آنتی ویروس پادویش

نهنگ‌ها دیگر رموز بازار بیت‌کوین را فاش نمی‌کنند!

نهنگ‌ها دیگر رموز بازار بیت‌کوین را فاش نمی‌کنند!

نهنگ‌ها بازار را تکان می‌دهند؟ کارشناسان چه می‌گویند؟

برخی از کارشناسان در اظهار نظری خلاف نظر رایج، معتقدند که ردیابی فعالیت نهنگ‌های بیت کوین برای پیش‌بینی بازار دقیق نیست.

جیمز چک، تحلیلگر ارشد شرکت گلس‌نود، به معامله‌گران توصیه می‌کند که دنبال کردن فعالیت نهنگ‌ها را کنار بگذارند چرا که این کار هیچ فایده‌ای ندارد.

معامله‌گران بر این باورند که نهنگ‌های بیت کوین با معاملات بزرگ خود می‌توانند جهت بازار را تعیین کنند.

اگرچه نمی‌توان تاثیر نهنگ‌ها را نادیده گرفت، اما باید توجه داشت که حرکات آنها را می‌توان به روش‌های مختلفی تفسیر کرد. به همین دلیل، این داده‌ها هرگز به طور قطعی نشان‌دهنده روند آینده بازار نیستند.

کارشناسان منتقد معتقدند که خرید یا فروش ناگهانی حجم زیادی بیت کوین توسط نهنگ‌ها، لزوماً به معنای آغاز یک رویداد بزرگ و سیگنال صعودی یا نزولی بازار نیست.

بلکه این معاملات می‌تواند بخشی از استراتژی یک شرکت ارز دیجیتال (مانند صرافی‌ها یا صندوق‌های ETF) باشد و نمی‌توان از آن نتیجه‌گیری قطعی گرفت.

چک می‌گوید که پوشش خبری فعالیت نهنگ‌ها بیشتر برای جذب مخاطب است تا تحلیل واقعی بازار و ارزش بالایی برای پیش‌بینی قیمت‌ها ندارد.

با این حال، هنوز هم بسیاری از پلتفرم‌های تحلیلی و کارشناسان حوزه کریپتو از این روش برای یافتن سرنخی جهت پیش‌بینی قیمت‌های آتی استفاده می‌کنند.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : نهنگ‌ها دیگر رموز بازار بیت‌کوین را فاش نمی‌کنند!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *