هند درگاه شارژ USB-C را برای دستگاه های تلفن همراه اجباری می کند

هند درگاه شارژ USB-C را برای دستگاه های تلفن همراه اجباری می کند

به دنبال رهبری اتحادیه اروپا، دولت هند اکنون مقرراتی را تصویب کرده است که استفاده از شارژرهای USB-C را برای همه دستگاه های تلفن همراه الزامی می کند. شرکت های فناوری در این کشور باید تا مارس 2025 USB Type-C را به عنوان درگاه شارژ استاندارد برای همه محصولات الکترونیکی استفاده کنند.

اداره استانداردهای هند (BIS) که توسط دولت هند اداره می شود، روز سه شنبه پس از مشورت با سهامداران صنعت در مورد استانداردها، محدودیت های زنجیره تامین جهانی و در دسترس بودن محصول، این خبر را اعلام کرد. روهیت کومار سینگ، دبیر وزارت امور مصرف کنندگان هند در مصاحبه ای با Business Standard گفت: «BIS استانداردهایی را برای شارژرهای نوع C اعلام کرده است و دولت دو نوع پورت شارژ معمولی برای موبایل و دستگاه های الکترونیکی پوشیدنی ارائه خواهد کرد. .

اجماع گسترده‌ای در بین صنعت و دولت وجود دارد که استفاده از پورت‌های شارژ USB نوع C را می‌توان پس از شش ماه از وضع استانداردهای اتحادیه اروپا برای درگاه‌های شارژ USB در سال 2024 اجباری کرد زیرا تولیدکنندگان الکترونیک یک زنجیره تامین یکپارچه جهانی دارند. سینگ افزود.

همه تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند و شرکت‌های فناوری در این کشور باید تا مارس 2025، نه شش ماه بلکه سه ماه پس از ضرب‌الاجل در اتحادیه اروپا، USB Type-C را به عنوان درگاه شارژ استاندارد برای محصولات الکترونیکی استفاده کنند. با این حال، برخی از دستگاه‌هایی که هیچ کاربرد عملی برای USB نوع C ندارند، از دستور مستثنی خواهند شد.

وزارت امور مصرف کنندگان گفت که هدف قانون جدید کاهش تعداد شارژر در هر خانوار و در نتیجه به حداقل رساندن میزان زباله های الکترونیکی تولید شده است. علاوه بر این، گفته می‌شود که این گامی به سوی ابتکار نخست وزیر مودی LiFE (سبک زندگی برای محیط زیست) است که هدف آن برانگیختن مردم در سراسر جهان برای انجام «استفاده آگاهانه و عمدی» به جای «مصرف آگاهانه و بیهوده» است.

منبع

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  HydroBee وسایل شما را با آب شارژ می کند !

نظرات در مورد : هند درگاه شارژ USB-C را برای دستگاه های تلفن همراه اجباری می کند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *