آنتی ویروس پادویش

نکات مهم جلوگیری از ضرر در جهان ارزهای دیجیتال

نکات مهم جلوگیری از ضرر در جهان ارزهای دیجیتال

بسیاری از افراد دنیا فکر می‌کنند که به راحتی می‌توانند با خرید ارزهای دیجیتال و کریپتوکارنسی در زمان کم، می‌توانند سود زیادی را به دست بیاورند. در صورتی که با کم‌ترین مفاهیم آموزشی آشنا نیستند و همین موضوع باعث خواهد شد که در این‌بازار دچار زیان‌های مالی بشوند. در این مقاله در ابتدا برخی از مفاهیم رو به صورت خلاصه بررسی می‌کنیم و در انتها منبع درستی برای آموزش ارز دیجیتال و کرپیتوکارنسی را به شما معرفی خواهیم کرد.

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال (Digital Currency) یک ماهیت غیر فیزیکی متشکل از کدهای صفر و یک است که از آن‌ها به‌عنوان پول یا واسطه تبادلی استفاده می‌شود. این ارزها در دو دسته متمرکز (توسط دولت، سازمان یا نهادهای خاص تولید و کنترل می‌شود) و غیرمتمرکز (هیچ شخص یا نهادی مسئول تولید و کنترل آن نیست) با استفاده از اینترنت امکان آنی معامله را فراهم کرده‌اند.

کریپتوکارنسی چیست؟

کریپتو (Crypto) به معنی رمزنگاری و کارنسی (Currency) معادل ارز معنا می‌شود. ارز رمزنگاری شده یا رمزارز (کریپتوکارنسی) یک ارز دیجیتال است که امنیت فوق‌العاده بالایی دارد چرا که از علم رمزنگاری برای امنیت معاملات خود استفاده می‌کند به همین دلیل جعل یا دزدی این رمزارزها تقریباً غیرممکن است.

رمزارزها چگونه تولید می‌شوند؟

ماهیت وجودی رمزارزها ریاضیات و علوم کامپیوتر است. رمزارزها در حقیقت رشته کدهایی هستند که در یک دفتر عمومی مشترک میان اعضا ثبت می‌شوند. این دفتر عمومی، بلاک‌چین است که تمامی معاملات و سوابق تراکنش‌های همه اعضا را بر روی خود ثبت می‌کند و دائم در حال به‌روزرسانی است.

ماینرها افراد یا دستگاه‌هایی هستند که با حل معادلات پیچیده ریاضی یک بلاک جدید به بلاک‌چین متصل می‌کنند. تأیید معاملات رمزارزها توسط ماینر انجام می‌شود. در ابتدا ماینر معامله را دریافت می‌کند. سپس آن را تأیید و مهروموم می‌کند و در مرحله آخر آن معامله را در شبکه وارد می‌کند.

ماینرها در ازای این فرایند دستمزد دریافت می‌کنند و به‌عنوان پاداش استخراج، به آن‌ها رمزارز (مثلاً بیت‌کوین) تعلق می‌گیرد.

در حال حاضر ارزهای دیجیتال بسیاری در دنیا وجود دارد و هر روز بر تعداد آن‌ها افزوده می‌شوند. برخی از آن‌ها به شهرت بسیاری دست پیدا کرده و ارزش بسیار بالایی دارند. بیت‌کوین، اتریوم، دوج‌کوین، و متیک از پرطرف‌دارترین ارزهای دیجیتال هستند.

یکی از مهم‌ترین کاربردهای ارز دیجیتال که باعث شده افراد زیادی به آن جذب شوند؛ کسب سود از نوسانات بازار است. فرد با سرمایه‌گذاری در بازار کریپتوکارنسی و خریدوفروش یا نگهداری آن، از نوسانات بازار استفاده کرده و بر دارایی خود می‌افزاید.

نکات مهم جلوگیری از ضرر در جهان ارزهای دیجیتال

چطور در کریپتوکارنسی سرمایه‌گذاری کنیم؟

همان طور که تا به اینجای کار متوجه شدید، این بازار مالی همانند بازار‎های مالی دیگر نیازمند آموزش و مطالعه بسیار است. چرا که دانش بازار ارز دیجیتال برای معامله در این بازار ضروری است. دقیقا همان طور که سایت tala اشاره کرده است، برای آنکه بدانید در چه زمینه‌هایی باید اطلاعات داشته باشید به موارد زیر دقت کنید:

  1. یک صرافی مطمئن برای خریدوفروش رمزارز انتخاب کنید.
  2. کیف پول مناسب و امنی برای دارایی خود انتخاب کنید.
  3. به نوسانات بالای بازار کریپتوکارنسی دقت کرده و واکنش نشان دهید.
  4. به عوامل مؤثر در قیمت‌گذاری رمزارزها توجه کنید. این عوامل شامل قوانین و مقررات کشورها، عرضه و تقاضا، کاربردپذیری، هیجان بازار و دشواری استخراج خواهند بود.
به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : نکات مهم جلوگیری از ضرر در جهان ارزهای دیجیتال

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *