پادویش

هدست اپل در WWDC 2023 معرفی نمی شود

هدست اپل در WWDC 2023 معرفی نمی شود

به گفته مینگ چی کو، تحلیلگر برجسته اپل، هدست واقعیت ترکیبی مورد انتظار اپل ممکن است در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان (WWDC) امسال رونمایی نشود، زیرا تولید انبوه آن به تعویق افتاده و مشکلاتی در سر راه اپل وجود دارد.

کو در توییتی توضیح داد که اپل به پتانسیل این هدست برای ایجاد “تجربه یک آیفون” خوشبین نیست، که منجر به تاخیر بیشتر در برنامه تولید انبوه آن تا پایان سه ماهه سوم 2023 شده است.

Kuo معتقد است که این تاخیر ناشی از نگرانی‌ها در مورد بازخورد ضعیف بازار است، با توجه به رکود اقتصادی، مشکلات سخت‌افزاری، وزن دستگاه و آمادگی اکوسیستم و کاربردهای هدست. این مسائل، همراه با قیمت بالای فروش هدست، که کو پیش‌بینی می‌کند بین 3000 تا 4000 دلار یا حتی بیشتر باشد، منجر به کاهش پیش‌بینی‌های فروش برای سال 2023 شود.

پیش از این، انتظار می‌رفت که نیم میلیون دستگاه در سال جاری عرضه شود. اما اکنون به 200000 تا 300000 واحد کاهش یافته است. این نگرانی‌ها بازتاب گزارش اخیر نیویورک تایمز بوده که بیان می‌کرد کارمندان اپل در مورد چشم‌انداز هدست تردید جدی دارند و آن را «راه‌حلی در جستجوی یک مشکل» توصیف می‌کنند. تصمیم اپل برای به تاخیر انداختن تولید هدست ممکن است نشان دهنده این باشد که این شرکت این نگرانی‌ها را جدی می‌گیرد و در تلاش است تا آنها را برطرف سازد.

با وجود مشکلات، هدست واقعیت ترکیبی اپل همچنان یکی از مورد انتظارترین محصولات در صنعت فناوری است. انتظار داریم طیف وسیعی از ویژگی های نوآورانه از جمله نمایشگرهای با وضوح بالا، سنسورهای پیشرفته و قابلیت ادغام یکپارچه با سایر دستگاه های اپل را ارائه دهد. اگر اپل بتواند بر چالش‌های مرتبط با توسعه هدست غلبه کند، می‌تواند راه را برای عصر جدیدی از فناوری واقعیت ترکیبی هموار ساخته و موقعیت را به عنوان پیشرو در صنعت فناوری تثبیت سازد.

به هر حال جهت کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند تا مشخص شود برند کوپرتینویی چه برنامه ای در سر دارد. احتمالا هدست واقعیت ترکیبی اپل بتواند موردتوجه علاقمندان قرار گرفته و با مشخصه ها بزرگی از راه برسد.

اپل درصدد بوده تا بزودی محصولات جدیدی چون مک بوک ایر جدید را معرفی سازد. به هر حال برای کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : هدست اپل در WWDC 2023 معرفی نمی شود

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *