آنتی ویروس پادویش

چرا هر میکروفونی ارزش خریدن ندارد؟ ویژگی‌های میکروفون استاندارد

چرا هر میکروفونی ارزش خریدن ندارد؟ ویژگی‌های میکروفون استاندارد

فرقی ندارد که یک نوازنده ساز، خواننده، ضبط کننده پادکست یا تولید کننده محتوای شبکه‌های اجتماعی و… باشید، انتخاب میکروفون مناسب برای افزایش کیفیت و قدرت محتوای تولید شده توسط شما، بسیار مهم است.

در ادامه‌ی این مطلب، دلایلی را که چرا هر میکروفون ارزش خریدن ندارد و ویژگی‌های استانداردی که یک میکروفون باید داشته باشد، را بررسی خواهیم کرد.

اهمیت یک میکروفون استاندارد

قبل از اینکه به ویژگی‌های یک میکروفون استاندارد بپردازیم، بیایید ابتدا بررسی کنیم که چرا سرمایه‌گذاری روی آن مهم است. میکروفون یک ابزار ضروری برای افرادیست که نیاز به ضبط صدا دارند. یک میکروفون استاندارد تضمین می‌کند که کیفیت صدای ضبط شده، واضح و عاری از هر گونه نویز ناخواسته است. همچنین امکان کنترل بهتر صدا را فراهم می‌کند و ویرایش و بهبود صدا را آسان‌تر می‌کند. برای اینکه دقیق‌تر این موضوع را بررسی کنید، می‌توانید راهنمای جامع خرید میکروفون را از طریق این لینک مطالعه نمایید و اطلاعات کاربردی، مفید و دقیق‌تری را در زمینه خرید میکروفون کسب کنید.

ویژگی های یک میکروفون استاندارد

۱. پاسخ فرکانس

پاسخ فرکانسی یک میکروفون به محدوده فرکانس‌هایی که می‌تواند دریافت کند، اشاره دارد. یک میکروفون استاندارد باید پاسخ فرکانس وسیعی داشته باشد، به این معنی که می‌تواند فرکانس های پایین و بالا را با دقت ثبت کند. این یک فاکتور مهم است؛ زیرا تضمین می‌کند که صدای ضبط شده، تحریف نشده و طبیعی به نظر می‌رسد.

۲. حساسیت

حساسیت میکروفون توانایی آن در دریافت صدا است. یک میکروفون با حساسیت بالا به ویژه برای ضبط آواز یا سازهایی با دامنه دینامیکی گسترده بسیار مهم است، زیرا باعث می‌شود صدایی پویاتر و دقیق‌تر ضبط و ارائه شود.

دوم اینکه یک میکروفون خوب باید نسبت سیگنال به نویز بالایی داشته باشد. این بدان معنی است که میکروفون می‌تواند صدای مورد نظر را بدون دریافت نویز پس زمینه ناخواسته ضبط کند. این به ویژه برای ضبط صدا در محیط‌های پر سر و صدا بسیار مهم است.

۳. جهت دار بودن

جهت گیری به توانایی میکروفون برای دریافت صدا از یک جهت خاص اشاره دارد. یک میکروفون استاندارد باید دارای الگوی کاردیوید یا همان جهت گیری در دریافت صدا باشد، به این معنی که صدا را از سمت جلو دریافت می کند و صدا را از طرفین و پشت رد می‌کند. این ویژگی برای کاهش نویز پس زمینه و اطمینان از اینکه دریافت صدا از منبع مورد نظر متمرکز شده است، مهم است.

۴. دوام

یک میکروفون استاندارد باید از مواد مرغوب ساخته شده و ساختار محکمی داشته باشد. چرا که میکروفون‌ها اغلب در محیط های مختلف استفاده می‌شوند و ممکن است در معرض آسیب یا فرسودگی قرار گیرند. یک میکروفون بادوام تضمین می‌کند که برای مدت طولانی به عملکرد خوب خود ادامه می‌دهد.

۵. قیمت

در حالی که قیمت نباید تنها فاکتور در هنگام خرید میکروفون باشد، اما آیتم مهمی است. یک میکروفون استاندارد ممکن است بیش از یک میکروفون مقرون به صرفه هزینه داشته باشد، اما سرمایه گذاری ارزشمندی است. میکروفون‌های ارزان‌تر ممکن است ویژگی‌ها و کیفیت یک میکروفون استاندارد را نداشته و نیاز به تعویض مکرر داشته باشند و در دراز مدت انتخاب به صرفه‌‌ای نباشند.

به چه نوع میکروفونی نیاز دارید؟

میکروفن‌ها در اشکال، اندازه‌ها و عملکردهای مختلفی وجود دارند. در حالی که همه آن‌ها صدا را دریافت و آن را به سیگنال‌های الکتریکی تبدیل می‌کنند، اما انواع مختلف میکروفون‌ها در سناریوهای خاصی تخصص دارند و برای بکارگیری در اهداف خاصی ساخته می‌شوند. بدین منظور، در ادامه، انواع مختلف میکروفون‌ها را بررسی خواهیم کرد.

۱. میکروفون‌های داینامیک

این میکروفون‌ها که به آن سیم پیچ متحرک هم می‌گویند، با استفاده از القای الکترومغناطیس امواج صدا را دریافت کرده و از طریق گیرنده پخش می‌کنند.

در کل میکروفون‌های داینامیک از کمترین حساسیت در مقابل فشار صدا و آسیب فیزیکی برخوردار هستند. این مزیت استفاده از آن‌ها برای فشارهای صوتی زیاد، مانند ضبط صدای سازهایی درامز، گیتار و برای آواز روی صحنه، توجیح می‌کند. همچنین برخورداری از حساسیت پایین، آن‌ها را برای استفاده در محیط‌های شلوغ و پر سر و صدا نیز قابل استفاده می‌کند.

از میکروفون‌های داینامیک ‌برای تقویت صداهای تولید شده به صورت زنده نیز استفاده می‌شود، چرا که میکروفون‌های مقاومی در برابر فیدبک هستند. این میکروفون‌ها معمولا دوام و ماندگاری بالایی دارند اما عواملی همچون آسیب‌های فیزیکی، قرارگیری در معرض دما و رطوبت‌های شدید، می‌توانند مقدار آن را کم یا زیاد کنند.

چرا هر میکروفونی ارزش خریدن ندارد؟ ویژگی‌های میکروفون استاندارد

از نقاط ضعف این نوع میکروفون باید به این نکته اشاره کرد که در انتقال پاسخ فرکانسی شاید خوب عمل نکنند. در واقع میکروفون‌های داینامیک همۀ فرکانس‌ها را (مخصوصا در فرکانس‌های بالا) ، به طور یکنواخت انتقال نمی‌دهند.

۲. میکروفون‌های خازنی یا کاندنسر

برای اجرای عملکردشان، این نوع میکروفون‌ها از خازن استفاده می‌کنند و دارای یک غشاء، یک الکترود ثابت، یک باتری هستند.

میکروفون

میکروفون‌های خازنی به دلیل حساسیت در ضبط جزئیات صدا و پخش صدای بسیار خوب‌شان، معروف شده‌اند. ساختار میکروفون‌های خازنی اغلب پیچیده‌تر بوده و قیمت بیشتری نسبت به سایر انواع میکروفون‌ها دارند.

این نوع میکروفون‌ها، معمولا به دلایلی چون حساسیت خوب، پاسخ فرکانسی گسترده و دقت بالا در ضبط جزئیات صدا انتخاب می‌شوند.

معمولا برای خرید میکروفون استودیویی، ضبط آواز، سازهای آکوستیک و سایر منابع صوتی که ثبت جزئیات دقیق صدا بسیار مهم است، این نوع میکروفون‌ها مناسب‌ترین گزینه هستند.

۳. میکروفون‌های ریبون

این میکروفون‌ها مانند میکروفون‌های داینامیک، از القای الکترومغناطیسی استفاده می‌کنند. به علت سیگنال خروجی ضعیفِ میکروفون‌های ریبون، اغلب در خروجی آن‌ها یک مبدل برای تقویت صدای خروجی وجود دارد. این مبدل خروجی همچنین از عناصر میکروفون در برابر امواج الکتریکی یا قطع و وصل شدن ناگهانی منبع تغذیه، محافظت می‌کند.

میکروفون‌های ریبون به جزئیات صدا بسیار حساس هستند و شدت فرکانس‌های بالا را به خوبی کنترل می‌کنند. این ترکیب دلیلی برای گرم و البته دقیق بودن صدای این میکروفون است. ریبون‌ها به طور قابل توجهی در برابر هوا و ارتعاشات آن حساس هستند. بنابراین باید حتما فاصلۀ بین میکروفون و منبع صدا رعایت شود.

۴. میکروفون‌های لاوالیر (یقه‌ای)

لاوالیرها که به آن‌ها میکروفون‌های یقه‌ای نیز می‌گویند، میکروفون‌های کوچکی هستند که فرد آن را معمولا به یقۀ‌ی لباس خود وصل می‌کند. این میکروفون‌ها معمولا به یک فرستندۀ بی‌سیم متصل می‌شوند. میکروفون‌های یقه‌ای به صورت گسترده‌ای توسط یوتوبرها یا تولید کننده‌های محتواهای ویدیویی و آموزشی، بلاگرها و یا به عنوان تقویت کننده در اجراهای زنده و… به کار گرفته می‌شوند.

برای اطلاع از قیمت و خرید میکروفون یقه ای اصل و باکیفیت از برندهای معتبر می‌توانید سری به فروشگاه مالتینا بزنید و انواع مختلف میکروفون‌های یقه‌ای و ویژگی‌های آن‌ها را بررسی و آن‌ها را با مناسب‌ترین قیمت و با ضمانت اصالت و کیفیت، خریداری کنید.

سخن پایانی

بسیار مهم است که روی میکروفونی با کیفیت بالا که متناسب با نیازهای شما باشد، سرمایه گذاری کنید. به یاد داشته باشید که هنگام خرید انواع میکروفون، قیمت، کیفیت صدا، قابلیت حمل و ویژگی های‌استاندارد را در نظر بگیرید. با انتخاب و خرید میکروفون مناسب، می توانید کیفیت محتوای خود را تا حد بسیار زیادی، افزایش دهید.

یک میکروفون استاندارد باید پاسخ فرکانسی گسترده، حساسیت بالا، الگوی کاردیوئید، دوام و قیمت مناسب داشته باشد. هنگام خرید میکروفون، مهم است که نیازهای خود را در نظر بگیرید، در مورد انواع مختلف ‌آن‌ها تحقیق کنید تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشد.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : چرا هر میکروفونی ارزش خریدن ندارد؟ ویژگی‌های میکروفون استاندارد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *