آنتی ویروس پادویش

نصب یک بدافزار جاسوسی توسط ماموران سعودی در گوشی های هوشمند

بدافزار جاسوسی

بدافزار جاسوسی | این روزها دیگر شرایط سیاسی دولت ها و حکومت ها با زندگی عادی و معیشتی افراد گره خورده است و به نوعی سیاسیون به دنبال این موضوع هستند که افراد جامعه در چه موضوعاتی با یکدیگر صحبت می کنند و چه حرف هایی میان آن ها رد و بدل می گردد. این مسئله از زمانی شکل گرفت که شبکه های اجتماعی و مدیران آن ها حاضر نشدند تا حریم خصوصی افراد را به دولت ها بفروشند.

بدافزار جاسوسی

بنابر گزارش های اخیر، ماموران سعودی به طور مخفیانه مشغول به نصب بدافزارهایی بر روی گوشی های هوشمند مردم هستند تا با استفاده از آن به شناسایی منتقدان پادشاهی عربستان در آن طرف آب ها پی ببرند. تاکنون حداقل یکی از منتقدان عربستان سعودی مورد حمله این بد افزار که پگاسوس نامیده می شود، قرار گرفته است. بر اساس گفته های Citizen Lab، آزمایشگاهی در شهر تورنتو که در حوزه ی اطلاعات و تکنولوژی فعالیت دارد، این بدافزار به هکرها اجازه می دهد تا به پیام ها، تصاویر، ایمیل ها، میکروفون و دوربین دستگاه دسترسی پیدا کردند. نویسندگان این گزارش، با قطعیت می گویند که طول عمر عبدالعزیز، یوتوبری که به طور گسترده به انتقاد از حکومت سعودی می پردازد، در ماه ژوئن سال جاری مورد هدف این حمله قرار گرفته است.

بدافزار جاسوسی

گوشی هوشمند عبدالعزیز با کلیک بر روی لینک آلوده شد که گویا از طرف کمپانی حمل و نقل DHL فرستاده شده است. ایشان مدتی قبل از آمازون خرید نمود و در آخر پیامی از DHL برای او فرستاده شد که توضیح می داد بسته ایشان در حال ارسال می باشد. ولی بدیهی است که این پیام در عوض به یک وب سایت لینک شده بود که بر اساس گفته ی Citizen Lab، دامینی شناخته شده برای آسیب پذیری پگاسوس می باشد و با کلیک کردن بر روی لینک، بدافزار به سرعت روی دستگاه نصب و سرقت اطلاعات امکان پذیر می باشد.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید …

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : نصب یک بدافزار جاسوسی توسط ماموران سعودی در گوشی های هوشمند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *