آنتی ویروس پادویش

نوآوری امنیتی جدید؛ قفل الکترونیکی با قابلیت هوشمندسازی درب‌

نوآوری امنیتی جدید؛ قفل الکترونیکی با قابلیت هوشمندسازی درب‌

قفل‌های الکترونیکی، به‌عنوان یک راهکار امنیتی مدرن در حفاظت از ساختمان‌های مسکونی، اداری یا تجاری به‌حساب می‌آیند. با استفاده از سیستم‌های پیشرفته الکترونیکی و تکنولوژی رمزنگاری، این قفل‌ها به شما امکان می‌دهند تا به‌راحتی و با اطمینان بالا، دسترسی به محلی که می‌خواهید را محدود کنید، اما موضوع مهم اینجاست که برای خرید قفل الکترونیکی شما نیاز به راهنمایی خواهید داشت، تا خریدی امن را تجربه کنید.

با ما در این مطلب همراه باشید تا از پایه بررسی کنیم قفل الکترونیکی چه ماهیتی دارد و استفاده از آن‌ها چه مزیت‌هایی خواهد داشت!

قفل الکترونیکی چقدر می‌تواند امنیت ساختمان را تأمین کند؟

این روزها ساخت‌وساز ساختمان‌های بزرگ در شهرها بسیار رواج پیدا کرده و یکی از دلایلی که بیش‌تر افراد به دنبال سکونت در این سازه‌ها هستند، امنیت بالایی است که دارند. یکی از مواردی که می‌توانید در ساختمان‌های زیادی مشاهده کنید، استفاده از قفل یا دستگیره‌های الکترونیکی است. این قفل‌ها با اینکه چند سالی است وارد بازار شده‌اند، اما به‌سرعت در حال فراگیرشدن هستند.

دلیل اصلی محبوبیت این قفل‌ها امکانات و امنیتی است که به دنبال دارند. این قفل‌ها به‌مرور با قفل‌های سنتی جایگزین می‌شوند، چرا که قفل‌های سنتی معایب بسیاری به همراه دارند. مهم‌ترین این معایب، نیاز داشتن به کلید است که در بسیاری از موارد دردسرساز می‌شود.

همه این موضوعات در کنار هم باعث شده‌اند تا تمایل به خرید دستگیره الکترونیکی بیش‌تر شود. این قفل و یا دستگیره‌های مدرن با استفاده از تکنولوژی روز ساخته می‌شوند و به‌راحتی می‌توانند دست افراد سودجو و دزدها را از خانه یا محل کار شما دور کنند!

منظور از قفل بدون کلید چیست؟

قفل‌های بدون کلید یا قفل‌های الکترونیکی، نوعی قفل هستند که برای کنترل ورود و خروج به فضاهای مختلف استفاده می‌شوند، اما درعین‌حال از کلید فیزیکی سنتی استفاده نمی‌کنند؛ بلکه به‌جای آن، از فناوری‌های الکترونیکی مدرن مانند کارت‌های RFID ، حسگر اثر انگشت، رمز عبور یا تشخیص چهره برای تأیید هویت و باز کردن قفل استفاده می‌کنند.

ماهیت قفل‌های الکترونیکی شامل ترکیبی از سخت‌افزار و نرم‌افزار است. این قفل‌ها معمولاً شامل یک صفحه‌کلید الکترونیکی، حسگرهای اثر انگشت یا تشخیص چهره، قطعه‌های الکترونیکی داخلی، باتری، مدارهای رمزنگاری شده و پردازشگر هستند.

قفل‌های الکترونیکی اغلب دارای امکانات امنیتی پیشرفته‌ای مانند رمزنگاری قوی، ثبت وقایع، قابلیت مدیریت دسترسی و حتی دسترسی از راه دور هستند.

به طور خلاصه، قفل‌های الکترونیکی به‌وسیله استفاده از فناوری‌های الکترونیکی پیشرفته و امکانات امنیتی بالا، ایمنی هر ساختمانی را بهبود می‌بخشند و امکان مدیریت دقیق‌تر و کارآمدتر دسترسی به ساختمان‌ها و فضاهای مختلف را به همراه خواهند داشت.

عملکرد قفل های الکترونیکی چگونه است؟

مانند مکانیزم قفل و کلید معمولی، قفل‌های بدون کلید نیز درب‌ها را باز و بسته می‌کنند. تنها تفاوت این است که شما یک کلید فیزیکی را به قفل وارد نمی‌کنید. اما باتوجه‌به به مدل قفل بدون کلیدی که انتخاب می‌کنید، یک کد6   6 تا 12 رقمی را وارد می‌کنید، کارتی را به دستگاه نزدیک می‌کنید یا از اطلاعات بیومتریکی مانند اثر انگشت یا چهره خود برای باز کردن در استفاده می‌کنید. قفل معمولاً برای چند ثانیه پس از باز شدن آن، باز می‌ماند و هنگام بسته‌شدن درب به طور خودکار قفل می‌شود.

نوآوری امنیتی جدید؛ قفل الکترونیکی با قابلیت هوشمندسازی درب‌

قفل‌های درب الکترونیکی توسط جریان الکتریکی فعال می‌شوند، بنابراین دسترسی توسط یک پالس الکتریکی کنترل خواهد شد. بسته به نوع قفل الکترونیکی انتخاب شده، این پالس می‌تواند توسط یک کارت یا با واردکردن یک کد دسترسی فعال شود.

خرید قفل درب بدون کلید چه مزایای دارد؟

یکی از موضوعات اصلی که باید به آن بپردازیم، بحث مزیت استفاده از این قفل‌ها در ساختمان‌های اداری، مسکونی و تجاری خواهد بود. البته در نظر داشته باشید که فرقی نمی‌کند که برای چه کاربردی نیازمند نصب قفل الکترونیکی هستید. تنها لازم است، تعداد افرادی که نیازمند دسترسی هستند، محلی که می‌خواهید قفل روی درب نصب شود و دربی که قرار است به قفل الکترونیکی مجهز شود، را بشناسید. در ادامه مهم‌ترین مزایای قفل الکترونیکی را بررسی خواهیم کرد:

  1. افزایش راحتی: دسترسی دادن به یک فرد جدید برای ورود و خروج به ساختمان می‌تواند در زمان بسیار کوتاهی و با ساخت یک کد انجام شود. دیگر نیازی به ساخت کلید یا تعویض قفل‌ها هنگام رفتن یکی از ساکنان ساختمان نیست.
  2. افزایش امنیت با قفل‌های بدون کلید:  قفل‌های بدون کلید کنترل بیشتری را بر روی کسانی که مجاز به دسترسی به بخش‌های خاصی از ساختمان شما هستند، به شما می‌دهند. شما می‌توانید ورود و خروج به این بخش‌ها را نظارت کنید و در صورت نیاز دسترسی‌های جدیدی به افراد دهید و درعین‌حال برخی دسترسی‌ها را لغو کنید.
  3. یکپارچه‌سازی با سیستم‌های هوشمند کنترل دسترسی:  می‌توانید قفل‌های بدون کلید را برنامه‌ریزی کنید تا در طول برخی از زمان‌های روز، مانند ساعات کاری رسمی، تنها به برخی از کارمندان خاص اجازه ورود و خروج بدهند. همچنین می‌توانید این قفل‌ها را با سیستم‌های هوشمندسازی خانه یا محل کار خود هماهنگ کنید.
  4. دوام بیشتر: استفاده از کلید فلزی و تماس دست و اصطکاک میان اجزا باعث می‌شوند که قفل‌های سنتی خیلی زود خراب شوند، درحالی‌که هیچ‌کدام از انواع قفل‌های هوشمند با چنین معضلاتی همراه نیستند و برای مدت طولانی قابل‌استفاده خواهند بود.

انواع مدل‌های قفل بدون کلید (قفل الکترونیکی)

بدون شک یکی از موضوعاتی که باعث شهرت این قفل‌ها شده است، تنوع آن‌ها خواهد بود؛ چرا که این موضوع برای کاربران حق انتخاب بیش‌تری ایجاد می‌کند و افراد با نیازهای مختلف می‌توانند از قفل مناسب با شرایط و انتظارات خود بهره ببرند.

در ادامه مطلب راهنمای خرید قفل الکترونیکی می‌خواهیم شما را با انواع قفل‌های الکترونیکی آشنا کنیم تا به شکل دقیق‌تری در زمان خرید با این محصولات آشنایی داشته باشید.

1.        قفل های دارای حسگر اثر انگشت

قفل درب اثر انگشت از تشخیص اثر انگشت برای باز کردن در استفاده می‌کند و تنها در صورتی دسترسی را به فرد می‌دهد که اثر انگشت وارد شده با اثر انگشت ذخیره شده مطابقت داشته باشد.

کافی است انگشتان خود را روی قفل بگذارید تا باز شود! این قفل‌ها از قفل‌های سنتی با کلیدهای فیزیکی امن‌تر هستند، زیرا به‌دست‌آوردن اثر انگشت شما نسبت به کلیدهای شما بسیار سخت‌تر است. جالب است بدانید که این قفل‌ها هم دارای انواع مختلفی هستند که هر یک ظاهر متفاوتی دارد و شما می‌توانید بهترین گزینه باتوجه‌به سبک دکوراسیون خود را انتخاب کنید.

2.     قفل های دارای RFID

RFID یا شناسایی با فرکانس رادیویی، یک فناوری بدون تماس است که از یک کارت خاص برای باز و بسته کرد درب استفاده می‌کند. کارت‌های RFID از طریق یک چیپ هوشمند سیگنالی را به خواننده کارت ارسال می‌کنند تا درب باز شود.

نوآوری امنیتی جدید؛ قفل الکترونیکی با قابلیت هوشمندسازی درب‌

پس از باز شدن درب و عبور فرد، درب بسته شده و به‌صورت خودکار قفل خواهد شد. ازآنجایی‌که این قفل‌ها نیاز به هیچ‌گونه تماس فیزیکی ندارند، امروزه خرید قفل الکترونیکی کارتی طرفداران زیادی پیدا کرده است و برای ساختمان‌های لوکس و مدرن نیز انتخاب بسیار خوبی خواهد بود.

3.      قفل های دارای کد

قفل‌های درب دیجیتال با کد پین، با داشتن یک صفحه‌کلید دیجیتال در قسمت جلوی درب دسترسی را به کاربران خواهند داد. کاربر باید کد پین صحیح را که معمولاً بین چهار تا هشت رقم است در صفحه‌کلید وارد کنید تا درب باز شود.

با تنها یک کد پین چهار رقمی، ۱۰٬۰۰۰ ترکیب ممکن از کد‌های عبور وجودخواهد داشت که به خانه یا محل کار شما امنیت بیشتری نسبت به یک کلید تکی فلزی ارائه می‌دهد.

4.      بلوتوث و وای‌فای

امروزه همه‌ی افراد یک تلفن همراه دارند و این تلفن‌ها قابلیت‌هایی مانند بلوتوث و وای‌فای خواهند داشت. سیگنال‌های ارسال شده میان قفل و گوشی تلفن شما رمزگذاری شده هستند، ازاین‌رو نگران هک‌شدنشان نباشید!

کافی است نزدیک قفل قرار بگیرید، تلفن همراهتان یک سیگنال را انتقال می‌دهد و درب را به طور خودکار باز خواهد کرد.

ویژگی‌های بهترین قفل بدون کلید   

شما می‌توانید از برخی ویژگی‌های قفل‌های الکترونیکی متوجه کیفیت‌شان شوید که در ادامه به معرفی برخی از آن‌ها خواهیم پرداخت:

  • داشتن نشانگر باتری: همان‌طور که می‌دانید یک قفل الکترونیکی با استفاده از باتری کار می‌کند و این باتری پس از مدتی نیاز به شارژ خواهد داشت. حال در این شرایط اگر قفل دارای نشانگر باتری باشد و سطح پایین باتری را هشدار دهد، شما می‌توانید در زمان مناسب برای شارژ آن اقدام کرده و امنیت خانه یا محل کار خود را حفظ کنید.
  • قابلیت هماهنگی با سیستم‌های هوشمند: اگر قصد دارید سیستم قفل خانه یا محل کار خود را با سیستم‌های دیگری مانند سیستم‌های خانه هوشمند مانند Google Home، Amazon Alexa یا سیستم‌های امنیتی مرتبط (مانند دوربین‌های مداربسته) هماهنگ کنید، می‌توانید از قفل‌های الکترونیکی بهره ببرید.
  • پایداری :قفل الکترونیکی باید از جنس مقاومی ساخته شده باشد و در برابر عوامل محیطی مانند آب، گردوغبار و ضربه مقاومت نشان دهد. همچنین، اهمیت دارد که قفلی با بازدهی بالا انتخاب کنید تا برای مدت طولانی قابل‌استفاده باشد.
  • قیمت‌: قفل‌های الکترونیکی با محدوده‌ی قیمتی متنوعی در بازار موجود هستند. شما باید بر اساس بودجه و نیازهای خود، قفلی را انتخاب کنید که با قابلیت‌های موردنظرتان همخوانی داشته باشد و در محدوده‌ی قیمتی موردنظرتان جای بگیرد.

خاص‌ترین قفل درب بدون کلید را از کجا بخریم؟

در این محتوا سعی کردیم تا شما را با ماهیت، مزایا، انواع و ویژگی‌های قفل الکترونیکی آشنا کنیم. حال شما می‌توانید با درنظرگرفتن همه این موارد برای خرید قفل الکترونیکی از شرکت‌های معتبر اقدام کنید.

یکی از شرکت‌هایی که شما را در این مسیر یاری می‌کند، کاداس است. با مراجعه به شرکت قفل دیجیتال کاداس از تنوع بالایی از محصولات و مشاوره فروشندگان کاداس بهره‌مند خواهید شد و با استفاده از راهنمایی مشاوران خیلی زود به بهترین قفل بدون کلید دست پیدا خواهید کرد.

قفل‌های الکترونیکی شرکت کاداس قابلیت‌های متنوعی مانند سیستم ضدسرقت یا ضد شوک را دارند که در کنار قیمت منطقی آن‌ها، باعث شده طرف‌داران زیاد داشته باشند. در نهایت باید اشاره کنیم که به دنبال قفلی باشید که چیزی فراتر از انتظارات شما باشد و چنین چیزی را تنها می‌توانید از کاداس بخواهید!

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : نوآوری امنیتی جدید؛ قفل الکترونیکی با قابلیت هوشمندسازی درب‌

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *