پهپادها به کشاورزی هم راه پیدا کردند / عکس

اگر چه ممکن است در ابتدای آوردن نام پهپاد کاربرد نظامی آن به چشم بیاید و جاسوسی کردن از دشمن تنها مورد استفاده از آن باشد، اما واقعیت این است که این روزها پهپادها کاربرد زیادی در صنعت دارند، به طوری که در شهرهای آینده قرار است پهپاد ها نقش منجی را ایفا کنند.

یکی از شرکت های پیشرو در این زمینه Da-Jiang Innovations یا DJI است که در زمینه ساخت هواپیماهای بدون سرنشین تجاری فعالیت می کند. این شرکت در سال ۲۰۰۶ میلادی و توسط یک دانشجوی رشته مهندسی در هنگ کنگ تاسیس شد و به تدریج در زمره مطرح ترین نام های این صنعت قرار گرفت.دفتر اصلی این شرکت در شهر شنزن چین قرار دارد.
درآمد DJI در سال ۲۰۱۴ نسبت به یک سال قبل از آن افزایشی حداقل ۴ برابری داشته و به رقم ۵۰۰ میلیون دلار رسیده و این مقدار به یک میلیارد دلار در سال جاری افزایش پیدا کرده است.
گفتنی است اشن شرکت بعد از راه اندازی خط تولید Phantom خود که شامل پهپادهایی کوچک با چهار ملخ می شود به درآمد و سودی بالا دست پیدا کرد.از ویژگی های این پهپاد این است که علیرغم قدرتمند بودن نسبت به محصولات سایر شرکت ها، به دلیل سادگی کاربران مبتدی به آسانی می توانند از آنها استفاده کنند.

آخرین محصول این شرکت پهپادی مخصوص برای کشاورزان باهدف آبیاری و سمپاشی خودکار مزارع است.این محصول که
MG-1 نام دارد، مقاوم به گرد وغبار و خوردگی صنعتی است و می تواند تا 10 کیلوگرم آب را حمل کرده و مزرعه را آبیاری کند.از دیگر ویژگی های این پهپاد این است که 2.8 تا 4 هکتار را در هر ساعت با 40 بار آبیاری پوشش می‌دهد.

پهپاد های مخصول کشاورزی (1)همچنین در زیر بدنه پهپاد مخزنی برای حمل مواد شیمیایی تعبیه‌ شده که از طریق 4 نازل رو به پایین آب یا مواد شیمیایی را اسپری می‌کند.همچنین سرعت پخش ماده داخل منبع به صورت دستی یا اتوماتیک قابل تنظیم است.

پهپاد های مخصول کشاورزی (4)این محصول 15 هزار دلار قیمت دارد و می خواهد فصلی نو را در کشاورزی نوین و صنعتی آغاز کند

منبع : خبرآنلاین

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  آمریکا به دنبال تولید پهپادهای نامرئی

نظرات در مورد : پهپادها به کشاورزی هم راه پیدا کردند / عکس

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *