آنتی ویروس پادویش

هوش مصنوعی برای مردگان

هوش مصنوعی مردگان را تهدید می کنند

عده ای از زمان خلق هوش مصنوعی عده‌ای نسبت به آینده‌ نامعلوم و ترسناکش اخطار دادند. هرچند هوش مصنوعی علاوه بر تهدید زندگی انسان‌ها حتی برای مردگان هم یک تهدید بحساب می آید.
طبیعی است که عده‌ای از ویژگی‌ها و قابلیت‌های هوش مصنوعی هیجان‌زده شوند ولی عده‌ای نیز نسبت به خطرات آن هشدار دهند. اخیرا نیز نگاهی منفی نگرانه از طرف برخی شرکت‌ها وجود دارد که بیانگر این است که هوش مصنوعی  تاثیراتش حتی شامل حال مردگان هم می شود.

ربات‌ها ترکیبی از مردگان و هوش مصنوعی هستند.

شرکت‌های مختلف گویا می‌توانند با استفاده از هوش مصنوعی یک نسخه شبیه‌سازی‌شده از مردگان شما را تهیه کنند. این نسخه قادر است با شما درباره موضوعات مختلف گفت‌وگو کرده و احساسات مختلف را از خود نشان دهد. جالب اینجاست که چنین چیزی نیز با پرداخت تنها چند دلار میسرخواهد شد. افرادی که ربات‌های مرده را تست کرده‌اند می‌گویند که ارتباط دوباره با عزیزان حتی به‌صورت مصنوعی نیز برای ما آرامش‌بخش است. امروزه چت‌بات‌ها محبوبیت بالایی در میان کاربران دارند. برخی آنها را به‌عنوان مرجعی برای پاسخگویی به پرسشهای گوناگون می‌دانند و برخی نیز آنها را به جایگاه  همدم  ویار ارتقا داده‌اند. حتی ظاهرا تعداد زیادی از نوجوانان نمي‌توانند روز خود را بدون هوش مصنوعی سپری کنند. حالا نیزشکل گرفتن نوع جدیدی از چت‌بات‌ها هستیم که به آنها ربات‌های مرده گفته می‌شود.در واقع اینگونه به‌نظر می‌رسد که هوش مصنوعی توانسته مردگان را زنده کند. هرچند برخی افراد این موضوع را نگران‌کننده می‌دانند و معتقد هستند که در آینده مشکلات زیادی را ایجاد خواهد کرد. به‌باور این افراد، شرکت‌هایی که مسئول چت‌بات‌های مرده هستند باید به برخی مسائل اجتماعی و اخلاقی پاسخ دهند. این شرکت‌ها نمی‌توانند بدون توجه به مشکلات احتمالی صرفا از پیشرفت علوم رباتیک و هوش مصنوعی برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنند.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : هوش مصنوعی برای مردگان

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *