آنتی ویروس پادویش

چطور قیمت ارزهای دیجیتال را به واحدهای دیگر تبدیل کنیم؟

چطور قیمت ارزهای دیجیتال را به واحدهای دیگر تبدیل کنیم؟

با توسعه روزافزون بازار ارزهای دیجیتال، همچنان تلاطم و نوسان در این بازار موج می‌‌زند و این شرایط ما را مستلزم استفاده از یک سری ابزار و برنامه‌های کاربردی کرده است. در این مقاله قصد داریم تا در ابتدا با مفهوم کریپتوکارنسی آشنا شویم و سپس به معرفی یک ابزار مهم به نام «ماشین حساب ارز دیجیتال» می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید.

سرمایه‌گذاری در کریپتوکارنسی

کریپتوکارنسی یک ارز دیجیتال است که برای کار به عنوان یک وسیله مبادله طراحی شده است و از رمزنگاری برای ایمن سازی و تأیید تراکنش‌ها و همچنین کنترل ایجاد واحدهای جدید یک ارز دیجیتال خاص استفاده می‌کند.

بسیاری از ارزهای دیجیتال بر اساس فناوری بلاک چین ساخته شده‌اند، که یک دفتر کل توزیع شده است که توسط یک شبکه توزیع شده از رایانه‌ها اجرا می‌شود. ارزهای دیجیتال از ارزهای فیات مانند دلار ایالات متحده یا پوند انگلیس متمایز هستند،  زیرا هیچ مرجع مرکزی آنها را صادر نمی‌کند و به طور بالقوه آنها را در برابر دخالت یا دستکاری دولت غیرقابل نفوذ می‌کند.

افراد بیشماری از ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری و کسب سود استفاده می‌کنند؛ همچنین به تازگی برای امور مالی روزمره از جمله خریدهای روزانه از فروشگاه‌های آنلاین و رزرو هتل و پرواز و… از ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود. در این راستا تعیین ارزش هر ارز دیجیتال در لحظه نسبت به ارز فیات مسئله مهمی است. از طرفی دیگر تبدیل ارزهای دیجیتال به یکدیگر نیز در این بازار اهمیت بسزایی دارد. در تمام این فرآیند سرعت و دقت مهمترین فاکتورهای این تبدیل ارزش هستند؛ بنابراین ماشین حساب ارز دیجیتال به روی کار آمد تا در کوتاه‌ترین زمان دقیق‌ترین پاسخ را به این تبدیل ارزش‌ها ارائه کند.

علت نوسانات زیاد این صنعت چیست؟

به دلیل جدید بودن این صنعت، نوسانات زیادی در فضای ارزهای دیجیتال وجود دارد. ارزش کریپتوکارنسی ناشی از محدود بودن آن است. برای مثال، پروتکل بیت کوین حداکثر 21 میلیون بیت کوین را برای استخراج تعیین می‌کند. بنابراین، با ورود افراد بیشتری به فضای کریپتو، محدودیت بیت کوین به ناچار افزایش می‌یابد و باعث افزایش قیمت آن می‌شود. برخی از کوین‌ها نیز از مکانیسم سوزاندن برای افزایش ارزش خود با از بین بردن بخشی از عرضه استفاده می‌کنند.

از طرفی دیگر حساب‌هایی که مقادیر زیادی از یک ارز دیجیتال را در خود نگه می‌دارند ممکن است شروع به فروش کنند و باعث افت قیمت‌ها شوند. این حساب‌ها به‌عنوان نهنگ‌ها شناخته می‌شوند، زیرا موقعیت قابل توجهی دارند و اگر گروهی از افراد با فروش دارایی‌های رمزنگاری موافقت کنند، می‌توانند بر بازار تأثیر بگذارند.

در کنار این نوسانات است که سرعت در محاسبه ارزش کریپتو اهمیت بیشتری پیدا می‌کند، تا افراد بتوانند در زمان مناسب به خرید و یا فروش ارز خود بپردازند و از این فرآیند سود کسب کنند. مبدل ارز دیجیتال می‌تواند در لحظه استعلام قیمت‌ها را بگیرد و شما را از یک محاسبه پیچیده ضرب و تقسیم در اعداد اعشاری بی‌نیاز کند. ماشین حساب ارز دیجیتال این کار را به سادگی برای شما انجام می‌دهد.

چطور قیمت ارزهای دیجیتال را به واحدهای دیگر تبدیل کنیم؟

ماشین حساب ارز دیجیتال و پیدا کردن دقیق قیمت در نوسانات

همان‌طور که گفتیم ماشین حساب ارز دیجیتال ابزاری برای تبدیل قیمت ارزهای دیجیتال به تومان یا دلار است. ماشین حساب ارز دیجیتال به شما امکان تخمین قیمت رمز ارز مورد نظر را بر پایه ارز فیات دلخواه شما می‌دهد. علاوه بر تبدیل و تخمین قیمت، می‌توانید از ماشین حساب ارز دیجیتال برای مقایسه قیمت دو ارز مختلف نیز استفاده کنید. به‌عنوان مثال شما می‌توانید دارایی بیت کوین خود را با اتریوم در بازار مقایسه کرده و میزان سرمایه خود را بر اساس این دو ارز بسنجید.

کاربردهای ماشین حساب ارز دیجیتال

  • تبدیل ارزهای مختلف: اصلی‌ترین کاربرد یک ماشین حساب ارز دیجیتال، تبدیل ارزهای دیجیتال مختلف به یکدیگر است. شما در ماشین حساب ارز دیجیتال به راحتی می‌توانید بیت کوین، اتریوم و سایر آلت کوین‌ها را به تومان یا دلار تبدیل کنید یا حتی از آن برای تبدیل رمز ارزها به یکدیگر بهره ببرید.
  • ارزش سنجی دارای دیجیتال: کاربرد دیگر ماشین حساب ارز دیجیتال، ارزش سنجی دارایی شما است. به‌عنوان‌ مثال، شما می‌توانید با انتخاب یک رمز ارز و تبدیل آن به تومان یا دلار، ارزش دارایی خود را با قیمت لحظهای رمز ارزها تخمین بزنید.

ماشین حساب ارز دیجیتال والکس

صرافی والکس با ارائه یک ماشین حساب ارز دیجیتال، امکان محاسبه سود، تخمین ارزش دارایی و تبدیل ارزها به یکدیگر را برای کاربرانش فراهم کرده است. برای استفاده از ماشین حساب والکس کافی است مقدار دارایی خود را در صفحه ماشین حساب ارز دیجیتال وارد کنید و ارزش دارای خود را نسبت به پول فیات (تومان، دلار) انتخابی یا سایر ارزهای دیجیتال دیگر (بیت کوین، اتریوم و…) مشاهده نمایید. قابلیت‌های ماشین حساب ارز دیجیتال والکس عبارتند از:

  • تبدیل دارایی ریالی به ارزهای دیجیتال
  • تبدیل دارای دلاری به ارزهای دیجیتال
  • تبدیل ارزهای دیجیتال به تومان (دارایی ریالی)
  • تبدیل ارزهای دیجیتال به دلار
  • تبدیل ارزهای دیجیتال به یکدیگر

چگونه سود یا زیان در کریپتو را محاسبه کنیم؟

دو روش برای محاسبه سود یا زیان ارزهای دیجیتال وجود دارد. اولین مورد با نگاه کردن به ارزش دارایی‌های خود و مقایسه آن با قیمتی است که آنها را خریداری کرده‌اید. راه دوم این است که ببینید چقدر پول در ارز فیات به دست آورده‌اید یا از دست داده‌اید.

به عنوان مثال، بیایید فرض کنیم که ما 1 بیت کوین را به قیمت 10000 دلار در ژانویه 2018 خریدیم و آن را به قیمت 15000 دلار در دسامبر 2018 فروختیم. چقدر سود داشتیم؟ طبق این روش محاسبه، ما 50 درصد سود (5000 دلار) داشتیم. با کم کردن مبلغ خرید از قیمت فروش، مطمئناً متوجه خواهید شد که آیا سود کرده‌اید یا خیر. در نهایت برای محاسبه لحظه‌ای سود خود 5000 دلار را ضربدر قیمت کنونی تتر یعنی حدود 36 هزار تومان می‌کنیم و مبلغ 180 میلیون تومان سود نهایی ما است.

اما این کار را به سادگی یک کلیک و انتخاب ارزها در ماشین حساب ارز دیجیتال می‌توان انجام داد؛ بدون نیاز به استعلام قیمت آن ارز و تتر.

جمع بندی

به عنوان یک سرمایه‌گذار، مطمئن شوید که همیشه تحقیقات خود را انجام می‌دهید و سؤالات زیادی در مورد اینکه چگونه یک پروژه فرصت‌های بازار خود را بررسی می‌کند، بپرسید. شناخت مفاهیم اولیه کریپتوکارنسی اول قدم در تبدیل شدن به یک سرمایه‌گذار موفق است. این چیزها ممکن است در نگاه اول مهم به نظر نرسند، اما می‌توانند تعیین کنند که آیا سرمایه شما نتیجه می‌دهد یا از بین می‌رود. از استفاده از ابزارهای مدرن مثل “ماشین حساب ارز دیجیتال” یا “مبدل ارز دیجیتال” در این مسیر غافل نشوید. همچنین در نظر داشته باشید قیمت محاسبه ارزها بر اساس آخرین نرخ معامله صورت گرفته آن ارز در بازار محاسبه می‌شود.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : چطور قیمت ارزهای دیجیتال را به واحدهای دیگر تبدیل کنیم؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *