آنتی ویروس پادویش

پردازنده A17 اپل روی بهینه سازی مصرف انرژی تمرکز دارد

پردازنده A17 اپل روی بهینه سازی مصرف انرژی تمرکز دارد

سیلیکون اپل همیشه نسبت به سایر SoCهای موبایل برتری داشت. هر چیپ جدید سری A بایونیک عملکرد بهتری نسبت به تراشه قبلی داشت. با این حال، ممکن است این مورد در مورد تراشه A17 2025 که در سری آیفون 15 استفاده خواهد شد، صادق نباشد. گزارش شده است که چیپست نسل بعدی بیشتر بر روی بهبود عمر باتری تمرکز خواهد کرد تا قدرت پردازش.

به گفته 9to5Mac، تراشه‌های A17 Bionic برای سری آیفون 15 ممکن است عمر باتری را بر قدرت پردازشی در اولویت قرار دهند. این اطلاعات با بیانیه‌ای که توسط رئیس TSMC در مورد تراشه‌های 3 نانومتری این شرکت پرسیده شد، فاش شد.

برای کسانی که نمی دانند، TSMC تراشه هایی را تولید می کند که در آیفون های اپل استفاده می شود. سازنده نیمه هادی ها قصد دارد از یک گره پردازشی کوچکتر 3 نانومتری در تراشه نسل بعدی A17 استفاده کند و تولید آن از چند روز پیش آغاز شده است.

به مناسبت آغاز تولید انبوه تراشه های 3 نانومتری، این شرکت چند روز پیش مراسمی را برگزار کرد. و امروز، مارک لیو، رئیس TSMC، ارقام بهبود کارایی چشمگیر ناشی از فرآیند جدید را فاش کرد. لیو در بیانیه‌ای که به بلومبرگ داده است، گفت که فرآیندهای 3 نانومتری عملکرد بهتری نسبت به تراشه‌های 5 نانومتری دارند در حالی که به حدود 35 درصد انرژی کمتر نیاز دارند.

مک های مجهز به تراشه جدید M2 Pro ممکن است با گره پردازشی جدید قبل از پردازنده A17 آیفون 15 معرفی شوند. علاوه بر این، انتظار می رود تراشه های M3 از فرآیند 3 نانومتری نیز استفاده کنند. علیرغم تاکید سازنده تراشه بر بهره وری انرژی، A17 لزوماً عملکرد را بر بهره وری انرژی در اولویت قرار نمی دهد. این چیزی است که اپل تصمیم خواهد گرفت.

منبع

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  آیا اپل از NFC فقط برای Apple Pay استفاده خواهد کرد؟

نظرات در مورد : پردازنده A17 اپل روی بهینه سازی مصرف انرژی تمرکز دارد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *