پیش بینی قیمت بیت کوین تا سال 2030

ریزش بیت کوین تا کی ادامه دارد

برخی از ویژگی ها همچون قابلیت ثبات، امنیت و اطمینان، بیت کوین را به بزرگ‌ترین پادشاه بی مخالف ارزهای دیجیتال تبدیل نموده است. درنتیجه اکثر سرمایه گذاران خواهان این نوع ارز دیجیتال هستند. همچنین سرمایه گذاران جهت ورود به بازار بایستی لحظه مناسبی تعیین نمایند. البته قیمت بیت کوین از روی حفظ، خرید و فروش این ارز مشخص می شود.

آیا قیمت بیت کوین تا سال 2030 پیش بینی می شود؟

طبق پژوهش های جدید از طرف یک گروه تحقیقاتی قیمت بیت کوین را تا سال 2030 حدود 397000 دلار پیش بینی می کنند. همچنین در نظریه های این پژوهش اعلام نموده که اگر BTC قادر به دسترسی 10% از بازارهای جهان باشد، قیمت این ارز رشد 4000 درصدی خواهد داشت. البته کوین تلگراف نیز احتمال رسیدن این ارز را در 10 سال آینده حدود 400000 دلار تخمین زده است. این تحقیق نیز مدعی است که روند صعودی بازار آلت کوین ها حتمی است.

اصلاح بیت کوین تا کی ادامه دارد؟

یکی از سؤالاتی که از زمان آشنایی با BTC و دیگر ارز دیجیتال ها مطرح می شود، اصلاح بیت کوین تا کی ادامه دارد. پس با توجه به روند دستیابی هشت بلاک در BTC همچون پیدا کردن فلز گرانبهای طلا از طریق معدنچیان است که نام ماینینگ یا استخراج روی آن گذاشته می شود. ولی استخراج این ارز همچون روند اضافه نمودن بلاک های نوین به بلاک چین خواهد بود.البته بسته به این شرایط نمی توان فرایند استخراج را فقط دریافت پاداش یا دریافت سکه های بارارزش BTC تلقی نمود. زیرا تعداد سکه های این ارز در 21 میلیون واحد محدود می شود که تا به حال 17.5 میلیون از آن ها در این شبکه آزاد گردیده و قابلیت انتقال یا گردش را دارد.

البته به علت فراموشی کلید خصوصی بیت کوین توسط برخی از صاحبان نمی توان به آن ها دسترسی پیدا کرد. ولی استخراج این ارز و افزودن بلاک های نوین به شبکه به طور مستمر ادامه خواهد داشت. البته این موضوع در مورد پاداش بلاک ها تا حدودی متفاوت است. همچنین تعداد واحدهای BTC هیچ وقت به 21 میلیون نخواهد رسید. پس اگر 20999999.9 واحد از این ارز دیجیتالی وجود داشته باشد، تحت هیچ شرایطی پاداش بلاک به صفر مطلق نخواهد رسید. ناگفته نماند که تعداد این ارز در سال آینده حدود 6.25 است. بنابراین از لحاظ ریاضی تقسیم پاداش هر چقدر ادامه یابد باز به صفر مطلق نمی رسد.

پروتکل BTC به این شکل است که پاداش های بلاک آن در هر دوره 4 ساله نصف می شود. اگر این پروسه را همچون نصف نمودن ذره ای از یک عنصر یا ماده در نظر گرفت که در نهایت به اتم می رسد. پس پاداش بلاک ها با همین فرایند بعد از هر بار نصف نمودن به واحد کوچک پروتکل BTC یا همان یک ساتوشی تبدیل می شود. البته در صورت تغییر واحد BTC در پروتکل آن قادر به ادامه استخراج جهت دستیابی به واحد های خیلی کوچکتر از ساتوشی خواهد بود.

ریزش بیت کوین تا کی ادامه دارد

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2025

ارز دیجیتال BTC جزء موفق ترین و نخستین ارز رمزنگاری شده در سطح جهان است که از لحاظ قیمت سابقه ای زیادی دارد. زیرا  قیمت بیت کوین در سال 2021 به حدی رسید که خارج از انتظار مردم بود. این دوره صعودی ارز BTC را در سال 2021 به چیزی معادل 64000 هزار دلار رساند که نقطه عطف آن در بازار 1 تریلیون دلار بود. البته به عقیده اکثر مردم، صعودی فوق العاده این ارز دیجیتال به نصف شدن آن در سال 2020 باز می گردد.

فاکتورهای مهم در پیش بینی قیمت بیت کوین

در حالت عوامل تأثیرگذار بر پیش بینی قیمت ارز دیجیتال BTC شامل موارد زیر هستند.

عرضه و تقاضا

قیمت بیت کوین یا یک دارایی پیرامون محور اصلی بازار یعنی تقاضا و عرضه می چرخد. این ارز در سال 2025 دارای عرضه 21 میلیونی بوده که در حال حاضر 18.7 میلیون در گردش است. بنا به همین علت، برعکس اتریوم که دارای عرضه نامحدود بوده قیمت ارز BTC تورمی نیست. همچنین کمبود عرضه، افزایش قیمت را به دنبال داشته و همانند سال 2021 که در دوره صعودی اتفاق افتاد. از طرف دیگر با پذیریش روزافزون در سطح جهان تقاضا برای ارز دیجیتال BTC نیز افزایش می یابد. امروزه در اکثر شرکت ها از این ارز به عنوان وسیله ای جهت پرداخت استفاده می کنند. البته افزایش تقاضا کمبود ارز را به دنبال داشته که در یک بازه زمانی کوتاه موجب افزایش قیمت می شود. درنتیجه افزایش تقاضا و کاهش عرضه با نصف شدن BTC در سال 2024 باعث افزایش مجدد این ارز در سال 2025 گردید.

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2025

انطباق بلاک چین

بزرگ ترین و مجهزترین سیستم پرداخت پی پال آنلاین روی پلتفرم مختص به خود راه اندازی شد. بنابراین هر فرد به صورت مستقیم قادر به خرید اپلیکشن مدنظر  از طریق ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده بود. پی پال 400 میلیون کاربر در سطح جهان داشته که جهت خرید و حفظ ارزهای دیجیتال مشغول به فعالیت است و پروسه را برای مردم آسان و جذاب می نمایند.

هزینه و پاداش های استخراج

نصف شدن BTC بر فرآیند استخراج این ارز دیجیتال تأثیر دارد. زیرا استخراج بیت کوین بسیار گران بوده و برخی اوقات سود کافی نخواهد داشت. همچنین در سال 2024 پاداش های ماینینگ برای یک بلوک تراکنش تأیید گردیده از 6.25 به 3.125 BTC برنامه ریزی شده بود. بنابراین با کاهش پاداش استخراج و افزایش هزینه های انرژی، استخراج این ارز ناکارآمدتر می شود. البته این امر برای  BTC موجود در هاوینگ های قبلی تحت هیچ شرایطی صدق نمی کرد. درنتیجه سرمایه گذاران با اطلاع از اینکه استخراج به احتمال زیاد سودآور نبوده، انرژی خود را صرف خرید سکه های BTC نمودند.

قوانین و مقررات دولتی

یکی از عوامل مهم و تأثیرگذار بر قیمت بیت کوین در سال 2025 همان مقررات دولتی است. البته هر موقع که کشوری همچون ترکیه ارزهای رمز پایه را  از رده خارج کرده و ممنوع می نماید، تأثیر منفی بر روی قیمت بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال می گذارد. پی در شرایطی که دیگر کشورهای بزرگ چنین کاری را اعمال نمایند هر روزه از قیمت این ارز دیجیتال می کاهند. همچنین احتمال ممنوع کردن ارزهای رمزنگاری شده در ایلات متحده کم است. زیرا این ارزها خیلی آرام جایگزین مناسبی برای دلار پرداختی شده اند. از طرف دیگر اگر سایر کشورها ارزهای رمزنگاری همچون BTC را به جای سایر گزینه های پرداخت بپذیرند، مسلماً قیمت نهایی این ارز را افزایش می دهند. درنتیجه ایجاد تغییر در مقررات و قوانین دولتی می تواند عاملی جهت تعیین قیمت BTC در سال 2025 گردد.

بیشتر بخوانید  سه مطلب که باید در مورد بیت کوین و ارزهای دیجیتالی بدانید

رسانه ها و اینفلوئنسرها

در حالت کلی رسانه ها نقش بسزایی در تعیین قیمت هر نوع ارز دیجیتالی داشته که با حمایت جامعه و نگهداری از آن می توان بیت کوین را ترویج داد. بنابراین افرادی زیادی تمایل به انجام چنین کاری داشته و قیمت BTC افزایش می یابد. همچنین اینفلوئنسرها از طریق صفحات اجتماعی می توانند به صورت مستقیم بر قیمت این ارز تأثیر بگذارند. برای مثال ایلان ماسک موجب واکنش سریع در قیمت ارز دیجیتالی BTC می شود. پس زمانی که شرکت ایلان ماسک اقدام به خرید تعداد بالایی BTC نمود و درباره آن توییت کرد با افزایش قیمت مواجه گردید. ناگفته نماند که با اعلان ایلان ماسک در مورد تخریب محیط زیست یا استخراج این ارز، قیمت خیلی سریع کاهش یافت.

در حالت کلی قیمت بیت کوین در سال 2025 از 198000 تا 120000 دلار قابل تغییر است تا جایی که به احتمال زیاد به 200000 دلار نیز برسد. Walletlnvestitor بر این اعتقاد است که ارز BTC در طول 5 سال آینده از مرز 100000 دلار بالاتر خواهد رفت.  همچنین میانگین قیمت در سال 2025 می تواند 115000 دلار باشد. البته بعضی از کارشناسان نسبت به این رویکرد بدبین بوده و قیمت BTC را در اوایل سال 2025 حدود 270000 تا 600000 دلار پیش بینی می کنند.

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2024

ماینرها در بازه زمانی  4 سال برای یک بار اقدام به استخراج 210000 بلوک می نمایند. البته زمانی که چنین اتفاقی رخ می دهد پاداشی که هر فرد استخراج کننده از BTC در هر بلوک به دست می آورد، نصف می گردد. در حالت کلی هاوینگ بیت کوین به علت افزایش تقاضا و کاهش عرضه باعث افزایش قیمت بیت کوین می شود که به نفع سرمایه گذاران خواهد بود. همچنین وجود چنین نوسانی این قابلیت را دارد که در هاوینگ 2024 به بیشترین حد خود برسد. پس با افزایش محبوبیت BTC ، رویدادهای هاوینگ نیز مهم تر از قبل خواهند شد. درنتیجه تا سال 2024 تعداد زیادی از کسب و کارها و مشاغل، BTC را به عنوان یک ارز دیجیتال می پذیرند. پس هاوینگ 2024 قبل از هر زمانی می تواند بیشترین تأثیر را بگذارد.

آینده بیت کوین در ایران

افراد متخصص در حوزه ارزهای رمزنگاری شده آینده بیت کوین را خیلی روشن پیش بینی می کنند. زیرا پس از رشد زیاد این ارز دیجیتالی در سال 2017 ، درخشش خود را نیز در سال 2020 به نمایش گذاشت. بنابراین با این رشد BTC ، اشخاص و شرکت های متعدد روز به روز به آن علاقه بیشتری پیدا کردند. اگر میزان تقاضا از عرضه بیشتر باشد، مجدداً رشد قیمت دیده می شود.البته این پیش بینی برای قیمت احتمالی ارز BTC در سال های 2024-2025 صورت گرفته که به احتمال زیاد به 500000 دلار می رسد. درنتیجه آینده این ارز به افرادی وابسته بوده که در بازار آن مشغول معامله یا استخراج آن هستند. پس آینده BTC به سمت رشد در حرکت بوده و علت چنین موضوعی، عملکرد بیت کوین همچون یک پول دیجیتال امن است.

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2024

ریزش بیت کوین تا کی ادامه دارد؟

طبق نظریه یکی از بزرگ‌ترین بنیان گذاران صرافی بایننس، چانگ پنگ ژائو، بهبود بیت کوین بعد از سقوط های اخیر احتمال دارد چندین سال طول بکشد. همچنین کاهش قیمت از بالاترین نرخ یعنی 68000 دلاری به قیمت 20000 دلار به بازه زمانی نامشخص نیاز دارد تا به وضعیت قبل بازگردد. البته برخی دیگر از کارشناسان نسبت به ارزهای دیجیتال در آینده خوش بین هستند. ناگفته نماند که بنیان گذار Invest Diva کیانا دانیال بر این باور بوده که ارز BTC دارای رشد بلند مدت و نوسان کوتاه مدت است. PricewaterhouseC00pers یکی از شرکت های معتبر حسابداری تحقیق کرده که ریزش BTC و کل بازار کریپتو در حال نزولی کاملاً قابل مشاهده است.

نقاط حمایت و مقاومت بیت کوین امروز

قیمت بیت کوین جهت دستیابی به قدرت در بالای 19500 دلار با شکست مواجه شد. همچنین قیمت اسپایکی محدوده 19600 دلار را نیز تجربه نمود. پس ارز BTC در حوالی محدوده 19696 دلار قرار گرفته و وارد مسیر اصلاح نزولی شد. البته محدوده های حمایتی در این مسیر از 19400 الی 19500 دلار به طرف پایین شکسته شدند. در حالت کلی نقاط حمایت و مقاومت این ارز به صورت زیر است.

ارز BTC نتواست بالاتر از محدوده 19600 دلاری قرار گیرد و وارد مسیر فرایند نزولی شد.

در حال حاضر خرید و فروش این ارز با قیمت 19250 دلار انجام می شود. بنابراین کندل های ساعتی در اطراف خط میانگین 100 ساعته متحرک ساده قرار گرفته اند.

اگر قیمت BTC قادر به حفظ جایگاه خود در محدوده 19000 دلار به بالاتر باشد، به احتمال زیاد روند صعودی جدید را تجربه خواهد کرد.

بیت کوین چگونه ارزش گذاری می شود؟

ارزش BTC توسط گروه یا افراد خاصی تعیین نمی گردد. همانگونه که قیمت فلز طلا مطابق عرضه و تقاضا در بازارهای جهانی مشخص خواهد شد، قیمت این ارز نیز در کارگزاری ها و صرافی ها بر اساس همان دو عوامل قابل تشخیص است. پس در صورت کاهش تقاضا و افزایش عرضه، قیمت روند نزولی داشته و حرکت آن کاهش می یابد تا وقتی که میزان عرضه با تقاضا برابر شود.از طرفی دیگر این ارز نقش یک ارزش بنیادین داشته که مقدار آن بسته به هزینه مصرفی برای ماینرها و وضعیت شبکه به دست می آید.  بنابراین باوجود روش های ارزش گذاری متعدد، در نهایت قیمت BTC از طریق عرضه ای که از سمت استخراج کنندگان و تقاضایی که از سمت سرمایه گذاران دارد، تعیین می شود

چه ویژگی هایی BTC را متمایز می کند؟

انتقال و خرج BTC به کسب اجازه از هیچ نهاد و بانکی نیاز ندارد. همچنین برخی بر این باور بوده که BTC پول خلاف‌کاران است و در فعالیت های محرمانه جهت ناشناس ماندن مورد استفاده قرار می گیرد. اما برخلاف خصوصیاتی که رسانه ها، اخبار و روزنامه ها در مورد این ارز بیان می کنند دارای ویژگی هایی بوده که در مقایسه با سایر پول های دیجیتال و فیزیکی متمایز است.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : پیش بینی قیمت بیت کوین تا سال 2030

11 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. پیش‌ بینی قیمت بیت کوین کش رو برای چندسال آینده هم اعلام کردید مچکرم عالیه بنظرتون این پیش بینی قیمت بیت کوین چقدر موندگار هست و امکان پذیر ؟

  2. آینده بیت کوین در ایران به نظرتون چطور خواهد بود ؟ بنظرتون دولت میزاره مردم بتونن خرید و فروش داشته باشند