ویندوز جیبی

ویندوز جیبی : گاهی اوقات کاربران نیازمند یک نسخه ویندوز قابل حمل هستن این فرایند در ویندوز جدید شرکت مایکروسافت یعنی ویندوز هشت در نظر گرفته شده است. به نقل از فناوری اطلاعات ایران سیسنم عامل ویندوز ناکنون فاقد این امکان بوده است. اما خوشبختانه نسحه سازمانی ویرایش اخیر از ویژگی بوت توسط دیسک ویا حافظه فلش با عنوان windows to go پشتیبانی میکند

ویندوز جیبی

windows to go در واقع بخشی از نسحه سازمانی ویندوز هشت است که امکان اجرای این نسحه را بدون نیاز به نصب فراهم میکند قبل شروع باید به یک نسحه نصب شده از ویندوز هشت و یک خافظه 32 گیگابایتی دسترسی داشته باشید.

حافظه فلش را به سیستم متصل کنید و به صفحه اصلی ویندوز بروید عبارت windowsto go  را تایپ کرده  و از ستون کناری سمت راست با زدن کلید settings ان را اجرا کنید . پنجره ویزارد windows to go  باز میشود ود مرخله اول حجم حتفظه فلش را بررسی میکند حال دکمه next  را بزتید.

در گام بعدی باید فایل منبع install.win را مشخص کنید. در صورتی که تمیخواهید از فایل image ویندوز هشت استفاده کنید سیستم عامل به طور پیش فرض برای شما انجام حواهد داد اگر image ویندوز هشت را ندارید از دی وی دی مربوط به ان استفاده کنید و به مرخله بعد بروید.

n00004512-b

در این مرحله شما قادر به رمزگذاری فلش خود خواهید بود  در صورت نیاز رمز بدید کسی از سیستم شما استفاده نکنداگر کلمه امنیتی مهم نیست گزینه use workspace bitlock with my windows to go را تیک بزنید و روی next  کلیک کنید.

در مرحله بعدی خلاصه ای از تنظیمات انتخاب شده را خواهید دید که در اینجا با کلیک بر روی دکمه  create فرایند ایجاد ویندوز هشت قابل حمل خود را شروع کنید بسته به خافظه فلش و سیستم  شما ,  چند دقیقه ای تا تکمیل فرایند طول خواهد کشید

با نظرات سازنده ی خود ما را در امر خبر رسانی یاری فرمایید.

منبع: micrisofte

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  حل مشکل کار نکردن اعلان های Microsoft Edge در ویندوز: 6 روش

نظرات در مورد : ویندوز جیبی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *