آنتی ویروس پادویش

واتساپ و ارائه آپدیتی برای ارتقا بخش امنیتی

واتساپ و ارائه آپدیتی برای ارتقا بخش امنیتی

واتساپ که متعلق به متا است، به‌طور فعال ویژگی‌های جدید متعددی را معرفی می‌کند که نشان‌دهنده تغییر وضعیت قبلی‌اش بوده که در آن به‌روزرسانی‌ها به ندرت انجام می‌شد.

در گذشته، این برنامه به طور قابل توجهی بین سیستم عامل های iOS و اندروید تفاوت داشت. با این حال، تغییرات اخیر با هدف یکسان سازی تجربه کاربر با ارائه رابط های سازگار و کارآمد برای هر دو سیستم عامل ارائه شد.

جدیدترین آپدیت WhatsApp (نسخه 2.23.16.6) شامل دو ویژگی امنیتی قابل توجه است. در مرحله اول، کاربران هنگام دریافت پیام‌هایی از شماره‌های ناشناس با یک صفحه ایمنی اختصاصی مواجه می‌شوند که گزینه‌هایی برای مسدود کردن مخاطب یا گزارش آن به تیم نظارت واتس‌اپ ارائه می‌دهد. صفحه امنیتی همچنین نکات مفیدی را برای اطمینان از ایمنی چت، مانند تأیید اطلاعات نمایه ارائه می دهد.

ثانیاً، به‌روزرسانی یک ویژگی حفظ حریم خصوصی را معرفی می‌کند که مانع از آن می‌شود که فرستندگان بدانند پیامشان چه زمانی خوانده شده است. این ویژگی زمانی اعمال می‌شود که گزینه «قبض‌های خواندنی» فعال باشد، و فرستنده اعلانی دریافت نمی‌کند تا زمانی که گیرنده پاسخ دهد یا مخاطب را به دفترچه آدرس خود اضافه کند و لایه‌ای از حریم خصوصی را فراهم کند. این ویژگی‌های امنیتی به کاربران کمک می‌کند زیرا واتس‌اپ اکنون به مخاطبین ناشناس پیام‌رسانی می‌کند بدون اینکه شماره آنها ذخیره شود.

در حال حاضر، این ابزارهای امنیتی برای گروه منتخبی از آزمایش‌کنندگان بتا که به‌روزرسانی اخیر بتای واتس‌اپ را از فروشگاه Google Play نصب کرده‌اند، در دسترس هستند. این شرکت قصد دارد در آینده نزدیک این ویژگی های امنیتی را به تدریج برای مخاطبان گسترده تری عرضه کند.

به‌روزرسانی‌های اخیر واتس‌اپ نه تنها بر امنیتی کاربر تمرکز کرده است، بلکه بر بهبود تجربه کاربر نیز تمرکز دارد. یکی از به‌روزرسانی‌های قابل‌توجه، اصلاحاتی را با الهام از دستورالعمل‌های Material Design 3 با هدف ارائه یک رابط کاربری مدرن‌تر و جذاب‌تر برای کاربرانش معرفی کرد.

واتس‌اپ همچنین روی ویژگی‌های دیگری کار می‌کند زیرا اخیراً یک ویژگی پیام‌رسانی ویدیویی، شبیه به پیام‌های صوتی، و پشتیبانی از ساعت‌های هوشمند Wear OS را معرفی کرده است. به‌روزرسانی بتای قبلی همچنین شامل یک ویژگی ایجاد گروه با صرفه‌جویی در زمان و یک ویژگی آواتار متحرک برای شخصی‌سازی پیشرفته است.

در اخباری مرتبط واتس‌اپ، پلتفرم پیام‌رسان محبوب، قرار است به‌روزرسانی جدیدی را منتشر کند که شامل ویژگی پیشنهاد استیکر می‌شود. این آپدیت، نسخه 2.23.14.16، در حال حاضر از طریق برنامه بتای Google Play برای آزمایش کنندگان بتا ارائه می شود.

بیشتر بخوانید  قابلیت ارسال محتوا باکیفیت در واتساپ

استیکرها برای اولین بار در سال 2018 در واتس اپ به عنوان یک راه سرگرم کننده و گویا برای برقراری ارتباط با دوستان و خانواده معرفی شدند. همچنین به کاربران این امکان داده شد که بسته‌های برچسب ایجاد شده توسط برنامه‌های شخص ثالث را وارد کنند. یکی از الزامات این استیکرها این بود که آنها را با ایموجی های خاص مرتبط کنند.

اکنون، واتس‌اپ با معرفی ویژگی جستجوی برچسب برای انتخاب آزمایش‌کنندگان بتا، از این نیاز استفاده می‌کند. در آخرین به روز رسانی بتا، کاربران متوجه یک سینی برچسب جدید در بالای صفحه کلید خواهند شد. این سینی استیکرهای مرتبط با ایموجی وارد شده در نوار چت را نشان می‌دهد و یافتن و ارسال برچسب مناسب برای هر موقعیتی را آسان‌تر از همیشه می‌کند.

برای بررسی اینکه آیا این ویژگی در دسترس شماست، توصیه می کنیم بسته استیکر Cuppy را از فروشگاه استیکرهای داخلی دانلود کنید و یک ایموجی را در نوار چت تایپ کنید. اگر ویژگی پیشنهاد استیکر برای حساب واتساپ شما فعال باشد، می توانید از سینی استیکر جدید استفاده کرده و استیکر مورد نظر را به سرعت ارسال کنید.

این ویژگی مزایای قابل توجهی را به همراه دارد، به خصوص که تعداد استیکرهای نصب شده همچنان در حال افزایش است. مکان یابی استیکرهای خاص از یک مجموعه وسیع می تواند چالش برانگیز باشد، اما ویژگی پیشنهاد استیکر فرآیند را ساده می کند و در وقت ارزشمند کاربران صرفه جویی می کند. علاوه بر این، این ویژگی با استیکرهای شخص ثالث سازگار است، اگرچه ممکن است برای فعال کردن پشتیبانی، اصلاح بسته‌های برچسب لازم باشد.

در حالی که ویژگی پیشنهاد استیکر در حال حاضر برای برخی از آزمایش‌کنندگان بتا که آخرین نسخه آزمایشی WhatsApp را برای اندروید نصب کرده‌اند در دسترس است، در روزهای آینده به تدریج برای کاربران بیشتری عرضه خواهد شد. همچنین این امکان وجود دارد که در آینده این ویژگی به آزمایش کنندگان بتا با استفاده از نسخه iOS واتس اپ نیز تعمیم یابد.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : واتساپ و ارائه آپدیتی برای ارتقا بخش امنیتی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *