پادویش

وضعیت اشتغال در نسیم شهر و معرفی فرصت های شغلی این شهر

کاربرد

یکی از مشکلات اجتماعی در مناطقی مانند نسیم شهر که تأثیر مستقیمی بر مواردی مانند آمار اعتیاد و سایر ناهنجاری‌های اجتماعی دارد، بیکاری است. افزایش نرخ بیکاری می‌تواند ضمن ایجاد مشکلات مختلف برای افراد و خانواده‌ها، موجب هدر رفتن ظرفیت‌های نیروی انسانی یک جامعه شود. این در حالی است که آگاهی از فرصت‌های شغلی و روش‌های کاریابی نسیم شهر، می‌تواند از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری نماید.

منطقه نسیم شهر یکی از مناطق شهری در استان تهران است. این منطقه به‌عنوان مرکز بخش بوستان از شهرستان بهارستان معرفی شده است. به دلیل اهمیت کاریابی نسیم شهر، در این مقاله به معرفی این منطقه خواهیم پرداخت. همچنین با معرفی فرصت‌های شغلی موجود در بازار کار نسیم شهر، نگاهی به بهترین شیوه کاریابی در نسیم شهر خواهیم انداخت.

معرفی نسیم شهر

استان تهران یکی از پرجمعیت‌ترین استان‌های کشور با مناطق شهری متعدد است. شهرستان‌های دماوند، فیروزکوه، ملارد، ورامین و رباط‌کریم، برخی از شهرستان‌های استان تهران هستند. به دلیل رشد جمعیت شهری در منطقه رباط‌کریم، در سال 1389 بخش‌های بوستان و گلستان از این شهرستان جدا گردید.

از آن زمان تاکنون این بخش‌ها تحت عنوان شهرستان بهارستان، شناخته می‌شوند. شهرستان بهارستان در همسایگی شهرستان‌های اسلامشهر، رباط‌کریم و شهریار قرار دارد. خیرآباد، همدانک و اورین، از نواحی و مناطق موجود در شهرستان بهارستان هستند.

منطقه نسیم شهر به‌عنوان مرکز بخش بوستان، در حدود 15 کیلومتری از منطقه جنوب غربی تهران واقع شده است. این منطقه را در گذشته اکبرآباد می‌نامیدند. بر اساس سرشماری‌های انجام‌شده در سال 1395، در حدود 200 هزار نفر در منطقه نسیم شهر سکونت دارند.

رشد جمعیت شهری و سکونت تعداد قابل‌توجهی از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، جوانان و نیروهای کاری در منطقه اکبرآباد نسیم شهر، اهمیت آشنایی با ظرفیت‌‌های استخدامی و شیوه‌های کاریابی نسیم شهر را دوچندان می‌کند. به شکلی که در کنار داشتن ویژگی‌هایی مانند سابقه کاری، تخصص و مهارت‌های شغلی، دسترسی به جدیدترین آگهی استخدام نسیم شهر، می‌تواند روند کاریابی در نسیم شهر را برای کارجویان تسریع نماید.

به همین دلیل در ادامه این مقاله به نیازمندی های شغلی بازار کار نسیم شهر نگاهی خواهیم انداخت. همچنین با بررسی وضعیت اشتغال در نسیم شهر، شما را با بهترین شیوه کاریابی در نسیم شهر آشنا خواهیم نمود.

وضعیت اشتغال در نسیم شهر

بر اساس اطلاعاتی که سامانه اطلاعات آماری استان تهران از سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال 1395 منتشر کرده است، منطقه نسیم شهر دارای 58.431 خانوار و جمعیتی به‌اندازه 200.393 نفر است. این تعداد از جمعیت بیانگر حضور تعداد قابل‌توجهی از نیروهای کاری و افراد جویای کار در منطقه نسیم شهر است.

از طرف دیگر فعالیت حدود 21 هزار واحد صنفی و صنعتی در شهرستان بهارستان، زمینه بسیار خوبی را برای رونق بازار کار مشاغل مختلف در این شهرستان ایجاد کرده است. این در حالی است که ایجاد فرصت‌های استخدامی در حوزه فناوری، می‌تواند به کاهش نرخ بیکاری در نسیم شهر کمک فراوانی نماید.

ایجاد اشتغال خانگی و کار در منزل در کنار بهبود وضعیت شهرک‌ها و مناطق صنعتی در شهرستان بهارستان، تأثیر مستقیمی بر وضعیت اشتغال در نسیم شهر خواهد داشت. به شکلی که می‌توان با رونق بخشیدن به وضعیت اشتغال جوانان در نسیم شهر، نرخ بیکاری را در این منطقه و در استان تهران به شکل قابل‌توجهی کاهش داد.

ارزیابی‌ها نشان می‌دهند که جمعیت استان تهران تا پایان سال 1401، در حدود 14.160.000 نفر خواهد بود. همچنین نرخ بیکاری استان تهران در بهار سال 1401، به‌اندازه 7.8 درصد اعلام شده است. این در حالی است که در سال 1395،‌ نرخ بیکاری استان تهران در حدود 11.6 درصد بوده است.

نکته جالب‌توجه در آمارهای اعلام‌شده این است که بر اساس نتایج تفصیلی سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال 1395، نرخ بیکاری شهرستان بهارستان در حدود 6.6 درصد بوده است. این موضوع نشان می‌دهد که وضعیت اشتغال در شهرستان بهارستان و منطقه نسیم شهر، در وضعیت بسیار خوبی در مقایسه با کل استان تهران قرار دارد.

همچنین جمعیت فعال در شهرستان بهارستان حدود 39 درصد از جمعیت 10 ساله و بیشتر در این شهرستان را شامل می‌شود. جمعیت فعال شامل افراد شاغل و بیکار می‌شود که در شهرستان بهارستان، 36.4 درصد از جمعیت فعال را افراد شاغل و تنها 2.6 درصد را افراد بیکار و جویای کار تشکیل داده‌اند.

نگاهی به فرصت‌های شغلی بازار کار نسیم شهر

یکی از فرصت‌های شغلی پر تقاضا در بازار کار نسیم شهر، فرصت شغلی کارگر ساده است. کارگر ساده با جای خواب، کارگر ساده برای بسته بندی جوراب، کارگر ساده برای بسته بندی مواد غذایی، نیروی خدماتی و نظافتچی، جزء مشاغلی هستند که روزانه در آگهی‌های‌ استخدام نسیم شهر یافت می‌شوند.

از شرایط کاری موردتوجه کارفرمایان در نسیم شهر، می‌توان به دورکاری و کار در منزل اشاره کرد. مشاغلی مانند ادمین اینستاگرام، مسئول شبکه‌های اجتماعی و کارشناس تولید محتوا، جزء مشاغلی هستند که امکان دورکاری و کار در منزل را برای کارجویان فراهم می‌کنند.

معمولا برای کار در این نوع از فرصت‌های شغلی، کارجویان باید وسایلی مانند گوشی هوشمند، لپ‌تاپ یا تبلت در اختیار داشته باشند. در ادامه، فهرستی از نیازمندی های شغلی بازار کار نسیم شهر آورده شده است:

 • فرصت‌های شغلی در حوزه بهداشت و درمان مانند پزشک متخصص چشم، دستیار دندان‌پزشک و پرستار
 • منشی مدیرعامل
 • آشپز
 • تایپیست
 • خیاط
 • کارگر ساده
 • کارمند اداری
 • ویزیتور
 • حسابدار و کمک حسابدار

شیوه‌های کاریابی نسیم شهر

برای کاریابی در نسیم شهر و یافتن جدیدترین آگهی‌های استخدام نسیم شهر در سال 1401،‌ می‌توانید به یکی از دفاتر کاریابی در این منطقه مراجعه کنید. موسسات کاریابی در نسیم شهر با برخی از کارگاه‌ها، واحدهای تولیدی و شرکت‌های معتبر ارتباط مستمر داشته و معمولا از جدیدترین فرصت‌های استخدامی در نسیم شهر مطلع هستند.

واحدهای صنعتی و شرکت‌ها در نسیم شهر، نیازمندی ‌های شغلی خود را به دفاتر کاریابی اعلام می‌کنند. نیازمندی های شغلی مانند منشی، کارمند اداری، کارگر ساده برای بسته بندی جوراب، کارگر ساده برای بسته بندی پوشاک یا بسته بندی مواد غذایی، ازجمله مواردی هستند که در کاریابی های نسیم شهر در دسترس کارجویان قرار داده می‌شوند.

در کنار مراجعه به دفاتر کاریابی تهران و کاریابی های نسیم شهر، افراد جویای کار می‌توانند با تهیه روزنامه‌های کثیرالانتشار مانند روزنامه همشهری، از جدیدترین آگهی استخدام نسیم شهر در سال 1401 مطلع شوند.

خرید روزنامه یا مراجعه به موسسات کاریابی تهران و کاریابی های نسیم شهر، با پرداخت هزینه‌ای برای کارجویان همراه خواهد بود. این در حالی است که کاریابی نسیم شهر با استفاده از این روش‌ها، چندان راحت و سریع نخواهد بود.

همچنین تعداد فرصت‌های استخدام نسیم شهر در روزنامه‌ها و دفاتر کاریابی تهران، معمولا به‌اندازه‌ای نیست که بتواند رضایت کامل کارجویان را به همراه داشته باشد. به همین دلیل در ادامه ضمن معرفی مزایا و ویژگی‌های استفاده از سایت‌های استخدام و کاریابی نسیم شهر، به‌ معرفی بهترین روش کاریابی در نسیم شهر خواهیم پرداخت.

بهترین روش کاریابی نسیم شهر

اگر به دنبال جدیدترین آگهی استخدام نسیم شهر هستید، بهتر است روزانه به یک سایت معتبر استخدام و کاریابی در نسیم شهر مراجعه کنید. در حقیقت بهترین روش برای کاریابی در نسیم شهر، مراجعه به یک سایت استخدامی است. یک سایت استخدام و کاریابی با ارائه خدمات متنوع به افراد جویای کار، امکان کاریابی راحت، سریع و ارزان را برای کارجویان فراهم می‌کند.

یکی از مهم‌ترین مزایای یک سایت استخدام و کاریابی در نسیم شهر، وجود تعداد بسیار زیادی از آگهی‌های استخدام نسیم شهر در فرصت‌های شغلی مختلف است. روزانه شرکت‌ها با درج نیازمندی های شغلی خود در سایت‌های کاریابی و استخدام نسیم شهر، به‌صورت لحظه‌ای کارجویان را از جدیدترین فرصت‌های استخدامی خود مطلع می‌کنند.

شما به‌راحتی می‌توانید آگهی استخدام نسیم شهر در مشاغل مختلف مانند کارگر ساده، نیروی بسته بندی جوراب، منشی، مسئول دفتر، مهندس عمران، مهندس صنایع، پزشک متخصص چشم، حسابدار و نگهبان را در یک سایت استخدام و کاریابی پیدا کنید.

معمولا کاریابی نسیم شهر از طریق مراجعه به سایت‌های استخدام و کاریابی، ارزان بوده یا هزینه‌ای برای کارجویان نخواهد داشت. به شکلی که تنها در برخی از سایت‌های کاریابی برای استفاده از برخی از خدمات، هزینه بسیار کمی از کارجویان دریافت می‌شود. در ادامه به برخی از مهم‌ترین خدماتی که یک سایت استخدام و کاریابی در نسیم شهر ممکن است به کارجویان ارائه دهد، اشاره شده است:

 • امکان ساخت رزومه حرفه‌ای و استاندارد
 • امکان ساخت رزومه دوزبانه فارسی و انگلیسی
 • مشاهده و ارسال رایگان رزومه به آگهی استخدام نسیم شهر
 • اطلاع از آخرین نیازمندی های شغلی شرکت‌ها از طرق دریافت پیامک و ایمیل
 • امکان پیگیری وضعیت رزومه‌های ارسالی به شرکت‌ها
 • دسترسی رایگان به مطالب آموزشی مفید در حوزه استخدام و کاریابی نسیم شهر
 • امکان استفاده از آزمون‌های شخصیت شناسی معتبر و استاندارد
 • امکان تفکیک آگهی‌های استخدام نسیم شهر بر اساس شرایط همکاری مانند کار در منزل، دورکاری، کار تمام‌وقت، پاره‌وقت و پروژه‌ای
 • دریافت فهرستی از شرکت‌های بزرگ و معتبر

جمع‌بندی

یافتن جدیدترین آگهی استخدام نسیم شهر در تمام مشاغل ازجمله کارگر ساده، نیروی بسته بندی، مهندس صنایع و پزشک متخصص چشم، اولین و مهم‌ترین گام برای کاریابی نسیم شهر است. دسترسی سریع و آسان به آگهی‌های استخدامی و آگاهی از جدیدترین فرصت‌های شغلی نسیم شهر، نقش مهمی در کاهش نرخ بیکاری و کاهش آمار برخی از مشکلات اجتماعی خواهد داشت.

در این مقاله به معرفی نسیم شهر که یکی از مناطق شهری در تهران است، پرداختیم. همچنین وضعیت اشتغال در نسیم شهر را موردبررسی قرار داده و به نیازمندی‌ های شغلی در بازار کار این منطقه نگاهی انداختیم. درنهایت با بررسی روش‌های کاریابی نسیم شهر، بهترین روش کاریابی در نسیم شهر را معرفی نمودیم.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *