پادویش

چشم هایی در تاریکی؛ بهترین انواع دوربین های مداربسته دید در شب 2022

چشم هایی در تاریکی؛ بهترین انواع دوربین های مداربسته دید در شب 2022

همه ما حضور در فضاهایی با نور کم را تجربه کرده ایم. چشم ما با دریافت بازتاب نوری که از اشیا و افراد ساطع میشود، آنها را می‌بیند. دوربین های مدار بسته دید در شب نیز همینکار را میکنند. اما برای سالها این دوربین‌ها حتی کیفیت چشم مارا هم نداشتند. این مساله، یک چالش غالب برای نصب کنندگان و کاربران دوربین های مداربسته بوده است. در گذشته، تصاویر گرفته ‌شده از دوربین های مداربسته در محیط‌های تاریک (یا در طول شب) اغلب سیاه و سفید، مبهم و یا با کیفیت های بسیار پایین بوده است که در مواقع اضطراری کمکی به افراد نمی‌کرده است.

فرادرس

ظهور تکنولوژی دید در شب و هم چنین دید در شب رنگی در دوربین های مداربسته اما سرآغازی بر انقلاب در تکنولوژی دوربین های امنیتی بود. پیشتازان فناوری دوربین های مداربسته مانند دوربین مداربسته داهوا، دوربین شیائومی، دوربین مداربسته هایک ویژن و … با به روز رسانی و توسعه تکنواوژی دید در شب در دوربین های تولیدی خود، بستر ایمنی و امنیت بیشتر را برای مردم در سراسر جهان فراهم کردند.

وقتی صحبت از بهترین دوربین‌ها و سیستم های امنیتی دید در شب می شود، همه دوربین ها در یک ردیف قرار نمی‌گیرند. در این مقاله، برخی از بهترین انواع دوربین های مداربسته دید در شب در سال 2022 را، بر اساس ویژگی‌ها، سهولت نصب و استفاده، وضوح تصویر و رضایت کاربران مورد بررسی قرار داده ایم.

تکنولوژی دید در شب چیست؟

دوربین مداربسته دید در شب نوعی از دوربین مداربسته است که قادر به ضبط تصاویر در شرایط کم نور یا بدون نور است. این دوربین ها به طور معمول دارای چراغ های LED مادون قرمز(IR)  هستند که نور نامرئی ای را ساطع می‌کنند و دوربین می تواند در تاریکی، تصاویر رنگی و یا غیر رنگی تولید کند. این مشخصه، به دوربین مداربسته دید در شب اجازه می دهد حتی در محیط های بسیار کم نور، تصویری واضح ثبت کند.

چشم هایی در تاریکی؛ بهترین انواع دوربین های مداربسته دید در شب 2022

قابلیت دید در شب به تدریج برای دوربین های مداربسته ضروری شده است؛ زیرا بسیاری از سرقت ها در شب اتفاق می افتد؛ بنابراین با نصب دوربین مداربسته دید در شب، خصوصا از برندهای پیشرفته در این صنعت مثل دوربین مداربسته داهوا و شیائومی، وقتی عمیقاً در خواب هستید یا از محل کار خود دور هستید، احساس امنیت بیشتری خواهیدکرد.

دوربین های رنگی دید در شب گزینه بهتری نسبت به دوربین های دید در شب معمولی هستند؛ زیرا تصویری واضح و رنگی از آنچه در طول شب اتفاق می افتد را به مردم ارائه می دهند. فیلم های با وضوح بالا از وقایع فضاهای کم نور و یا فضاهای بیرونی در شب، برای مقامات مجری قانون در هنگام تلاش برای تحقیق در مورد جرم نیز بسیار مفید می باشد. امروزه برندهای زیادی در زمینه تولید دوربین های مداربسته دید در شب فعالیت دارند که از جمله آنها می تواند دوربین مداربسته داهوا را نام برد که از برترین برندهای تولید کننده دوربین های مداربسته دید در شب می باشد. تکنولوژی دید در شب اما مانند سایر تکنولوژی ها قصد توقف ندارند و روز به روز در ساختمان های تحقیق و توسعه این برند ها در حال تکامل است. در ادامه با معرفی این تکنولوژی ها همراه ما باشید.

سیر تکاملی تکنولوژی دید در شب؛ دوربین مداربسته در حال تغییر با ویژگی Night Vision

قبل از تولید دوربین های دید در شب امروزی، عینک‌های شب تنها روش دید در شب بودند؛ بنابراین به‌طور گسترده به ‌ویژه در دریانوردی و ارتش مورد استفاده قرار می‌گرفتند. دوربین های مداربسته نیز در گذشته، تنها تصاویر سیاه و سفیدی از فضاهای تاریک و یا در شب ارائه می دادند که برای برقراری امنیت در این محیط ها کافی نبودند.

با گذشت زمان و نیاز روزافزون افراد به تصاویری با کیفیت بالاتر و هم چنین نیاز به وضوح بیشتر در ارائه تصاویر دوربین مداربسته به عنوان مدرک، تکنولوژی دید در شب به دوربین های مداربسته اضافه شد و می توان گفت انقلابی در فناوری دوربین های مداربسته امنیتی شکل گرفت.

انواع دوربین های دید در شب را می توان به چند دسته تقسیم کرد.

  1. دوربین دید در شب مادون قرمز (IR)
  2. دوربین دید در شب رنگی که شامل دوربین های Starlight و Warmlight می باشد.

در ادامه به به معرفی دو تکنولوژی نوین Starlight و Warmlight در دوربین های دید در شب میپردازیم.

تکنولوژی های نوین در دوربین های مدار بسته دید در شب

Starlight: همانگونه که گفته شد، دوربین های مداربسته دید در شب از اشعه مادون قرمز برای تشخیص اشیا در شب استفاده می‌کنند. اما یک چالش اساسی برای آنها زمانی بود که کیفیت تصویر افزایش می‌یافت و در نتیجه ارائه تصویر با کیفیت در نور کم دشوارتر می‌شد.

چشم هایی در تاریکی؛ بهترین انواع دوربین های مداربسته دید در شب 2022

با ورود تکنولوژی Starlight، شرکت ها پیشگام دوربین مداربسته با تغییر در دیافراگم دوربین ها، حساسیت سنسور، سرعت شاتر و…  ادعا کردند می‌تواند حتی در نور ستارگان هم، قابلیت دید در شب رنگی با وضوح تصویر بالا ارائه دهند. چشم انسان در نور زیر 20 لوکس(واحد اندازه گیری نور) قادر به تشخیص اشیا نیست، اما Starlight در نور 0 لوکس هم تصاویر را تشخیص می‌دهد. یک دوربین دید در شب خوب، نیاز به لنزی با قابلیت ثبت تصاویر با وضوح بالا دارد که Starlight  این ویژگی را به ارمغان آورد.

Warmlight: دیدن، چه به وسیله چشم ما چه به وسیله دوربین، به نور و بازتاب آن نیاز دارد. دوربین های قدیمی دید در شب یعنی IR ها از تاباندن نور نامرئی مادون قرمز برای این امر استفاده می‎کردند، اما دوربین های وارم لایت که در اصل نام آنها Full Color Night Vision است از LED های ultra-bright array  که نور طبیعی مرئی را میتابانند استفاده می‌کنند. درنتیجه برای محیط های بسته که میدان دید کمتری نیاز دارد مناسب‌تر است. با ما باشید تا عملکرد برند دوربین مداربسته داهوا، شیائومی، هایک ویژن را در بکارگیری این تکنولوژی های جدید دید در شب بررسی کنیم.

کیفیت تصویر واقعی در محیط‌های تاریک با دوربین های دید در شب رنگی داهوا

برای شناخت برترین دوربین‌های دید در شب رنگی در سال 2022، از بررسی برند مشهور دوربین مداربسته داهوا (Dahua) آغاز می‌کنیم. دوربین مداربسته 4K تمام رنگی داهوا از فناوری دید در شب رنگی بر مبنای تکنولوژی Starlight استفاده می‌کند و تصاویر و فیلم‌های نظارتی پیشرفته‌تر را 24/7 ارائه می‌دهد.

HAC-B1A21 دوربین بالت دید در شب رنگی داهوا، HAC-T1A21 دوربین دام دید در شب رنگی داهوا، برترین مدل‌های دوربین مداربسته داهوا با قابلیت دید در شب رنگی در سال 2022 می‌باشند که با بهره‌گیری از به روزترین تکنولوژی داهوا، تصاویر رنگی با کیفیت بالا را در محیط‌های تاریک و هم چنین در شب ارائه می دهند.

این دوربین ها در مدل های فلزی و پلاستیکی و هم چنین با کیفیت تصاویر 2 و 4 مگا پیکسل، از برترین‌های دید در شب رنگی می باشند. با پیشرفت های مداوم دوربین مداربسته داهوا در نرم افزار و سخت افزار، نسل جدید فناوری تمام رنگی اکنون به ساختار دوربین مداربسته داهوا اضافه شده است. دوربین مداربسته دید در شب رنگی داهوا می تواند تصاویر رنگی با کیفیت بالا را حتی زمانی که نور سفید خاموش است، ضبط کند که آلودگی نوری را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. علاوه بر این، رزولوشن 4K این دوربین ها امکان ارائه جزئیات رنگی کاملا زنده را در شب فراهم می‌کند. هم چنین دوربین مداربسته داهوا زوم اپتیکال و ویژگی‌های هوش مصنوعی را ارائه می‌دهد که به صرفه‌جویی در هزینه‌ها و بهبود کارایی دوربین کمک می‌کند و این دوربین ها را برای انواع فضاهای کاربردی مناسب می‌کند.

شیائومی، پیشتاز در انواع تکنولوژی

در ادامه بررسی برترین دوربین های دید در شب به برند محبوب دوربین شیائومی می رسیم. شرکت دوربین شیائومی در گذشته با تولید باتری های موبایل فعالیت خود را آغاز کرده بود و سپس با تولید گوشی های موبایل به روز و با قیمت مناسب توانست به شهرت برسد و سهم بزرگی از بازار تلفن همراه در جهان را به خود اختصاص دهد. در چند سال اخیر، شیائومی با تولید دوربین های مداربسته، وارد بازار کالاهای امنیتی شده است و توانسته در این مدت کوتاه با ارائه دوربین های با کیفیت و با قیمت مناسب، جایگاه خود را در میان سایر رقبا در بازار دوربین های مداربسته تثبیت کند.

دوربین شیائومی بی سیم گردان مراقب کودک (BabyCam) یکی از برترین مدل های دوربین شیائومی با قابلیت دید در شب رنگی می‌باشد که مورد توجه کاربران زیادی قرار گرفته است. وضوح تصویر بالا، راحتی نصب، حمل آسان، بی سیم بودن و قیمت مناسب از جمله ویژگی‌هایی هستند که دوربین شیائومی را در میان مخاطبان محبوب کرده است.

دوربین مداربسته هایک ویژن و تکنولوژی دید در شب

هایک ویژن دیگر برند چینی تولید دوربین مداربسته می باشد که با توجه به تولید دوربین های با کیفیت و مقرون به صرفه شهرت دارد. دوربین های این برند با آخرین تکنولوژی دوربین های مداربسته تولید می شوند. هایک ویژن علاوه بر دوربین های مداربسته، طیف گستره ای از محصولات مرتبط با دوربین مداربسته مانند دستگاه های ذخیره تصاویر ویدئویی، سیستم های هشدار و دزدگیر، دوربین های خودرو و … را به بازار عرضه می‌کند.

در ادامه آشنایی با برترین های دید در شب در سال 2022 به مدل های محبوب برند هایک ویژن در زمینه دید در شب رنگی می‌رسیم. CE76D0T-ITPF دوربین مداربسته دام هاک ویژن و CE16D0T-ITPF دوربین مداربسته بالت هایک ویژن دو مدل برتر هایک ویژن در زمینه ارائه تصاویر دید در شب رنگی می‌باشند که با وجود تصاویر با کیفیت خود در میان مخاطبان شناخته می‌شوند.

در بهترین دوربین های دید در شب باید به دنبال چه چیزی باشید؟

عوامل زیادی بر انتخاب نهایی دوربین مداربسته دید در شب رنگی تأثیر می گذارد؛ اما به یاد داشته باشید، یک دوربین مداربسته با کیفیت بالا با توانایی دید در شب، دارای ویژگی هایی است که در ادامه به آن اشاره کرده‌ایم.

  • کیفیت بالا و وضوح تصویر

وضوح تصویر بالا تر به معنای ضبط جزئیات بیشتر، از جمله شماره پلاک و جزئیات چهره افراد است.

  • مقاوم در شرایط آب و هوایی متفاوت

دوربین مداربسته خصوصا اگر در فضای بیرونی نصب میشود باید مقاوم دربرابر شرتایط آب و هوایی متفاوت باشد.

  • زاویه دید

یک دوربین امنیتی دید در شب باید حداقل های زاویه و مسافت دید را داشته باشد. دوربین مداربسته داهوا از این نظر بسیار خوب عمل کرده و آزمون خود را به خوبی گذرانده است.

  • قیمت مناسب

علاوه بر فاکتورهای گفته شده در رابطه با انتخاب بهترین دوربین دید در شب، قیمت مناسب دوربین نیز بسیار مهم می باشد؛ اگر به دنبال دوربین مداربسته دید در شب با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت می باشید، دوربین مارکت یکی از بسترهای فروش این دوربین های مداربسته با قیمت های مناسب می باشد.

در پایان بررسی برترین دوربین های مداربسته دید در شب سال 2022 باید اشاره کنیم که گاه افراد در هنگام انتخاب دوربین مداربسته مورد نظر خود دچار سردرگرمی می شوند. این مساله به علت وجود برندها و مدل های متفاوت در بازار و قیمت های متنوع آنها می‌باشد.

بعد از اینکه ویژگی های کلیدی دوربین های مداربسته دید در شب را یاد گرفتید، ممکن است مطمئن نباشید دوربینی که انتخاب می کنید برای شما مناسب است یا خیر؟ با خرید از یک فروشگاه و نمایندگی معتبر دوربین مداربسته می توانید از بابت خرید امن و مناسب خود اطمینان حاصل کنید. دوربین مارکت یکی از این فروشگاه ها می باشد که با ارائه دوربین هایی با برند اصل و قیمت مناسب، توانسته است رضایت مخاطبان خود را جلب کند. دوربین مداربسته داهوا، دوربین شیائومی، دوربین هایک ویژن و … از جمله برندهایی هستند که در این سایت معتبر دوربین مداربسته به فروش می‌رسند.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : چشم هایی در تاریکی؛ بهترین انواع دوربین های مداربسته دید در شب 2022

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *