آنتی ویروس پادویش

نینتندو سوییچ به سومین کنسول پرفروش تاریخ تبدیل شد

نینتندو سوییچ به سومین کنسول پرفروش تاریخ تبدیل شد

جنگ های کنسول های نسل هشتم با معرفی PS5 و Xbox Series S/X به پایان رسید. سونی با PS4 شرکتی بود که توانست بیشترین محصولات را بفروشد. اگرچه طرف Xbox انتظارات را برآورده نکرد، اما غافلگیری واقعی از نینتندو بود. Switch که در سال 2017 معرفی شد، فراتر از انتظارات همه بود و به کنسول دستی محبوبی تبدیل شد که فروش بیشتری نسبت به PS4 داشته است.

طبق آخرین گزارش ها، کنسول نینتندو سوییچ تا پایان سال 2022 بیش از 122.5 میلیون دستگاه فروخته است و از Game Boy افسانه ای و پلی استیشن 4 سونی پیشی گرفته و به سومین کنسول بازی پرفروش تاریخ تبدیل شده است. با این حال، با نگاهی به 9 ماه آخر سال 2022، می بینیم که فروش از 18.95 میلیون در مدت مشابه سال قبل به 14.91 میلیون کاهش یافته است. علاوه بر این، کل درآمد 5.6 درصد کاهش یافته است.

دو دلیل اساسی برای این وجود دارد. اولا، با وجود انتشار عناوین جدید Pokemon Scarlet/Violet (که در مجموع 20.61 میلیون واحد بود)، فروش بازی تا 4 درصد کاهش یافت که قادر به جبران این کاهش نبود. دلیل دوم عدم توانایی عرضه محصولات کافی در بازار به دلیل بحران جهانی چیپ است. اگرچه تعداد محصولات با ناپدید شدن بیماری همه گیر از زندگی ما افزایش یافته است، اما این بار تقاضا کاهش یافته است.

اگرچه این شرکت انتظارات خود را برای سال آینده کاهش داده است، بازی های انحصاری می توانند آن را تغییر دهند. عناوینی مانند Zelda که طرفداران زیادی دارد، به تنهایی می توانند فروش کنسول های بسیار بالاتری را به همراه داشته باشند. یکی دیگر از نکات برجسته در گزارش این شرکت، اولویت کاربران است. در حالی که فروش نینتندو سوییچ با صفحه نمایش OLED افزایش یافته است، فروش مدل های استاندارد و لایت کاهش یافته است. این نشان می دهد که کاربران سخت افزار بهتر و قوی تری می خواهند.

شایان ذکر است که کنسول نینتندو سوییچ تنها از نظر فروش از پلی استیشن 4 پیشی گرفته است به این معنی نیست که در جنگ های کنسول های نسل هشتمی پیشتاز است. سونی و مایکروسافت PS5 و Xbox Series X/S را در اولویت قرار داده‌اند، در حالی که نینتندو هنوز کنسول جدیدی را نشان نداده است که روی آن کار می‌کند و همچنان به فروش دستگاهی که در سال 2017 عرضه شد، با پیشرفت‌های جزئی ادامه می‌دهد. به همین دلیل می توان گفت که PS4 با فروش تقریبی 120 میلیون دستگاه همچنان برنده است!

بیشتر بخوانید  نینتندو سوییچ 2 دارای چیپ تگرا انویدیاست

نینتندو سال گذشته گفت که انتقال به کنسول بعدی خود “یک تمرکز اصلی برای ما” است و ممکن است به زودی فوری تر شود. جالب است که ببینیم آیا سوییچ می‌تواند به اندازه‌ای باقی بماند که به پرفروش‌ترین کنسول تاریخ تبدیل شود، اما نینتندو برای پیشی گرفتن از پلی‌استیشن ۲ باید حدود ۳۳ میلیون واحد دیگر بفروشد.

 

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : نینتندو سوییچ به سومین کنسول پرفروش تاریخ تبدیل شد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *