد.

  1. کوتاه و جذاب باشید

امروزه افراد از دامنه توجه کوتاهی برخوردار هستند؛ بنابراین تبلیغات ویدیویی خود را مختصر و جذاب طراحی کنید. پیشنهاد ما به شما این است تا طول ویدئوهای تبلیغاتی خود را در بازه 15 تا 30 ثانیه انتخاب کنید تا کاربران علاقه خود برای دیدن ویدئو را از دست ندهند. همچنین استفاده از یک قلاب جذاب در ابتدای ویدئو می‌تواند احتمال تماشا ویدیو تا آخر را افزایش دهد.

  1. از تصاویر و صدای با کیفیت در ویدئو تبلیغاتی خود استفاده کنید

تصاویر و صدای با کیفیت برای یک تبلیغ ویدیویی حرفه‌ای و خوش‌ساخت بسیار مهم هستند. در این مورد پیشنهاد می‌شود تا از تجهیزات حرفه‌ای تولید ویدئو استفاده کرده یا از متخصصان تولید ویدئوهای تبلیغاتی کمک بگیرید تا ویدیوی شما کیفیت مناسبی داشته باشد. به این موضوع دقت کنید که کیفیت پایین ویدئو می‌تواند میزان تاثیرگذاری ویدئو تبلیغاتی شما را کاهش داده و به اعتبار برند شما آسیب بزند.

  1. CTA جذابی داشته باشید

تبلیغات ویدیویی شما باید شامل یک دکمه دعوت به اقدام (CTA) جذاب و قانع‌کننده باشد. فرقی نمی‌کند که هدف شما از تبلیغات دریافت ترافیک بیشتر برای سایت، تولید لید یا افزایش فروش باشد؛ مطمئن شوید که CTA شما در عین جذاب بودن، مراحل ساده‌ای برای تکمیل برای کاربران داشته باشد.

چگونه با تبلیغات ویدئویی مشتریان بیشتری جذب کنیم؟

ترفندهای بهینه‌سازی تبلیغات ویدئویی

برای این که بتوانید از تمام پتانسیل تبلیغات ویدئویی برای کسب‌وکار خود استفاده کنید؛ بهتر است تا از یک سری نکات برای بهینه‌سازی کمپین‌های خود مطلع باشید.

بهینه‌سازی مخصوص پلتفرم

هر پلتفرم الگوریتم و ساختار مختص به خود را دارد بدین ترتیب، تبلیغ در هر پلتفرم نیز ممکن است متفاوت با سایر پلتفرم‌ها باشد. به عنوان مثال، چون یوتیوب جدا از این که به عنوان یک پلتفرم سوشال مدیا شناخته می‌شود، یک موتور جست‌وجو نیز می‌باشد. تبلیغاتی که در این شبکه منتشر می‌شوند نیز باید علاوه بر ایجاد درگیری با مخاطبان، برای سرچ کاربران نیز بهینه شده باشند. در حالی که تبلیغات ویدئویی اینستاگرام باید برای پخش خودکار و مشاهده بی‌صدا طراحی شوند. ویدیوهای خود را متناسب با نیازهای منحصر به فرد هر پلتفرم طراحی کنید.

طراحی مناسب برای کاربران موبایلی

با توجه به این که بیشتر محتوای ویدیویی در دستگاه‌های موبایل مشاهده می‌شوند، مطمئن شوید که تبلیغات ویدیویی شما برای استفاده کاربران موبایلی مناسب هستند. از فرمت‌های عمودی یا مربعی بهره بگیرید تا از فضای صفحه بهینه استفاده کنید یا این که از استفاده از اِلِمان‌ها یا متن‌هایی که در تصویر کوچک دیده می‌شوند خودداری کنید.

بهینه‌سازی برای SEO و متاداده‌ها

تبلیغات ویدیویی خود را با کلمات کلیدی و متاداده‌های مرتبط بهینه کنید. در تبلیغات خود از توضیحات جذاب‌، تگ‌ها و کپشن‌ها استفاده کنید تا ویدئوهای شما بیشتر دیده شود. به این موضوع دقت کنید که یک ویدیو با کیفیت می‌تواند در نتایج جستجو رتبه بالاتری داشته باشد و ترافیک ارگانیک بیشتری جذب کند.

اندازه‌گیری و تجزیه و تحلیل عملکرد

برای بهبود مستمر کمپین‌های تبلیغاتی خود، عملکرد آن‌ها را با استفاده از معیارهای کلیدی، اندازه‌گیری و بررسی کنید:

تعداد بازدید و زمان مشاهده

تعداد افرادی که تبلیغات ویدیویی شما را مشاهده می‌کنند و مدت زمانی که با آن تعامل دارند را را رصد کنید. تعداد بازدیدها و زمان‌های مشاهده بالا نشان‌دهنده علاقه و تعامل قوی کاربران با محتوای تبلیغاتی شما می‌باشد.

نرخ کلیک (CTR)

درصد بینندگانی که بر روی CTA شما کلیک می‌کنند را اندازه‌گیری کنید. یک CTR بالا نشان می‌دهد که تبلیغ ویدیویی شما در راضی کردن کاربران برای اقدام به یک عمل مشخص موثر واقع شده است.

نرخ تبدیل

تعداد بینندگانی که اقدام مورد نظر شما را انجام می‌دهند، مانند خرید یا ثبت‌نام در یک سرویس را بررسی کنید. این معیار به طور مستقیم نشان‌دهنده موفقیت تبلیغ ویدیویی شما در جذب مشتریان است.

نگه‌ داشتن مخاطب

تحلیل کنید که بینندگان در کدام قسمت از ویدیو شما از دیدن ادامه آن منصرف می‌شوند تا نقاط ضعف را شناسایی و برطرف کنید. نرخ‌های نگه‌داشتن بالا کاربران نشان می‌دهد که محتوای شما توجه بینندگان را حفظ می‌کند.

نتیجه‌گیری

تبلیغات ویدیویی یک ابزار قدرتمند برای جذب و تبدیل مشتریان است. با ایجاد ویدیوهای جذاب و با کیفیت و بهینه‌سازی آن‌ها برای پلتفرم‌ها و دستگاه‌های مختلف، می‌توانید تاثیر تلاش‌های بازاریابی خود را به طور قابل توجهی افزایش دهید.

به یاد داشته باشید که اهداف واضحی را تعریف کنید، نیاز مخاطبان خود را شناسایی کرده و عملکرد کمپین خود را به طور مداوم رصد کنید. با این استراتژی‌ها شما به خوبی در مسیر جذب مشتریان بیشتر با تبلیغات ویدیویی قرار خواهید گرفت.

5/5 - (1 امتیاز)

نظرات در مورد : چگونه با تبلیغات ویدئویی مشتریان بیشتری جذب کنیم؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *