پادویش

پایان مونتاژ آیفون 10

Foxconn

مدتی قبل بود که شایعاتی درباره به کار گیری غیر قانونی کار آموزان در کارخانه Foxconn , که شریک تجاری شرکت اپل است , شنیده شده بود. این شایعات حاکی از آن بود که دانش آموزانی که به عنوان کار آموز در این شرکت مشغول بودند خارج از ساعات کاری مجبور به مونتاژ قطعات آیفون 10 می شدند. تعدادی از این دانش آموزان در گزارشات خود این گونه گفته اند که گاهی مجبور بودند 10 ساعت برای مونتاژ قطعات آیفون ایکس کار کنند.
پس از علنی شدن این موضوع , شرکت اپل طی هشداری به شرکت فاکس کان اعلام کرد که این ساعات کاری در هر کشوری غیر قانونی بوده و نباید از دانش آموزان اضافه کاری کشید , پس از این اعلامیه از سوی شرکت اپل , شرکت فاکس کان از ادامه این کار جلوگیری کرد.
این دانش آموزان در گروه سنی 17 تا 19 سال بودند و باید قبل از فارغ التحصیلی , یک دوره سه ماهه را در شرکت فاکس کان می گذراندند , برخی از این دانش آموزان ادعا دارن اکثر امور و مطالبی که در فاکس کان انجام می دادند ارتباط چندانی با امور درسی آن ها نداشته و بیشتر درباره مونتاژ کردن قطعات بود.
مدیر فاکس کان با انکار این موضوع و در مصاحبه خود با تلویزیون بی بی سی گفت همه اقدامات لازم برای اطمینان از این که هیچ دانش آموزی در خارج از ساعات قانونی در این شرکت به کار گرفته نشده , انجام می شود. فاکس کان اعلام کرد این شرکت به قوانین متعهد بوده و به کار گیری کار آموزان کاملا بر خلاف تعهدات این شرکت می باشد. نظر شما درباره ی این اتفاق چیست؟ به نظر شما آیا حق با شرکت فاکسکان میباشد؟

در ادامه با زوم تک همراه باشید

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : پایان مونتاژ آیفون 10

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *