پادویش

پهپادها می توانند جایگزین نیروهای انسانی برای شستشوی شیشه ی برج ها شوند

پهپاد شیشه شور

شاید تاکنون با مشاهده ی برج های بلند به این موضوع فکر کرده باشید که آیا یک انسان می تواند تمامی شیشه های آن را بشورد؟ آیا این کار سختی نیست؟ چه خطراتی ممکن است داشته باشد؟ تمامی این سوال ها تا به امروز به شکل های مختلفی مطرح شده اند که اکنون با پیشرفت علم باید روش های جایگزین پیدا کرد. یکی از روش های پیشنهادی استفاده از پهپادها می باشد.

فرادرس

پهپادهای شیشه شور

با پیشرفت علم و تکنولوژی پهپاد‌ها هر روز پیشرفته تر می گردند و می‌ توانند در امور سخت به یاری انسان ها برسند. افزایش میزان امنیت کار‌ها، بهینه سازی و کاهش میزان مصرف انرژی از مزایای استفاده از پهپاد‌ها به حساب می آید. اکنون گویا یک پهپاد شیشه شور به منظور شستشوی پنجره‌ های برج‌ ها و ساختمان‌ های بلند طراحی شده است. کمپانی Aerons از پهپادی رونمایی به عمل آورد که می‌ تواند جایگزین نیروی انسانی شیشه‌ ی برج‌ های بلند شهر ها و کشورها را بشورد. در حال حاضر تمیز کردن شیشه‌ ی ساختمان های بسیار بلند توسط نیروی انسانی تا حد زیادی خطرناک می باشد و در صورتی که اشتباهات انسانی کمی هم صورت بپذیرد می تواند سبب شود که جان یک فرد به خطر بیوفتد.

کمپانی لیتوانیایی Aerons که در سال 2017 میلادی آغاز به کار کرد و با رونمایی از ماشین پرنده‌ ی نجات در سراسر دنیا مطرح شد، مدعی شده است که پهپاد شیشه شور این کمپانی می‌ تواند تا حدود 20 برابر تندتر از نیروی انسانی شیشه های برج های بلند را بشورد و همچنین می تواند با میزان امنیتی بسیار بالا به انجام این کار مبادرت نماید.

 

مطالب مرتبط

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید …

 

منبع: digitaltrends

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : پهپادها می توانند جایگزین نیروهای انسانی برای شستشوی شیشه ی برج ها شوند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *