پادویش

ویژگی جدید Private Space اندروید قابلیتی کارآمد

ویژگی جدید Private Space اندروید قابلیتی کارآمد

همه ما برنامه‌های خاصی را در تلفن‌هایمان داریم که ترجیح می‌دهیم افراد دیگر به آن‌ها نپردازند. قفل‌های برنامه متمرکز بر حریم خصوصی مدت‌هاست که برخی از محبوب‌ترین برنامه‌ها در فروشگاه Google Play بوده‌اند، بنابراین بدیهی است که افراد راه‌هایی را می‌خواهند.

برخی از برنامه ها و داده ها را مخفی نگه دارید و از باقی تلفن های خود جدا نگه دارید. به نظر می رسد گوگل در حال کار روی راهی برای انجام این کار در خود اندروید است، بنابراین به‌زودی به برنامه های شخص ثالث برای مخفی کردن برنامه ها، فایل ها و عکس های خود نیاز نخواهید داشت. میشال رحمان صفحه تنظیمات «فضای خصوصی» جدیدی را در اندروید 14 QPR2 بتا 1 مشاهده کرد. با کلیک بر روی دکمه ایجاد فضای خصوصی، یک نمایه کاربری جدید در اندروید با یک طبقه بندی «خصوصی» ایجاد می شود.

Mishaal حدس می‌زند که این ویژگی جدید به شما امکان می‌دهد برنامه‌های گوشی خود را از دید افراد دیگر پنهان کنید. از تنظیمات می بینیم که کاربران این گزینه را خواهند داشت که قفل ویژگی فضای خصوصی را با قفل صفحه خود باز کنند. از آنجایی که این ویژگی در دست توسعه است، فرض می‌کنیم که ویژگی‌ها و گزینه‌های بیشتری به مرور زمان به عملکرد فضای خصوصی اضافه می‌شوند.

گوگل در واقع به عنوان یک ویژگی، به فضای خصوصی دیر رسیده است. HUAWEI و OPPO مدتی است که ” Private Space” را در پوسته های مربوطه خود گنجانده اند. برخلاف برنامه‌های قفل برنامه سنتی، که در نمایه اصلی شما وجود دارد و برنامه‌های فردی را قفل می‌کند، ویژگی‌های Private Space مشابه استفاده از نمایه کاربر دوم در تلفن است، اما نمایه‌ای که به راحتی قابل مشاهده نیست. بنابراین علاوه بر مخفی کردن برنامه ها، می توانید داده ها را نیز مخفی کنید.

به عنوان مثال، در ColorOS، می‌توانید به‌طور خودکار با استفاده از حسگر اثر انگشت متفاوت در صفحه قفل خود وارد فضای خصوصی شوید. پس از ورود، برنامه های اصلی شما دیگر قابل مشاهده نیستند و فقط برنامه ها و داده های موجود در نمایه خصوصی ثانویه قابل دسترسی هستند. به این ترتیب، برنامه ها و داده های خصوصی شما به طور کامل از نمایه اصلی شما جدا می شوند.

بیشتر بخوانید  انیمیشن جدید برای Google Assistant در اندروید کیو بتا 5

گوگل می تواند این رویکرد را به جای اضافه کردن صفحه قفل قبل از باز کردن یک برنامه قفل شده اتخاذ کند. توجه داشته باشید که پوسته‌های UX مانند One UI سامسونگ پیاده‌سازی پوشه امن خود را دارند. با این حال، برخلاف Private Space، به نظر نمی‌رسد که نمایه کاربر جداگانه ایجاد کند. پس از باز کردن قفل پوشه امن، می توان به داده های محدود شده از داخل نمایه اصلی دسترسی داشت.

اندروید با قابلیتی کاربردی

در دیگر خبرها گوگل هر ماه به‌روزرسانی‌های سیستمی را برای دستگاه‌های اندروید منتشر می‌کند که بر فروشگاه Google Play و خدمات Google Play تأثیر می‌گذارد. این به‌روزرسانی‌ها برای بهبود خدمات گوگل و بهبود مجموعه ویژگی‌های اندروید بدون به‌روزرسانی‌های اصلی OTA هستند.

در این ماه، گوگل فهرستی از تغییراتی را که بخشی از به‌روزرسانی سیستم Play برای نوامبر 2023 خواهد بود، فاش کرد. با توجه به تغییرات، به‌روزرسانی سیستمی Google نسخه 23.43 خدمات Google Play جدید را ارائه می‌کند. تغییرات جزئی برای Developer Services از جمله ویژگی‌های توسعه‌دهنده جدید برای تشخیص بهتر برنامه‌ها وجود دارد. علاوه بر این، به‌روزرسانی سرویس‌های مدیریت سیستمی جدید برای دستگاه‌های Wear OS نیز جهت بهبود توانایی آپدیت وجود دارد.

این به‌روزرسانی در حال حاضر برای اکثر دستگاه‌ها فعال نیست، اما در طی یک روز، برای دستگاه‌های اندرویدی در دسترس خواهد بود. کاربران می توانند با رفتن به Settings > Security and Privacy > Updates > Google Play System Update، آپدیت جدید را بررسی کنند.

گزارش تغییرات در طول ماه با عرضه نسخه جدید خدمات Google Play به روز می شود.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : ویژگی جدید Private Space اندروید قابلیتی کارآمد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *