آنتی ویروس پادویش

همکاری ال جی برای ساخت خودرو های خودران

ال جی و خودرو های خودران

ال جی در حوزه های مختلف تکنولوژی همیشه پیش گام بوده است ، این بار این پیشگامی در حوزه خودرو سازی خواهد بود ، با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری از این همکاری ال جی بشنوید. شرکت ال‌جی و HERE Technologies برای ساخت خودروهای خودران همکاری می‌کنند. این همکاری در راستای اجرایی کردن نسل بعد استراتژی telematics در ماشین‌های بدون راننده انجام شده است.
شرکت ال‌جی الکترونیکس با همکاری شرکت فناوری HERE که در زمینه ارائه خدمات موقعیت‌یابی و نقشه‌های دیجیتال در سطح جهانی فعالیت دارد، می‌خواهد نسل بعد telematics خودروهای خودران را عرضه کند. این روش ترکیبی از فناوری‌های پیشرفته telematics ال‌جی و اطلاعات مکان‌یابی و نقشه‌یابی پلتفرم HERE است. این دو شرکت با همکاری برنامه‌ریزی شده خود می‌خواهند از تولید‌کنندگان خودرو پشتیبانی کنند. این پشتیبانی از طریق در اختیار گذاشتن سیستم‌های ارتباطی قدرتمند و امن برای خودروهایی کاملا اتوماتیک و خودران محقق می‌شود.
صنعت telematics که ترکیبی از دو صنعت مخابرات و اطلاعات است قصد دارد تا امنیت و سرگرمی را به خودرو بیاورد. این امر از طریق فراهم کردن امکاناتی مثل راه‌یابی، مکان‌یابی و اعزام کمک در مواقع اضطراری با استفاده از فناوری‌هایی مثل GPS،DMB (پخش دیجیتالی محتوای چندرسانه‌ای)، بلوتوث، وای فای و ارتباطات موبایلی امکان می‌پذیرد. ال‌جی به عنوان پیشروی بازار telematics از سال 2013، خود را متعهد می‌داند تا نسل جدید ارتباطات را با کمک نقشه‌یابی بسیار دقیق در اختیار سازندگان خودروهای خودران قرار دهد و نیاز این صنعت درحال پیشرفت را برطرف کند.
شرکت HERE به عنوانی شرکتی پیشرو در سطح جهان در ارائه خدمات و اطلاعات مکان‌یابی و نقشه‌یابی به خودروسازان شناخته می‌شود. این شرکت اکنون از بیش از 100 میلیون خودرو در جاده‌های دنیا پشتیبانی می‌کند. این شرکت همچنین با خودروسازان روی توسعه نقشه‌های زنده HD هم همکاری می‌کند. نقشه‌های بسیار دقیقی که بر پایه فضای ابری شکل گرفته‌اند و می‌توانند از ADAS (سیستم پیشرفته دستیار راننده) و رانندگی خودکار پشتیبانی کنند. نقشه‌های زنده HD، که ال‌جی قصد دارد با همکاری مشترکش آن را به خودروسازان ارائه دهد، تمام جاده‌ها و چیزهایی که اطراف آنها قرار گرفته است را شناسایی می‌کند. چیزهایی مثل تابلوهای راهنما، خط عابرپیاده، تابلوهای محدودیت سرعت و چراغ راهنمایی و رانندگی. اهمیت مالکیت معنوی و قابلیت‌های این شرکت راه‌یابی، در سال 2015 و در کنسرسیوم جهانی خودروسازان مشخص شد. کنسرسیومی که در آن شرکت‌های معروفی از جمله آئودی، BMW و Daimler تصمیم به استفاده از سیستم HERE گرفتند. این شرکت از آن زمان، میزبان سرمایه‌گذاران دیگری در زمینه فناوری هم شده است.
پس از توسعه کامل telematics، این سیستم نقش کلیدی در سیستم کنترل مرکزی خودروها بازی خواهد کرد. اول اینکه سنسورهای ADAS مثل دوربین‌ها و رادارها، محیط اطراف را خوانده و اطلاعات را به فضای ابری منتقل می‌کند. همچنین می‌تواند به کمک قابلیت V2X (اتصال خودرو به همه‌چیز) از دیگر خودروها نیز اطلاعات گرفته و به فضای ابری انتقال دهد. تمام اطلاعات جمع‌آوری شده، تحلیل شده و برای رانندگی بهتر بر اساس شرایط موجود، به سیستم telematics منتقل می‌شوند.
راهکار telematics ال‌جی، از فناوری‌های مختلفی مثل GPS ، بلوتوث، وای فای و ارتباطات موبایلی پشتیبانی می‌کند. مهندسان شرکت ال‌جی، صادقانه تلاش می‌کنند تا محصولاتی با قابلیت پشتیبانی از 5G بسازند. فناوری خاصی که چهار یا پنج برابر سریع‌تر از LTE بوده و زمان تاخیر آن تا 90 درصد کاهش پیدا می‌کند. این فناوری بهترین گزینه برای نسل بعدی سیستم‌عامل خودروهای خودران محسوب می‌شود.
آقای Kim Jin-yong مدیر اجرایی بخش قطعات خودروی هوشمند ال‌جی می‌گوید: ما بسیار خوشحالیم که با همکاری شرکت HERE می‌توانیم یک استاندارد جدید در زمینه ارتباطات موبایلی برای ماشین‌های خودران عرضه کنیم. شرکتی که از فناوری‌های بسیار پیشرفته و بی‌نظیری در بحث هدایت اتومبیل‌ها بهره می‌برد. با همکاری شریکی مثل HERE، شرکت ال‌جی می‌تواند در مسیر ساخت نسل بعدی خودروهای متصل به جلو (Connected Cars) حرکت کرده و به خودروسازان کمک کند تا برای دوران خودروهای بدون راننده آماده شوند.
آقای Moon Lee، رئیس بخش فناوری HERE در منطقه آسیای شرقی می‌گوید: برای عملکردی امن‌تر و موثرتر، خودروهای خودران نیاز به انواع منابع اطلاعاتی و فناوری‌های ارتباطی هستند. ما معتقدیم پلتفرم OPEN LOCATION شرکتمان می‌تواند نقش کلیدی در نسل بعد فناوری telematics ایفا کند و ما بسیار خوشحالیم که برای به واقعیت تبدیل کردن این فناوری با ال‌جی همکاری می‌کنیم.

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  برترین گوشی های هوشمند 2014 دنیای تکنولوژی کدام ها هستند؟

نظرات در مورد : همکاری ال جی برای ساخت خودرو های خودران

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *