پادویش

استرالیایی ها در صورت تحریم گوگل، از بینگ استفاده خواهند کرد

تحریم گوگل استرالیا

در صورت صورت تحریم گوگل استرالیا به سمت موتور جست و جوگر بینگ مایکروسافت می رود. نخست وزیر استرالیا از سرگیری مذاکرات با مایکرسافت خبر داد.

به گزارش مجله خبری زوم تک به نقل از وبسایت tech news world، پس از حواشی به وجود آمده بین دولت استرالیا و کمپانی گوگل، کمپانی مایکروسافت تصمیم گرفته است تا با اجرای برخی بهبودها بر روی موتور جست وجوگر بینگ بتواند ( در صورت عدم توافق گوگل و دولت استرالیا) جایگزین گوگل در استرالیا بشود. هم چنین چند روز پیش، نخست وزیر این کشور از گفت و گو با مایکروسافت در این خصوص خبر داد.

حواشی های به وجود آمده بین گوگل و دولت استرالیا از آن زمان آغاز شد که دولت استرالیا به منظور لغو قانون صد انحصار گوگل و حمایت از نویسندگان و خبرگذاری های این کشور به گوگل دستور داد که در صورت نشر اخبار نویسندگان این کشور در نتایج جست و جوهای موتور جست و جوگر گوگل علاوه بر ذکرنام نویسندگان، مبلغی را به عنوان حق زحمه به نویسندگان پرداخت کنند که با خالفت جدی گوگل همراه شد.

 

تحریم گوگل استرالیا را به سمت مایکروسافت می کشاند

دولت استرالیا از گوگل خواست که به خواست مشروع این کشور گوش فرداهد، اما گوگل این قوانین را بی اساس خواند و استرالیا را تهدید به حذف از موتور جست و جوگرش کرد. گرچه استرالیا در پاسخ به این تهدید، آن را نامعتبر و فاقد اعتبار خواند و اعلام کرد که این دولت استرالیا است که قوانین را لحاظ می کند نه شخص یا سازمان دیگری.

به گزارش آسوشیت پرسش، نسخت وزیر استرالیا اسکات ماریسن (Scott Morrison) در مصاحبه ایی با خبرگذاری دولتی Club of Austria از سرگیری صحبت هایش با مدیرعامل مایکرسافت ساتیا نادلا (Satya Nadala) خبر داد. ساتیا ایمان دارد که موتور جست وجوگر بینگ در صورت خروج گوگل می تواند نیازهای کاربران استرالیا را برطرف کند.

حواشی های به وجود آمده بین گوگل و دولت استرالیا در حدود یک ماه پیش صورت گرفته است و بعد از آن زمان هنوز هیچ خبری از توافق به رسیدن این 2 طرف منتشر نشده است. به نظر هم نمی رسد که یا دولت استرالیا یا کمپانی گوگل بخواهند پا پس بکشند و به نفع دیگری کاری انجام بدهند.

موریسن در صحبت هایش اعلام کرد که برای دولت استرالیا مهم است که قانونی را تصویب کند که به نفع مردم و ضد انحصار کمپانی های بزرگ باشد. او در ادامه تشریح کرد که برای حفظ دموکراسی استرالیایی داشتن یک فضای خبری سالم و پایداری که از نظر تجاری حمایت می شود کاملا ضروری است

بعد از گذشت یک ماه پس از درخواست دولت استرالیا، کمپانی گوگل جز چند پیام تهدید آمیز در خصوص مسدود کردن کاربران استرالیایی از موتور جست وجوگرش واکنش دیگری از خودش نشان نداد. هنوز مشخص نیست که در صورت تصویب ضدانحصار و حمایت از خبرنگاران، گوگل بالاخره چه واکنشی را از خود نشان می دهد. برخی از افراد سرشناس هم چون تیم برنرز لس ( Tim Burners lee) از گوگل حمایت کرده و این تصمیم دولت استرالیا را مغایر با آنچه الگوریتم های موتور های جست وجوگر خواند.

مایکرسافت از این تصمیم دولت استرالیا حمایت کرده و در مصاحبه با Tech News world گفت که این کمپانی از اهمیت بودن و حمایت از رسانه های محلی برای دموکراسی را به رسمیت شناخته و مایکروسافت می داند که این شبکه های خبری با چه مشکلات اقتصادی ای روبرو بوده اند.

 

منبع: tech news world

 

 

در ادامه در مجله خبری زوم تک بیشتر بخوانید:

چرا گوگل و اپل به یک دیگر وابسته هستند؟

گوگل چگونه درآمد زایی می‌کند؟ چگونه ما هم از گوگل درآمدزایی کنیم؟

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : استرالیایی ها در صورت تحریم گوگل، از بینگ استفاده خواهند کرد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *